Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ModellBrno 2011

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roman V.

PříspěvekZaslal: 18.6.2011 12:23 so    Předmět: ModellBrno 2011 Citovat

Tak se nám sešel rok s rokem a bylo zde další "big" setkání modelářů z celé evropy. Jako obvykle zde bylo k vidění to nejlepší ze všech oborů modelářství, plasty počínaje a papíráky konče.
Letos se papíráci opět neztratili a lidé nevěřícně okukovali co vše je možné z papíru vytvořit. Jako už tradičně se za námi přijel podívat pan Pomorski se svým pojízdným cirkusem GPM v čele s P.Szostekem. Kolem jejich stánku bylo klasicky velmi živo a plastáci skupovali především hangáry v měřítku 1:48 a 1:72.

My méně nároční lidé od papíru jsme si zakoupili opravný set na "Gagarina" a po nutném přemalování z něj bude český "Sergej". Jak toho GPM docílilo? Jednoduše, na jednu stránku B3 nám vypálili nové čelo s "českými" světly, nová světla a nové nárazníky staršího kulatého typu. A co hlavně, dodali dekály s veškerým označením na české lokomotivy. Tzn., tabulky s číslem T 679 1529 (ty si ale změním na Maloměřickou mašinu kterou jsem sedlal), váhové tabulky, popisy tlakové brzdy a různé délky a vzdálenosti, které se na všech strojích vyskytují. Model se ale musí kompletně přemalovat, což u mě ale není na závadu

Samozřejmě jsem obvolával všechny známé i neznámé papíráky a našli jsme i zdejšího "laserového guru" známého pod přezdívkou dlouhý vlas (Teo)

Po krátkém pokecu a zkouknutí novinek na Teově stole, jsem zabrousil kousek dále a co jsem nenašel. Našel jsem stánek Rakouských kolegů z IPMS Austria a na jejich stolech bylo toto:

Nevěřil jsem vlastním očím a hned jsem si tyto nám neznámé papírové modely prolistoval. Tisk je laserový na křídovém papíře a velice kvalitní. Bohužel jsem nedokázal zjistit, jestli se to v ohybu nebude lámat, ale Drakenu jsem neodolal a koupil jsem si ho v klasické kamufláži Rakouských obranných sil. Měli tam i dva další Drakeny ve slavnostním malování, červeno-bílý a černo-žlutý. Různých typů letadel používaných rakouským letectvem tam bylo ale víc.
https://ssl3.world4you.com/ipms/index.php?cat=c6_Kartonmodellbau.html&page=1&XTCsid=k0nc8tlmncgsk0o66qjjmnb7j1

Jinak na podívání toho bylo mnoho, ale nafotil jsem jen pár modelů, které mě tak říkajíc uhodily do nosu

Kuba78

PříspěvekZaslal: 18.6.2011 12:36 so    Předmět: Citovat

romane, pekny fotky, ale zkus to priste s bleskem nebo aspon stativem.. je to fakt dost mazle a je to skoda. teo vypada jako bys ho tam vpravil fotosopem Smile
vítek

PříspěvekZaslal: 18.6.2011 20:46 so    Předmět: Citovat

Jo Romane, byla to příjemná akce a na ty rakouská letadla bychasi nenatrefil bez Tvého doprovodu. Díky.

Jen mi připadá hodně paradoxní, že jediným prodejcem papírových modelů na této velké akci v česku byla polská firma. A tak nejen, že absentovaly české novinky, ale nejedna ženská polovička modelářského páru odcházela s polským hradem namísto s "českou roubenskou".

A jeden z hangárů (1:72) mi skončil doma - jako dárek a připomínka starých dobrých časů od pana Pomorského - a tak nějak nevím co sním. Ale potěšilo to.

Jinak dobrá organizace a lahodné tekuté občerstvení. Smile

To Kuba78 Jestli jsem dobře postřehnul, tak Roman fotil prakticky za chůze. Tak buď rád za to jak to dopadlo. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
marchal1

PříspěvekZaslal: 19.6.2011 7:23 ne    Předmět: Citovat

Podle fotek to mohla být perfektní akce.O to víc mě mrzí,že že nebyla avizovaná a že se jen mohu podívat na pár fotek z ní místo abych se přijel podívat osobně. Sad
A není to poprvé!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
toudi_sk

PříspěvekZaslal: 19.6.2011 9:52 ne    Předmět: Citovat

spýtaj sa Aliho na papermodelers.sk, odkiaľ o nej vedel on, dokonca aj to, že sa posunula o týždeň skôr,
takže na ňu mohol ísť (lebo v tom neskoršom termíne už väčšinou chodieva na dovolenku a nestíha ju)
Roman V.

PříspěvekZaslal: 19.6.2011 13:35 ne    Předmět: Citovat

Podle mě tato akce byla docela dobře reklamně zvládnutá. V každém modelářském časopise jsem viděl minimálně jednu reklamu. A že by ta akce byla posunutá o týden, tak o tom nic nevím. Každopádně modelářů tam bylo dost takže o ní asi věděli a byla tam celá Evropa. Dokonce i pár slováků tam bylo... Cool
Navíc polovina června už je tradice minimálně 10 let
alice18

PříspěvekZaslal: 19.6.2011 14:04 ne    Předmět: Citovat

Minulý rok sa akcia konala 26.6. a to už som bol na dovolenke pri mori Very Happy
Tento rok bola o týždeň skôr. Táto akcia má svoju vlastnú stránku www.modellbrno.cz
Tajne som dúfal, že sa mi podarí zohnať papierové novinky - Pragu V3S, Zetor s valníkom a Tatru 805, ale dúfal som márne. Škoda, že som prehliadol ten konverzný set na Sergeja Twisted Evil
Roman V.

PříspěvekZaslal: 19.6.2011 15:29 ne    Předmět: Citovat

Jak už psal Vítek, čeští nakladatelé asi nemají zájem dobře prodat své modely. Nebyl zde ani jeden a přitom u vstupu stála krásná V3S a OT 64 Skot. Takže reklama na vejdu zde byla a obrovská, 1 : 1.
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 19.6.2011 16:12 ne    Předmět: Citovat

Jo a pokud jsem tomu dobře rozumněl, tak další akce ModellBrno se bude konat až v roce 2013. Tak nějak to bylo vyhlášeno na závěr, po vyhlášení výsledků soutěže plasťáků.
vítek

PříspěvekZaslal: 19.6.2011 16:26 ne    Předmět: Citovat

To by souhlasilo. Taky to bylo celou dobu napsané nad podiem. Pořádající klub a spolupracující kluby si potřebují oddechnout. Ono pořádat při zaměstnání takovou akci není žádná sranda.

A ještě jeden postřeh. V mnoha expozicích Klubů byly vystaveny papírové modely.
pipiroha

PříspěvekZaslal: 20.6.2011 14:59 po    Předmět: Citovat

Akce supr, nakoupil jsem si spíš různé modelářské pomůcky. Wink Ani jsem nefotil-na této akci jsem byl poprvé, nevěděl jsem co Very Happy .

alice18 napsal:
Tajne som dúfal, že sa mi podarí zohnať papierové novinky - Pragu V3S,

Já doufal že ji aspoň uvidím-naděje ještě vzrostla když jsem uviděl zaparkovanou V3Sku u vchodu Laughing Ovšem bylo tam-jak všichni víme- nic Very Happy .Absence PKG je aspoň "omluvitelná"-jak mě informoval TEO Wink .

Hotovo: VV 100, Zetor 7745, Citroen Jumpy 3x
Ve stavbě: The Brilliant Spider, Březina
Aleš Peřík

PříspěvekZaslal: 20.6.2011 16:30 po    Předmět: Citovat

Dobrý den kolegové modeláři!!!
Náhodou jsem při brouzdání na netu narazil na Vaše diskusní fórum a na téma o naší akci MODELLBRNO. Díky moc za pochvalné reakce! Embarassed
My jsme čistě plastikářský klub a naše kontakty na papíráky jsou v podstatě přes P. Knotka z PK Grafiky (také náš bývalý člen), nebo pokud se někdo neozve nám. Pro další ročník MODELLBRNA (červen 2013) plánujeme nějaké větší úpravy a tak bych Vám mohl nabídnout nějakou formu spolupráce, pokud by byl z Vaší strany zájem.
Jelikož se ve zdejším fóru neorientuji, tak mě případně nasměrujte do jakých témat se obrátit, ať nedávám příspěvky kam nepatří.

S pozdravem
Za KPM Brno
Aleš Peřík
vítek

PříspěvekZaslal: 20.6.2011 19:51 po    Předmět: Citovat

Nejlépe se obrátit na "Lužánky". Sami každoročně pořádají asi nejlepší papíráckou akci v republice.
A pozvánku na další ModelBrno asi nejlépe do sousední sekce Kalendář akcí / Calendar of paper shows.

V zásadě je to o počtu papíráckých kategorií (odhadu počtu modelů a potřebného prostoru) a způsobu ohodnocení kvality modelů. Případně o nějakém papíráckém SIGu Idea
Šidi

PříspěvekZaslal: 21.6.2011 16:35 út    Předmět: Citovat

Příští Papírové Království pátek 24. a sobota 25. února 2012, Lužánky SVČ - Lidická 50, Brno
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: