Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sportovní vozy - AUDI A3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> POZOR, přihlašte se na nové fórum zde: http://www.papirovemodelarstvi.cz/phpBB3/index.php
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Chtěli byste model Audi A3?
ANO
45%
 45%  [ 24 ]
NE
54%
 54%  [ 29 ]
Celkem hlasů : 53

Autor Zpráva
Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 20.1.2011 14:31 čt    Předmět: Citovat

To co jsem zde zveřejnil nejsou licenční smlouvy.
Jsou to jen instrukce co je potřeba vyřídit, než předstoupíte před licenční komisi, která Vám následně Licenční práva na určitý Váš výrobek povolí.
Aby jste ho mohli prodávat bez budoucích možných následků
Chtěli jste vědět, jak licenční řízení probíhá a co je k tomu vše potřeba.
Tak jsem Vám to ukázal.

Naposledy upravil Pavel Skokan dne 20.1.2011 15:48 čt, celkově upraveno 2 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmatER

PříspěvekZaslal: 20.1.2011 14:39 čt    Předmět: Citovat

JoseFxx napsal:
To je poptávka jen po formulích a Tatrách?
Jestli to chceš slyšet, tak asi ano, když je všichni kreslí. Stejně tak veterány, bojovku, lokomotivy, vojenský nebo dopravní letadla (nevšiml jsem si, že by někdo dělal ve větší míře modely ultralajtů, ať komerčně, nebo free).

U civilních (nejen sportovních) aut je to ale spíš tak, že každej má jinej vkus popřípadě přímo stojí v garáži, a proto se víc lidí na jednom provedení neshodne (nemusí jít jenom o to, jestli sedan/hatchback/kombík, ale třeba o barvu nebo i detail jako symbolika typu a varianty na zadku), kdežto u výše zmíněných kategorií jde především o to, vlastnit představu o něčem, do čeho se člověk ve svým životě jenom hodně těžko posadí nebo to ani neuvidí na vlastní oči. Všední věci prostě tolik netáhnou...

PříspěvekZaslal: 20.1.2011 15:37 čt    Předmět: Citovat

nic ve zlem Pavle, ale jestli bude tvuj pisemny projev pred komisi podobny tomu zde, tak moc velky dojem neudelas Smile
jbb

PříspěvekZaslal: 20.1.2011 16:50 čt    Předmět: Citovat

Pavel Skokan napsal:
...které nesou ochranné známky Škoda...

Tohle mne právě zaujalo... Když se kouknu na takovou Fóbii nebo Ochcávku, tak co jiného je ochranná známka, než jen ta Slepice na čumáku? Tedy bavíme se o modelu a o měřítku, 1:1 by to mohlo být jiné...
Ze stejného ranku se mi zdá, jako kdyby někdo udělal model mého statku a tím by porušoval např. autorská práva na architektonický návrh mého domu... Zdá se mi to fakt divné...
JoseFxx
Anonymní

PříspěvekZaslal: 20.1.2011 16:59 čt    Předmět: Citovat

To jbb pozor ochrane znamky jsou i na tvary.
petrxp

PříspěvekZaslal: 20.1.2011 17:01 čt    Předmět: Citovat

Ten rozmazlenec jsem teda asi já. No já jsem ten příspěvek napsal trochu schválně. Pan JoseFxx nebo jeho taťka si asi našetřil na Audi A3 kombi ,tak proto to tady rešíme. Ale to by chtěl asi každý přesně to svoje mít jako model. Mě osobně představa lepení kombíku (jakéhokoliv) příliš nevzrušuje.
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 20.1.2011 17:05 čt    Předmět: Citovat

Audi A3 není kombík, ale hatchback a můžeš ho mít ve 3dveři nebo 5dveři. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrxp

PříspěvekZaslal: 20.1.2011 17:07 čt    Předmět: Citovat

http://pictures.topspeed.com/IMG/crop/200703/2007-audi-a3-sportback_1280x0w.jpg

Já nevím co je tohle ,ale já vídím kombíka .Nebo je to Sportback nebo něco takového ,ale u mě to výjde na stejno. Wink

Naposledy upravil petrxp dne 20.1.2011 17:10 čt, celkově upraveno 1 krát.
Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 20.1.2011 17:09 čt    Předmět: Citovat

Většinou po Vás chtějí platit u úspěšných věcí.Ale někteří výrobci Vám dají povolení i bez placení.
Jarda Svoboda také žádal o povolení, když vydával bagr nebo Tatru Jamalku.
Jak zde píšu.Staré Škodovky jsou jim celkem šumák.Jde hlavně o ty nové.
Mohl bych to risknout bez licencí ale pokud pro Vás máme připravit tu Fábku S2000 tak to pro nás takhle bude jistější a Škodovka po nás nepůjde.
Prostě na to budeme mít ofiko papír a bude klídek.
Také naše modely Škodovek prodáváme v jejich muzeu Škoda, tak jsme dost na ráně.Ale zase jsou touto dlouholetou spoluprací ochotni nám kapku ustoupit.Nejsme pro ně tím úplně cizí a vědí, jak to od nás vypadá.
jbb

PříspěvekZaslal: 20.1.2011 17:36 čt    Předmět: Citovat

Ochranné známky jsou i na tvary...
Ono je to obecně trošku složitější. Když jsem si registroval RipperWorks, tak je třeba velmi složitě vyplnit, na kterou třídu mám registrovanou ochranu. A za každou třídu se platí zvlášť. To znamená, že naprostá většina ochranných známek je registrována pro konkrétní užití, zatímco obecné užití zůstává volné. Ale třeba má Schadewerke Mladá Boleslaff ochráněn tvar světla i ve třídě (myslím) 19, kam patří hračky. Trošku ovšem o tom pochybuju...
hopi
Anonymní

PříspěvekZaslal: 20.1.2011 17:43 čt    Předmět: Citovat

petrxp: Ty jsi taky kombík.

Být to třeba v časopise který si pravidelně kupuji, tak jen uvítám když tam kromě závoďáků budou i civilní auta. Ale když se to bude prodávat zvlášť, tak si model koupím jen když mě zaujme předloha. A když se člověk zeptá 10 různých lidí, dostane 10 různých aut, která by si chtěli postavit. Já osobně bych byl rád pokud by se vydávaly i civilní auta, ale určitě bych si nekoupil všechno co by se vydalo. Stále čekám například na civilní Škodu 120.
Kuba78

PříspěvekZaslal: 20.1.2011 19:36 čt    Předmět: Citovat

dottore, Schade Motorwerke Junge Boleslau kdyz uz. Nedivil bych se kdyby Skodovka mela zaregistrovano jako uzitny vzor i bocni pohled na Roomstra, protoze takovej div se jen tak nevidi. Ale ty jejich novy tvary svetel u Oktavky myslim snad ani registraci nepotrebujou, takovej hnus velebnosti, dyt ani cinani by to nekopirovali Smile
Mam takovy dojem ze tyhle povoleni na uziti formou modelu apod. tecou pres marketing a to jsou ve vetsich firmach oddeleni "stat ve state" takze musi neco vytriskat i na papirovych modelech - kdyby to dali Pavlovi zdarma, Abrex by urcite skakal jak certik v krabicce ze oni musi platit. Poprejme mu tedy at ho moc nestahnou z kuze.

Nejak sem z vlakna nepochopil - chces to jen kvuli Fabii 2000 nebo budes delat i jine skodovky - superb atd? Je pravda ze takova stara 120ka uzovka by se libila i me.. nebo Fako s interierem (nebo Formana 1,6 s air condicion co maji na jednicce v muzeu - ten je fakt luxusni a u modelu netreba lamat si hlavu se slozitymi oblymi tvary Smile)

Jo a nevim kolik z vas jezdi A3 sportback, ale tomu se fakt kombik nebo nedejboze rodinne auto rikat neda Smile
jbb

PříspěvekZaslal: 20.1.2011 19:46 čt    Předmět: Citovat

kubo, je pravda, že Škodiffka Roomster je něco jako UFO... Respektive mám z ní pocit, jako že Pepa&Franta udělali ze dvou bouranejch aut jedno, bohužel si nevšimli, že vzali předek od Fábie a zadek od malé dodávky... Twisted Evil
Je mi jasné, že se zrovna Skodawerke snaží vytlouct prachy, kde mohou, ale není mi jasné, na základě jakého právního titulu. Přes obecný copyright na celé auto asi nee... A registrovat všechno jako užitný vzor, to by bylo xakru drahé... Slepici ano. Označení "Fabia" možná (ale zase, pro hračky???) Každou křivku... To asi ne.
JoseFxx
Anonymní

PříspěvekZaslal: 20.1.2011 19:49 čt    Předmět: Citovat

Kuba78: Jo a nevim kolik z vas jezdi A3 sportback, ale tomu se fakt kombik nebo nedejboze rodinne auto rikat neda Smile

... nikde tu není řeč o tom, že je to kombík - NENÍ, natož že auto musí sloužit zrovna pro rodinu, auto slouží i pro jiné účely, a zde na této diskuzi se jedná o vytvoření modelu!!! ne o tom, kolik místa, na co je určené apod.

Pozn. píšu pod nickem partnera

Naposledy upravil JoseFxx dne 20.1.2011 20:50 čt, celkově upraveno 1 krát.
Standa F.
Administrátor

PříspěvekZaslal: 20.1.2011 20:04 čt    Předmět: Citovat

JoseFxx napsal:
...Pozn. píšu pod nickem přítele
... a v prvním postu: PS: píšu pod nickem svého partnera.

Co my s tím? Pozdravujeme přítele a partnera Smile. A kdo teda jsi, Audi-fanynko? Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> POZOR, přihlašte se na nové fórum zde: http://www.papirovemodelarstvi.cz/phpBB3/index.php Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

Přejdi na: