Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sportovní vozy - AUDI A3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> POZOR, přihlašte se na nové fórum zde: http://www.papirovemodelarstvi.cz/phpBB3/index.php
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Chtěli byste model Audi A3?
ANO
45%
 45%  [ 24 ]
NE
54%
 54%  [ 29 ]
Celkem hlasů : 53

Autor Zpráva
hopi
Anonymní

PříspěvekZaslal: 19.1.2011 20:24 st    Předmět: Citovat

Co? Chceš snad říct že jsi menší rozmazlenec než ostatní?
kaktusák

PříspěvekZaslal: 19.1.2011 21:16 st    Předmět: Citovat

Jeden patlal si něco vysní a je naštvaný , že mu nikdo nechce jeho přání splnit ? A ještě všechny uráží ? !!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 19.1.2011 21:18 st    Předmět: Citovat

JoseFxx - Je to již delší doba, co tady s tebou byly problémy. Tak pozor na slovo rozmazlenci. Mohl by jsi narazit. Tohle si mnoho z nás může vzít osobně a pak tu bude zbytečný problém.
Vypadá to, že radšií nám budeš nadávat do rozmazlenců, než aby si autory oslovil.
štefíno

PříspěvekZaslal: 19.1.2011 21:29 st    Předmět: Citovat

Hej já chci hodinky s vodotryskem, kdo mi je udělá? (To by vůbec nebyla špatná šmikajda Very Happy )

JoseFxx: A co ti brání naučit se v nějakém kreslícím programu? Ti co modely dělají se taky museli naučit ve 3Dčku, následně teda i v nějakém grafickém editoru, kde dodělají zbarvení modelu. Hmm? Jako psát tady takové keci typu já chci to a vy ste blbci když děláte ono, to se mi teda vůbec nelíbí Evil or Very Mad
Miloš D.

PříspěvekZaslal: 19.1.2011 21:49 st    Předmět: Citovat

JoseFxx - měl by jsi se trošku nad sebou zamyslet - téma zde nevisí ještě ani 36 hodin a ty už se začínáš vztekat a kopat kolem sebe jako malé děcko, že eště není model podle tvého návrhu nakreslený. Co jsi pro to za těch necelých 36 hodin udělal aby model mohl vzniknout?
Myslím, že jsi začal zcela špatně, zkus to ještě jednou a lépe.
spida
Moderátor

PříspěvekZaslal: 19.1.2011 21:50 st    Předmět: Citovat

Předem říkám že co má míň jak 3.5 tuny nekreslim a tohle téma je úplně o exkrementu. mám spousty nápadů a dost často mi píšou lidi že by chtěli nakreslit to a nebo ono. Musim je všechny se vší slušností posílat do ....... Jak tu někdo napsal - chceš model? není k sehnání? tak si ho nakresli. dál už bych to tu nerozebíral, stejně to nikam nevede. Wink

néé Miloši ať už nezačíná. stejně ničeho nedosáhne

PříspěvekZaslal: 19.1.2011 22:37 st    Předmět: Citovat

Docela me mrzi ze na slovo rozmazlenci reagovali ty ktere jsem nemyslel.
Byla to reakce na vetu proč chci dělat A3 když je S3.
Nechtěl jsem s tím urazit někoho na foru.
K oslovovani autorum. Ty co znam dělaj to co dělaj proto jsem je neoslovil. Mě stačí spoluprace s nadšencem.
Ale místy tu čtu jen schazovani. Myslel jsem že forum je o pomoci a ne že se budou hazet klacky pod nohy.
scad

PříspěvekZaslal: 20.1.2011 0:36 čt    Předmět: Citovat

Byla mi poslána SZ.

Možná až mi začne semestr bych něco jednoduchého udělat mohl. Nic ale neslibuju, jelikož mam rozdělanýho mezka v letecký a sám mam v pc už tři modely rozkreslené..... rád bych už konečně něco dodělal a pouštět se do dalšího...... no uvidíme Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yvan

PříspěvekZaslal: 20.1.2011 0:42 čt    Předmět: Citovat

Nevim teda v čem jsou s kolegou problémy, ale já tento thread chápu asi jinak než ostatní.

Není náhodou základem myšlenka najít schopné jedince se společným zájmem a zkusit společnými silami vytvořit něco pro radost a případně i pro drobnou kompenzaci nákladů? Mě to téma přijde logické a věcné. O Audi A3 tu vůbec nejde. To je jenom konkrétní kus, aby se nemluvilo teoreticky. V podstatě to může být cokoliv, co bude bavit všechny zainteresované a na co bude dost podkladů. Nevidím důvod, proč dělat z Josefa malé dítě, které si něco vymyslí a bude urážet všechny, kteří budou proti jeho myšlence. Samozřejmě že by kontaktoval autory, kdyby věděl o některém, který by dělal "v oboru". Já bych na jeho místě a s jeho entuziasmem taky psal sem, protože mě nenapadá nikdo, kdo by třeba dělal civilní auto (asi mě to ani nepřekvapuje, protože "komerčně" je to nevděčné téma, většinou to vidím všude na ulici jako tuctovou záležitost, byť designově pěknou).

Jiná věc je, že se to asi dalo Josefe interpretovat trochu přívětivěj, ale každý je nějaký.

Za sebe říkám, že jsem pro techniku z oblasti malé dopravní a malé dopravní sport, které je všeobecně méně. Nicméně jako konstruktér su prozatím nepoužitelný, takže v případě zájmu nabízím své služby stran grafiky, ladění detailů a chyb, případně testovací stavby.
Standa F.
Administrátor

PříspěvekZaslal: 20.1.2011 11:46 čt    Předmět: Citovat

S určitou alergií musel Josef počítat - podívej se, jak vypadá to hlasování nahoře. Pokud nepočítal, nezná papírácký národ.

Ono totiž tyhle podněty (nápady, povzdechy, že něco není) každý vnímá jinak. Na formě sdělení silně záleží, poněvadž UDĚLAT PAPÍROVÝ MODEL může znamenat tisíc různých věcí, způsobů provedení a způsobů chápání.

Většinou si s kolegou JoKem při pohledu na mraky vystřihovánek, které NIKDY nestihneme slepit, říkáme, ať už proboha nikdo nic nevydává Very Happy.
Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 20.1.2011 12:06 čt    Předmět: Citovat

Zdravím Vás,

jednání se Škodovkou stále probíhá.Viz příloha.Až vyřídíme vše potřebné a komise nás schválí, tak se začnou dít podivuhodné věci.Modely ale budou vzhledem k nutnosti připočítání licenčních poplatků vycházet na cca .. 120 Kč,-kus.Dosud je to kolem 80- 90 Kč,- za kus.
I když jsme v jednání se Škodou motorsport, marketingem, propagací, továrními jezdci a muzeem, tak sehnat fotky na starší vozy např. okruhového Favorita je téměř nadlický úkol.V té době se moc nefotilo.Potřebné fotky jsou tedy někde u amatérů a najít je .....O interieru už vůbec nemluvím.
Prostě to není žádná legrace to poskládat dohromady.
Ohledně modelů F1 již také proběhlo pát kauz ohledně licencí.A tam se bavíme o penálech v Eurech.Takže není problém dostat přes prsty !
Příloha:
Dobrý den, pane Skokane,

jednalo-li by se o papírové modely, které by nebyly určeny výhradně k marketingovým účelům naší společnosti, je možné nechat Váš záměr schválit Známkovou licenční komisí ŠKODA AUTO a.s. a vydat tzv. Svolení s výrobou a distribucí modelů, které nesou ochranné známky Škoda, u kterého by licenční poplatek činil 20 000,- Kč za rok.

K tomu, abychom mohli Váš záměr představit Známkové licenční komisi, potřebujeme však stejné materiály jako v případě vydání knihy, a sice:
- vyplněný dotazník (viz. příloha)
- informace o společnosti žádající o svolení (tj. katalogy, výroční zprávy, prezentace apod.)
- vzorky produktů v kategorii odpovídající kategorii schvalovaných výrobků.

V případě jakýchkoli dotazů jsme Vám k dispozici.

S pozdravem

Kateřina K. Resslová | TZH-7 - Patenty, licence a ochranné známky
ŠKODA AUTO a.s. | V. Klementa 869 | 293 60 Mladá Boleslav | Czech Republic
tel: +420 326 8 15444 | fax: +420 326 8 15040 | eFax: +420 326 8 45971
Katerina.Kucmasova.Resslova@skoda-auto.cz | www.skoda-auto.cz | www.skoda-auto.com
Škoda - Simply clever.
Please consider the environment before printing this email.
Prosím, zvažte dopad na životní prostředí před tiskem tohoto mailu.
Kuba78

PříspěvekZaslal: 20.1.2011 12:33 čt    Předmět: Citovat

20 koliku za to ze jim v podstate z nadseni a ne pro penize delas reklamu (nepredpokladam ze vyroba a prodej papirovych modelu je cinnost pri ktere si kazdorocne muzes obmenit svoji sbirku ferarri v garazi), to je slusna darda.
jbb

PříspěvekZaslal: 20.1.2011 12:34 čt    Předmět: Licence... Citovat

Ajajaj, stejně se mi to zdá volˇaké čudné...
Když vydám kalendář s fotkama Škodovek, potřebuju na to licenci? Řekl bych, že ne... Tak proč xakru by na vydávání papírového modelu mělo platit jiné pravidlo? O jakých ochranných znacích se to bavíme - jde jen o tu slepici na přední masce? Vzhledem k měřítku by neměl být problém ji nakreslit ale úplně jinak, ovšem aniž by to bylo patrné...

Případně prosím P.T. moderátorstvo přesunout tuto část diskuse do nového toppicu, zdá se mi to býti přínosné pro všechny aktivní kresliče...
Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 20.1.2011 13:30 čt    Předmět: Citovat

Svolení s výrobou a distribucí modelů, které nesou ochranné známky Škoda, u kterého by licenční poplatek činil 20 000,- Kč za rok.

Platí se tedy i když tam slepice na přední masce není.
A také jsme mohli dopadnout ještě hůř.Licence má totiž více částí.Viz příloha.Za 20 000,- Kč na rok nám již dělá Škodovka ústupek.
Pokud model nebudete šířit komerčně ( to je i přes internet za úplatu ) a máte jej jen pro vlastní potřebu, tak se Vás tento strašák netýká.Pokud ano a příjdou na Vás, tak jste si scela zdarma vyřídili slušnou Hypotéku.
V březnu jedu do Škodovky na další jednání, tak uvidíme.Ale vypadá to nadějně.Tyto licence jsou potřeba hlavně na nová auta.Třeba Fabia S2000.
Takže ještě chvilku strpení, makáme na tom.

Dobrý den, pane Skokane,

Všechny licenční smlouvy, resp. svolení s užíváním ochranných známek, autorských a jiných průmyslových práv udělované společností ŠKODA AUTO a.s. podléhají předchozímu schválení její Známkovou licenční komisí a vždy se jedná o úplatné svolení. Úplata se dělí na tři části:

- jednorázový poplatek EUR 1,000.00 za podpis smlouvy

- jednorázový poplatek EUR 1,000.00 za vydání tzv. Konečného schválení s výrobou (produkty vyrobené na základě licenční smlouvy musí schválit příslušná oddělení, následně je vydáno tzv. Konečné schválení s výrobou a produkty smějí být distribuovány na trh)

- 5% z čisté prodejní ceny každého kusu produktu vyrobeného a distribuovaného podle smlouvy, nejméně však minimální roční poplatek ve výši EUR 1,000.00 za kalendářní rok.

Aby bylo možné představit Váš návrh Známkové licenční komisi, prosíme o doručení následujících materiálů:

- vyplněný dotazník (viz. příloha)

- informace o společnosti žádající o licenci (tj. katalogy, výroční zprávy, prezentace apod.)

- vzorky produktů v kategorii odpovídající kategorii licencovaných výrobků.

V případě jakýchkoli dotazů jsme Vám k dispozici.

S pozdravem

Mgr. Kateřina K. Resslová | TZH-7 ? Patenty, licence a ochranné známky
ŠKODA AUTO a.s. | V. Klementa 869 | 293 60 Mladá Boleslav | Czech Republic
tel: +420 326 8 15444 | fax: +420 326 8 15040 | eFax: +420 326 8 45971
Katerina.Kucmasova.Resslova@skoda-auto.cz | www.skoda-auto.cz | www.skoda-auto.com

Škoda - Simply clever.

Please consider the environment before printing this email.
Prosím, zvažte dopad na životní prostředí před tiskem tohoto mailu.
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 20.1.2011 14:14 čt    Předmět: Re: Licence... Citovat

jbb napsal:
...
Když vydám kalendář s fotkama Škodovek, potřebuju na to licenci? Řekl bych, že ne... ...

A to já bych řekl, že jo, zvlášť když ho pak budeš chtít prodávat. Škodovka si evidentně zle hlídá, kdo jí dělá jakou reklamu (myslím, že kovové modely škodovek dělá jen Abrex, dráhové taky jen jedna firma...). Může to taky souviset s tím, že ty auta jsou olepený reklamou třetích stran a jak se tohle řeší ve smlouvě, radši nechci vědět.

Pavle, jen jestli někde ve smlouvě nemáš, že ji nesmíš zveřejňovat Wink

Jinak pro JoseFaxx: Zkus se rozhlédnout dál než na sebe a své kamarády (kteří jsou nepochybně z A3 nadšení) a zkus se podívat, kdo _vůbec_ vydává jakékoliv civilní auto. Ne vojenské, ne policejní, ne hasiče, ne závoďák a ne Škodovku. Ani u těch Poláků toho není tolik. O tom, jak se vydávaly a prodávaly civilní škodovky z Betexy by možná něco věděl p. Bestr, jestli se tudy pohybuje Smile
A ještě jedna zajímací otázka pod čarou - co nabízíš jako motivaci autorovi?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> POZOR, přihlašte se na nové fórum zde: http://www.papirovemodelarstvi.cz/phpBB3/index.php Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

Přejdi na: