Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sherman M4A3E2 Jumbo / Parodia - R.Navrátil / 1:35 - HOTOVO

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 18.11.2010 9:08 čt    Předmět: Sherman M4A3E2 Jumbo / Parodia - R.Navrátil / 1:35 - HOTOVO Citovat

Ahoj,
někde vedle tu probíhá paralerní stavba německého útočného děla Stug III G od R. Navrátila a protože se mi tyhle jeho pětatřicetiny líbí, rozhodl jsem se přidat ke svému Jagdtigeru americký Sherman a vyjímečně přináším něco už z průběhu stavby.

Pokud jde o předlohu, Sherman byl jak známo nejpočetnějším tankem II. světové války, Američané jich vyrobili téměř 50 000 a kvalitnější německé Panthery a Tigry udolaly na západní frontě jednoduše kvantitou. Protože jak praví Cimrmanovými slovy generál Suvorov: Co je na vojenském umění nejdůležitější? Přesila.

Základní data o tanku z Panzernetu:
http://www.panzernet.net/php/index.php/topic,314.0.html

To musela být šílená práce! Přitom taková blbost! (Pelíšky Smile)

Naposledy upravil Martin Č. dne 9.2.2011 16:04 st, celkově upraveno 2 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 18.11.2010 9:13 čt    Předmět: Citovat

Stavbu jsem zahájil korbou, hned se mi díky nešikovnosti až tolik nepovedla, ale snad to nebude tak vidět. Retuš zase vytáhl blesk, skutečnost není tak strašná. S fotkama se ale obecně moc nemažu, o lepší se budu snažit až na hotovém modelu.

Pokračoval jsem hnacími a pojezdovými koly:

a nyní...nyní se mořím u pásů. Obdivuji všechny, co lepí polské modely, nejen, že mi na to chybí zručnost, ale neměl bych ani trpělivost. Jednoduchý proužek se snažím udělat plastičtější a měsíc takovéhle rutiny a s lepením nadobro seknu Smile Opravdu mě to nebaví, a to dokonce tak, že jsem tuto práci na pár dní přerušil a uplácal historický tank Lenin z dílny dua ŠoK Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vojta78

PříspěvekZaslal: 18.11.2010 14:49 čt    Předmět: Sherman M4A3E2 Jumbo / Parodia - R.Navrátil / 1:35 Citovat

Nazdárek. Tohohle Shermana mám taky, jenže při prohlížení doma bylo zjištěno, že je tisknutý laserem a tak se mi do něj moc nechce. Dělám i KV-2 a je to sakra práce s retušováním. Když tak zkouknu stavbu a posléze se do něj pustím.
Co se týče poláků, taky nějaký mám a zatím se na ně jen koukám. Obdivuju borce, jako třeba Vojta S, který tu perfektně slepil užasnej tank IS-2 od Modeliku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ikarus

PříspěvekZaslal: 19.11.2010 15:10 pá    Předmět: Citovat

Mňa prvý poľský model čaká po vianociach, a som moc zvedavý, ako sa s tým vysporiadam.
Inák sa mi páči tvoj Sherman. Very Happy

"Históriu vždy píšu víťazi...
... históriu porazených pozná len ona, zmenšujúca sa skupina mužov, ktorí boli pri tom." - Joachim Peiper 1945
Martinus

PříspěvekZaslal: 19.11.2010 16:07 pá    Předmět: Citovat

Držím palce. A mě polský tank rozhodně nečeká Cool Cool Cool
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 22.11.2010 11:45 po    Předmět: Citovat

Pánové díky za podporu, vaše vlákna také sleduji a moc se mi líbí, na KV 1 (ze sešitu Betexy) se taky někdy chystám.

Tank už nabývá své konečné podoby, pásy jsem dokončil po nějakých 2 a půl týdnech (s přestávkou na tank Lenin). (předchozí fotky jsem totiž vkládal s výrazným zpožděním, takže teď, jak spěji do finiše, se přibližuji realitě. Bohužel osazení na přední kola se mi úplně nepovedlo, jak bych si přál. Bez vodících zoubků na pásu šly pásy nasadit na ozubené kolo pěkně, po zesílení právě o ty vodící zoubky pásu (či jak se to jmenuje) už to po celém obvodu kola bohužel nepasovalo.Ale i tak snad model prokoukl.

Další fází byla věž, vše na ní sedělo dokonale, jen jsem měl jako vždy problém při stáčení hlavně a jako vždy to trochu zprasil. Nakonec volně položená věž na tank, zbývá doplnit veškerou drobotinu.

Všechny fotky jsou strašně přesvícené bleskem s velmi vytaženou retuší. Ta není úplně OK, ale zatím snad nejlepší, jaká se mi u podobné khaki zelené povedla. Hotový model se určitě pokusím nafotit lépe, nejlépe pod přirozeným světlem....ale to až někdy...

Honza S.

PříspěvekZaslal: 22.11.2010 15:53 po    Předmět: Citovat

Vystřihovánky od pana Navrátila se mi moc nelíbí, ale tento model je opravdu pěkně navržený a taky i nádherně lepený Smile Držím palce ať se daří takto až do konce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 27.11.2010 14:10 so    Předmět: Citovat

Djtesla: no ony hlavně starší věci - hrady zámky - od R. Navrátila od Betexy v kombinaci s lesklým papíren, nepřesnostmi a absenci čehokoliv plastického nevypadají bůhvíjak. Naopak tanky vydané Parodií mi přijdou hodně povedené, zvlášť když jsou vybavené spoustou detailů.

Hlásím hotovo. Za 20,- Kč (tolik model stál) neuvěřitelně mnoho muziky. Musím říct, že tank se lepil dobře a vše sedělo, pouze hned na začátku přední část trupu - dva vystupují oblé boky mi nesedly úplně přesně se středem, ale chlopně jsou v odpovídající barvě a zbytek nějak zamázla retuš. S výsledkem jsem spokojený, byť šnečím tempem, pořád se malinko (i ve focení zlepšuju) (I když jsem právě na započatém Tigerovi od Betexy dost výrazně zprasil vanu Sad)

Takže Sharman se všemi doplňky je zde:

Pár detailů:

A něco fotek s přírodním pozadím:

A na závěr:

medium

PříspěvekZaslal: 27.11.2010 18:39 so    Předmět: Citovat

Koukám že bys moh udělat fototématické pásmo "Tanky v ročních obdobích". Vedlejší tančík Lenin nejdříve v ranně podzimní náladě (jen opadané stromy, ale ještě pěkně), nová fotka s námětem sychravých a mlhavých podzimních dnů, a tady Sherman již v zimní atmosféře Smile
Ovšem amík i Lenin velmi povedené modýlky, a vůbec nevadí, že to není polák s 10 000 dílky Wink
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 29.11.2010 12:17 po    Předmět: Citovat

Ahoj, díky. A to ty fotky přitom dělí myslím pouhý týden. Za světla jsem totiž doma pouze o víkendu a tuhle sobotu, když jsem ráno vytáhl žaluzie, bylo jasné, že Sherman pojede sněhem Smile

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: