Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zámek Křimice / vlastní konstrukce / 1:165
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bh69

PříspěvekZaslal: 18.7.2010 11:08 ne    Předmět: Zámek Křimice / vlastní konstrukce / 1:165 Citovat

Zámek Křimice se nachází ve stejnojmenné obci (nyní je obvodem č.5 města Plzně). Původně barokní, klasicistně přestavěná dvoukřídlá stavba je nysní v dosti špatném stavu. Více např. zde http://www.hrady.cz/index.php?OID=1361

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bh69

PříspěvekZaslal: 18.7.2010 11:16 ne    Předmět: Citovat

Prvním krokem, na kterém jsem začal včera pracovat je vytvoření základního půdorysu a hrubého "hmotového" modelu.

Práci mi výrazně usnadňuje to, že mám k dispozici část výkresové dokumentace objektu. Zkopíropvané vykresy jsou formátu A3, ale originály byly větší, takže jsem nejprve musel všechno slepit do jednoho celku a na pauzák teď obkresluju trochu zjednodušené/srovnané obrysy.

Nascanovat tak velk0 výkresy do PC by byl problém a ani to nemá smysl, stačí odměřit základní rozměry (rohy budov) podle pomocné osy a několika záměrných bodů a překreslit půdorys do Sketchupu.
bh69

PříspěvekZaslal: 18.7.2010 18:11 ne    Předmět: Citovat

Výkresy vypadají na první pohled dobře, ale zejména budovy kolem nádvoří (konírna a malá obytná budova) jsou dost nepřesně namalované (půdorys zdí a výkres střech vůbec nepasují - otázka teď je, co je správně a co ne). Druhý problém je, že k hlavním budovám už nejsou k dispozici ani boční pohledy, ani výkresy střech. Ale jako základ je to určitě výborný, základní rozměry a výšky se z toho chytí a zbytek se už dá doplnit podle fotek)

Výkresy jsou 1:100 - i na fotografiích je vidět, že model by vyšel nepřijatelně veliký. I v měřítku 1:165 to bude docela macek.
bh69

PříspěvekZaslal: 19.7.2010 18:21 po    Předmět: Citovat

Pro korekce celkového půdorysu jsem si našel katastrální mapy, které by snad měly být dostatečně přesné. Zatím se dá, že to s výkresem slušně pasuje.

[/img]
bh69

PříspěvekZaslal: 22.7.2010 19:45 čt    Předmět: Citovat

drobný progres - snažím se dát dohromady nepřesné katastrální mapy a nepřesné výkresy

JanO

PříspěvekZaslal: 23.7.2010 12:23 pá    Předmět: Citovat

Za tři dny se znepřesnily mapy i výkresy Laughing . Katastrálním mapám bych moc nevěřil, přece jen ten výkres má nějaký reálný základ.
bh69

PříspěvekZaslal: 23.7.2010 13:01 pá    Předmět: Citovat

JanO napsal:
Za tři dny se znepřesnily mapy i výkresy Laughing . Katastrálním mapám bych moc nevěřil, přece jen ten výkres má nějaký reálný základ.

Nojo, zní to divně, ale je to tak Smile Hlavni budova byla celkem v pohodě, ale přidal jsem další budovy kolem nádvoří a tam už to hlavně na pravé straně docela ulítává. Katastrům taky nevěřím na cenťák, ale je to jediný celkový pohled na celou dispozici, kterej mám. Výkresy jsou neúplné a protože na celém zámku není kousek rovný a pravoúhlý, tak je problém ty části nějak vzájemně usadit. Dneska večer mam v plánu vyrazit tam s pásmem Very Happy
bh69

PříspěvekZaslal: 24.7.2010 21:39 so    Předmět: Citovat

začínám modelovat menší části ve sketchupu - jako první střecha věže

Naposledy upravil bh69 dne 24.7.2010 21:55 so, celkově upraveno 1 krát.
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 24.7.2010 21:49 so    Předmět: Citovat

Držím palce Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
bh69

PříspěvekZaslal: 25.7.2010 12:42 ne    Předmět: Citovat

Knox - diky

V SU to vypadá dobře, ale postavit by se to v daným měřítku nedalo (ohnout 1mm široký zlom, na to by byla třeba ohýbačka). Zkusil jsem teda namodelovat zjednodušenou verzi, i kdyz mně to teda dost mrzi ..

Model původni a zjednodušený jsou doplněny kostkou s rastrem 10mm modelu 1:165 -

AD

PříspěvekZaslal: 25.7.2010 13:05 ne    Předmět: Citovat

místo milimetrovéh ohybu jsi to mohl udělat jako podlepený díl na tloušťku 1 mm a tím o ten hezký detail nepřijdeš. Hrana se může zaretušovat barvou, nebo přelepit proužkem papíru a příslušným potiskem Wink
bh69

PříspěvekZaslal: 25.7.2010 13:56 ne    Předmět: Citovat

AD - diky moc za radu, taky jsem uvažoval strčit tam jako mezivrstvu 1mm karton, ale bál jsem se, aby to nebylo moc "chlupatý". Ale když mi to taky radíš, tak to zkusim, ten proužek přes je dobrý nápad.

zasekl jsem se a střechách - jednak nemám dost podkladů, takže to musím nějak dávat dohromady, ale hlavně jsou všechny "do vrtule", takže vznikají zlomy a to se mi uplně nelíbí .. ale jinak to asi nepůjde.

*vlákno upraveno. Knox
bh69

PříspěvekZaslal: 28.7.2010 17:36 st    Předmět: Citovat

Trochu jsem se střechou pohnul. Potesilo mně, že střecha navázala na věž přesně na předpokládaném místě podle výkresu (to jsem ani nečekal)

(zlomy na některých nepravidelných částech jsou, jen jsem je skryl, myslim, že jsou tak malé, že ani na modelu to pak skoro poznat nebude)
bh69

PříspěvekZaslal: 29.7.2010 13:40 čt    Předmět: Citovat

bh69

PříspěvekZaslal: 30.7.2010 15:03 pá    Předmět: Citovat

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: