Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tatra 815-7 8x8 / Walter / 1:144

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
WalterCZ

PříspěvekZaslal: 23.6.2010 17:09 st    Předmět: Tatra 815-7 8x8 / Walter / 1:144 Citovat

Zdravím všechny modeláře!

Už se nám studentům blíží prázdniny a tak je ve škole celkem nuda. Známky jsou uzavřeny, klasifikace taktéž a proto všichni nedbají příkazů učitelů a buď paří Call of Duty nebo Counter-Strike. Dnes jsem ovšem neměl ani na jedno z toho náladu a tak jsem se rozhodl ve volném čase narýsovat malý model nejlepšího nákladního auta na světě, Tatry 815-7 (přes to, že momentálně pracuji na Pantheru).
Vystřihovánka tedy skutečně vznikla v rychlosti a jen tak z nudy a tím pádem je tedy v mnoha ohledech ošizena o detaily nebo přesnosti rozměrů, takže předem zamínám jakékoliv stížnoti či narážky na věrohodnost modelu k předloze ( Laughing ), nicméně se domnívám, že i tak se najde řada modelářů (Tatrováků), kteří si ji rádi slepí.

Časem snad budou přibývat další a další nástavby, verze a úpravy, podle toho jak na tom budu s časem a jak se mi bude chtít Wink

Odkazy na stažení a náhledy:

1:144 > Tatra 815-7 8x8 - bez nástavby (krátká kabina)
1:100 > Tatra 815-7 8x8 - bez nástavby (krátká kabina)

1:144 > Tatra 815-7 8x8 - bez nástavby (střední kabina)
1:100 > Tatra 815-7 8x8 - bez nástavby (střední kabina)

1:144 > Tatra 815-7 8x8 - valník (krátká kabina)
1:100 > Tatra 815-7 8x8 - valník

1:144 > Tatra 815-7 8x8 - nosič kontejnerů (krátká kabina)
1:100 > Tatra 815-7 8x8 - nosič kontejnerů

1:144 > Tatra 815-7 8x8 - cisterna (střední kabina)
1:100 > Tatra 815-7 8x8 - cisterna

1:144 > Tatra 815-7 6x6 - bez nástavby (krátká kabina)
1:100 > Tatra 815-7 6x6 - bez nástavby (krátká kabina)

1:144 > Tatra 815-7 6x6 - bez nástavby (střední kabina)
1:100 > Tatra 815-7 6x6 - bez nástavby (střední kabina)

1:144 > Tatra 815-7 6x6 - CAS 30
1:100 > Tatra 815-7 6x6 - CAS 30 (list1)
1:100 > Tatra 815-7 6x6 - CAS 30 (list2) + návodné kresby

Naposledy upravil WalterCZ dne 20.7.2010 22:24 út, celkově upraveno 3 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hynek

PříspěvekZaslal: 27.6.2010 17:13 ne    Předmět: Citovat

WalterCZ: Sice je to v tomto měřítku málo patrné, ale tzv."Digicam" má oproti Tvým ostatním osmikolkám dlouhou kabinu - ta je třeba použita i na civilním jeřábovém podvozku 6x6 nebo u hasičských variant T815-7 6x6 i chystané 4x4 (u "hasičáků" je navíc bouda zvýšená).
WalterCZ

PříspěvekZaslal: 27.6.2010 18:39 ne    Předmět: Citovat

Hynek:
Ano vím, truckforum mám prolezlé Smile (ale rád se nechám obohatit o nové poznatky, Ty pokud vím děláš v Kopřivnici, takže bys něco navíc vědět mohl Very HappyVery Happy) Ale jak už jsem psal, tehle model vznikl jen z legrace a z nudy, ani rozměry ani nějaké technické parametry absolutně nesedí.
A těch změn na "digitální" verzi oproti normálním valníkům 8x8 je spousta. Díky střední kabině musela být např. odstraněna rezerva a vůbec celá část za kabinou je změná od základů. Další, valníky všeobecně (až na několik vyjímek co jsem viděl) nemají na zadních nápravách blatníky na každém kole zvlášť, ale mají je jen před 3. a za 4. kolem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hynek

PříspěvekZaslal: 28.6.2010 0:22 po    Předmět: Citovat

Walter: Ono je to všechno dost složité na vysvětlování, některá auta jsou opakovaně přestavována, navíc jich existuje jen do 30ti ks. Více viz SZ...
WalterCZ

PříspěvekZaslal: 1.7.2010 2:05 čt    Předmět: Finální úprava základní verze 7čky a další nové nástavby Citovat

Dneska i včera jsem opět zapracoval na Tutře, i když to měla být původně práce jen na pár hodin. Nějak mě to chytlo a tak jsem se po slepení prototipu pustil do návrhl dalších nástaveb. Už jsem tady prezentoval valník, k němu dnes přibyde ještě nosič kontejnetů, cisterna a střední kabina.

Ani jednu z nových verzí jsem zatím neslepil, protože to čas neumožnil, teoreticky by to mělo být bez chyb, protože 3Dčko mi pasovalo, ale i přes to bych byl rád za nějkou fotku slepeneného modelu abych se přesvědčil že je narýsováno dobře. A kdyby nebylo, abych to mohl co nejdříve opravit.

Naposledy upravil WalterCZ dne 20.7.2010 22:26 út, celkově upraveno 4 krát.
František

PříspěvekZaslal: 1.7.2010 6:52 čt    Předmět: Citovat

Nebyla by možnost je mít 1:100
WalterCZ

PříspěvekZaslal: 1.7.2010 12:23 čt    Předmět: Citovat

Určitě by ta možnost byla. Dost jsem o tom uvažoval, jasně že by bylo lepší dělat je ve stovce, ale na to jsou moc jednoduché a nechce se mi to nějak víc propracovávat, beru to jako oddychovku. Ale jestli máš zájem, hned je hodím do kilča a snad ještě dneska je tu můžeš čekat.
AmatER

PříspěvekZaslal: 1.7.2010 14:34 čt    Předmět: Citovat

WalterCZ napsal:
Určitě by ta možnost byla. Dost jsem o tom uvažoval, jasně že by bylo lepší dělat je ve stovce, ale na to jsou moc jednoduché a nechce se mi to nějak víc propracovávat, beru to jako oddychovku.
Nechci Ti do toho kecat, ale měřítko 1:100 bylo primárně vymyšleno jako oddechovka... mmch. plachta by ev. byla?

PříspěvekZaslal: 1.7.2010 14:43 čt    Předmět: Citovat

No jo, ale stovka už je přeci jenom dost veliká a o tolik zvětšit tento jednoduchý model vypadá divně. V té 144tce se dá ještě zkousnout že to nemá interiér, kola se vzorkama a tak, ale když tohle nemá 100ka, bije to do očí. Nicméně jak je vidět, o 1:100 je zájem, takže sem Vám je taky udělal, ale do sbírky si budu já osobně lepit 144ku, jak říkám, ve stovce už bych k tomu potřeboval intík a spoustu doplňků. Mimo to, díky malému měřítku se mi celá chystaná série vejde na 1 poličku Very Happy

Plachtu zmákneš sám ne? Smile Někde tady na fóru (případně na plastikovým foru) je návod na luxusní plachty z kapesníčků. Přikládám fotky jak by měla vypadat:

AmatER

PříspěvekZaslal: 1.7.2010 16:21 čt    Předmět: Citovat

WalterCZ napsal:
No jo, ale stovka už je přeci jenom dost veliká a o tolik zvětšit tento jednoduchý model vypadá divně.
To je už fakt děsivá deformace...
Nicméně přiznávám, že jsem k tomu taky významně přispěl jako vítěz 4. kola na minimodel.cz Wink

PříspěvekZaslal: 2.7.2010 14:13 pá    Předmět: Citovat

Právě odjíždím na týden na vodu, takže vydání dalších verzí Tatry se opozdí, nicméně prozradím, že ve vývoji je 6x6 CAS30 a v mé hlavě už se rýsuje virtuální sklopka S1 na pozvodku 8x8 Smile
Mějte se tu...
zrzek
Moderátor

PříspěvekZaslal: 2.7.2010 21:51 pá    Předmět: Citovat

Na žádost autora byla provedena dílčí úprava vlákna. Zbytek dořeším po jeho návratu z "vody". moderátor Zrzek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
WalterCZ

PříspěvekZaslal: 20.7.2010 22:31 út    Předmět: Citovat

Užil jsem si Otavu i prodloužený víkend na Masters of Rock ve Vizovicích a opět se pustil 7čkové řady Tatry.
Zatím jsem dokončil a vytisknul CAS 30, až se dostanu domů, hned se vrhnu na lepení. CASka je ke stažení na začátku vlákna spolu s ostatními verzemi.

Děkuji Zrzkovi za upravení vlákna Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: