Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 


30 let profi dráhy značky BaJ - Liberec, červen 2010

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Standa F.
Administrátor


Založen: 10.2.2006
Příspěvky: 1563
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 5.6.2010 23:18 so    Předmět: 30 let profi dráhy značky BaJ - Liberec, červen 2010 Citovat

V pátek 4. 6. 2010 proběhla slavnostní vernisáž této ojedinělé výstavky. Akce trvá a jste zváni do liberecké knihovny až do konce června!Nejde o mega-akci, na jaké jste zvyklí z produkcí (ne)zničitelného Pepy JoKa, výstava je umístěna vlastně v jediném chodbovém koridoru knihovny. Přesto se pořadatelům podařilo na svěřené místo našlapat úctyhodný materiál z tvorby především Ladislavů Badalce, Jakubča a jejich spolupracovníků.Zleva pánové Josef Pecinovský, Tomáš Hasil, Ladislav Badalec, Ondřej Neff a paní Konvalinková, ředitelka knihovny při úvodním slovu.Několik Láďových přátel se, žel, muselo z vernisáže omluvit, bohužel i Jaroslav Velc, Milan Weiner a druhá polovina značky BaJ, Ladislav Jakubčo, který všechny přítomné pozdravil alespoň přes telefon ...(Dovolil jsem si upravit původní rozšmiknutou karikaturu Milana Weinera - složeno ze dvou snímků.)

Láďu Badalce většina z nás zná jako autora mnoha vystřihovánek z ABC, Albatrosu či dávného slovenského časopisu Elektrón-Zenit - na výstavě jsou dvě vitríny se sestavenými modely ...

Co ale překvapí všechny je šíře a rozsah Ladislavovy kreslířské a ilustrátorské práce. To množství komiksů a kreseb (a to tam ještě nebyly všechny) by vydalo na samostatnou výstavu v nějaké opravdické galerii. Vybírám na ukázku alespoň dvě ze spousty nikdy nepublikovaných a přitom výborných ilustrací ...
Ladislav umí kreslit i hodně vnadné křivky všeho druhu - a jelikož na výstavu přijdou i děti, můžeme zde spatřit jen VYBRANÉ ukázky ... SmileNechybí ani masitý humor ... CoolZájemci o studium se na panelech dozví spoustu informací nejen o dvojici BaJ, ale i o jejich spolupracovnících - o všech tvůrcích zmíněných výše a též o Michalu Antonickém, Miloši Čihákovi, Michalu Dudášovi nebo Rudolfu Baudisovi.

Měl jsem možnost potkat fajn lidi z tohoto DF, co se na přípravě výstavy podíleli - djteslu, vojtu80, Mt.Terrora a samozřejmě Michala medium, který měl na svých bedrech hlavní tíhu příprav.

Přijel i další známý autor papírových modelů, Pavel Skokan ...Na výstavu přijďte - dostanete i unikátní dvoj-vystřihovánku, kterou jinde nepořídíte. Abyste ji získali, musíte úspěšně absolvovat znalostní test, který je součástí výstavy ... ne všichni uspěli, a tak se museli uchýlit k uzmutí výtisku hrubou silou! Cool

Jako poděkování Ladislavovi a všem tvůrcům výstavy jsem si dovolil umatlat takové malé průřezové videjko s hudbou ze stylových filmů ... Cool:
http://www.youtube.com/watch?v=CHBlNUFtb1s

Milý Ladislave, přeji Ti hodně zdraví, pevnou ruku a mnoho dalších tvůrčích nápadů kreslířských i střihačsko-patlacích! Tvé pojetí nejen fantaskních, verneovských světů je ojedinělé a skvělé.Naposledy upravil Standa F. dne 30.10.2010 16:11 so, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mediumZaložen: 25.4.2006
Příspěvky: 514
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: 7.6.2010 19:13 po    Předmět: Citovat

Mno, asi ještě přihodím pár vět. Nejdříve musím poděkovat Standovi F. za reportáž z vernisážky a výstavy. Dále děkuji všem co se na výstavě podíleli. A my všichni co jsme se na výstavě podíleli děkujeme těm, kteří přijeli na vernisáž.

A těšíme se, že ještě někdo místo důvodů proč se do Liberce nevypravit najde důvody naopak proč se do Liberce vypravit. Krom výstavy můžete navštívit naší ZOO, botanickou, a nebo třeba centrum Babylon s aquaparkem + IQ-parkem (kde se dá zakoupit i nějaká šmikajda). Takže výlet klidně pro celou rodinu.

A abyste nemuseli nic hledat, přidávám odkazy na zmíněné instituce, kde najdete i otevírací doby, nabídku zábavy a všechno potřebné:
Arrow ZOO: http://www.zooliberec.cz/cz
Arrow Botanická http://www.botaniliberec.cz/kontakt.php
Arrow Babylon: http://www.centrumbabylon.cz/cs/babylon/

A tesně před koncem příspěvku ještě podhalím roušku tajemství nad vystřihovánkou. Sestavili jsme něco jednoduchého pro dětské návštěvníky knihovny. Nejdříve obálka:


A nyní co se ukrývá uvnitř. Jedná se vlastně o 2 reprinty. Důraz byl kladen na jednoduchost, a zároveň jistou nadstandartní nabídku, než model stojící nudně na poličce. Co více děti navnadí, než vlastnoručně vyrobená hračka. Tudíž Ladislav Badalec šáhl po 2 funčních šmikajdách. Prvním je házedlo SpaceShipOne, které znáte ze stránek ABC. Toto doznalo jemných grafických úprav.


Další vystřihovánkou je pohyblivá figurka kluka - čtenáře Káji. Tato vystřihovánka vyšla již v roce 1988 ve slovenském časopise Zenit Pionierov, pod názvem Kamarát Karel (BaJ-07). A i tato vystřihovánka dozněla menších grafických úprav.


Uplně nakonec ještě musím přidat zmínku o panu Jakubčovi. Na vernisářku chtěl dorazit, ale vše překazila zrádná povodeň, neboť Spišská Nová Ves (bydliště pana Jakubča) je povodní přímo zasaženo. Ale pokud se vše vylepší, a panu Jakubčovi se nakonec podaří dorazit, dám info aby případní zájemci mohli třeba taky dorazit na menší setkání. takže přeji na Slovensko hodně sil s vodním živlem.
_________________
Do you think they'll try to break my balls?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frantisek SochorZaložen: 6.8.2006
Příspěvky: 235
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 9.6.2010 15:08 st    Předmět: Citovat

Další foto z vernisáže naleznete zde:
Arrow http://www.firebox.wz.cz/index2.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
vojta80Založen: 8.4.2007
Příspěvky: 110
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: 20.6.2010 16:32 ne    Předmět: Citovat

mé foto nejen z vernisáže, ale také něco z příprav =>
http://vojta80.rajce.idnes.cz/30_let_profi_drahy_znacky_BaJ/
_________________
Nyní pracuji na:
Dn2t Brigadelok - 100%
Balon Viktoria
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mediumZaložen: 25.4.2006
Příspěvky: 514
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: 11.11.2010 19:55 čt    Předmět: Citovat

Původní plán na použití pracně připraveného materiálu na libereckou výstavu 30 let profi dráhy značky BaJ byl ve znění: "materiál nalepit na výstavní panely v knihovně --> měsíc je tam nechat viset --> holt strhat a vyhodit". Jaké bylo ovšem naše překvapení, když přišel rozkaz nic neničit, vše uschovat, o výstavu je zájem i jinde. A to dokonce v zahraničí. Inu o liberecké výstavě se doslechli naši kolegové ve spřáteleném polském městě Olešnice (kde se potkali oba modeláři a jmenovci Ladislav Badalec a Ladislav Jakubčo, ale to už víte) a projevili zájem ji v upravené podobě prezentovat i u nich. V letních měsících v tam probíhala oslava "Evropských dnů" (propojování národních tradic v rámci evropské unie) a tématika setkání Čecha a Slováka v Polsku jim tudíž do oslav plně zapadala.No nebylo nad čím váhat, přípravy materiálů byly náročné, a tak opatrné sundání a sbalení obrázků bude proti tomu již brnkačka. No popravdě, dalo to zabrat (hlavně to sundávání izolepy z obrázků), ale přežili jsme to. Velice zaujímavé bylo stěhování jedné z vitrín ve které byly v knihovně umístěny modely k jejímu majiteli - vojtovi80. Ačkoliv se tvářila jako právoplatný majetek knihovny, nikdo se nepozastavoval nad tím, že jí 2 maníci sunou k výtahu a následně s ní mizí neznámo kam. Co z toho plyne? Potřebujete do bytu kus nábytku? Nejezděte do IKEY, ale do liberecké knihovny.

Pro pečlivě sbalené placaté obrázky i modely si z Polska přijeli 7. července. Jak si jistě pamatujete, letošní červenec byl horký, na déšť skromný a když už sprchlo, tak jen lokální přeháňka. Stejně tomu bylo i ten den. Všude jasná obloha a hic, jen ne v Liberci. Ne že by pršelo, to ne. Ono totiž bez okolků totálně chcalo. Naprosto senzační pro manipulaci s papírovými artefakty Twisted Evil
Olešnický kulturní dům, neboli místo umístění výstavy. Vše si vzali na starost Zdzisław Możdżeń a Kazimierz Surowiak. Přileji si pro materiály až do Liberce, zařídili vitríny a naaranžovali 3D modely, vylepili 2D modely, ilustrace a jiné obrázky. Dokonce nechali přeložit i povídání Standy F. o obou Ladislavech do polštiny.


Výstava probíhala v srpnu a září v proskleném přízemí kulturáku, takže o diváky bylo celkem postaráno. Šel někdo do práce, viděl výstavu. Šel odpoledne z práce, zas jí viděl. Šel někdo do kulturáku na diskotéku nebo na bál, viděl výstavu. Někdo další mohl jít na dethmetalový kulturní program, viděl výstavu. (V tomto případě výstava plnila právě tu kulturní složku akce).
Poláci měli obrovský zájem o modely verneovských vynálezů od Ládi Badalce. Pobral jsem dojmu, že u nich je to celkem kultovní záležitost. Ale asi proto, že vědí že to existuje, ale má to jen málokdo. Bohužel, většina verneovek byla tou dobou na Sci-fi a fantasy výstavě v Policejním muzeu v Praze, a tak zde byly modely v alespoň v 2D formě - na fotografiích. V druhé vitríně jsou pak modely hlavně Ladislava Jakubča. Např. Svatopetrský chrám z Vatikánu, legendární kočár sv. Kateřiny s koněspřežím, či modely tvořené pro slovenský dětský časopis Fifík.A jako poslední ještě pohled na všechny vitríny najednou. V popředí vitrína s kousky modelářů z Olešnického klubu. A ještě pohled zevnitř ven.


Na závěr musíme poděkovat modelářům z Olešnice Zdzisławu Możdżeńovi a Kazimierzu Surowiakovi za jejich iniciativu a skvěle odvedenou práci. A to je vše. Nebo snad ne? Ba ne, následovat bude naopak pokračování, a tentokrát v Bratislavě, ale o tom zas až někdy jindy, a v sekci Kalendář akcí v oficiální pozvánce Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com