Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výroba dezénu bojovky krok za krokem

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Stavba, konstrukce, tipy a triky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Joxi

PříspěvekZaslal: 27.5.2010 12:58 čt    Předmět: Výroba dezénu bojovky krok za krokem Citovat

Po dokončení Sd.Kfz. 234/4 jsem byl požádán o popis výroby použitého dezénu. Dezény vyrábím postupem dle Patera. Jeho návod už jsem ale nikde nenašel. Snad se nebude zlobit, když sem ten návod plácnu znovu ve svém podání...

Základem je nakreslit si a vytisknout dezén požadovaných rozměrů. Kreslím vždycky o něco delší, abych mohl upravovat:

Druhým krokem je podlepení na požadovanou tloušťku. Já jsem v tomto případě nepodlepoval:

Vyřežeme podélné pásky. Vzhledem k šířce cca 0,3mm je nutná opravdu OSTRÁ ŽILETKA! Chce to trpělivost a nesnažit se i tak proříznout papír najednou. Chce to několik tahů na jednom řezu.

Tento základ se nalepí na kancl. papír. Je dobré lepit tyčinkovým lepidlem - je zde dostatek času před zavadnutím na upravování mezer dezénu. Následně se to přetře zředěným herkulem pro zafixování - toto je opravdu důležité, jinak se vám to bude rozpadat...

Opět OSTROU ŽILETKOU se vyřežou trojúhelníčky. Bez ostré žiletky to opravdu nejde.

Teď už je vpodstatě vyhráno. Dezén se nalepí na základ kola a na boky se dolepí ty malé lichoběžníčky.

Následuje už jen barvení. Do této podoby to průměrný patlal bez problémů dotáhne:

Snad to někomu pomůže Arrow

High hopes...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
had

PříspěvekZaslal: 27.5.2010 14:20 čt    Předmět: Citovat

Ja len doplnim, ze Jozo mal ten postup rosku iny - namiesto vyrezania celych dlhych pasiko vyrezaval len cca 1 - 2cm dlhe a tie priebezne podliepal kuskamy papiera, takze to bolo rosku jednoduchsie na rezanie...
lupiklv

PříspěvekZaslal: 28.5.2010 7:30 pá    Předmět: Citovat

Wow Simply Clever, nemám co dodat Smile Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
msstar

PříspěvekZaslal: 28.5.2010 11:15 pá    Předmět: Citovat

Nádhera dík moc za postup jak na to. Vypadá to opravdu dobře.
Lukáš

PříspěvekZaslal: 29.5.2010 7:26 so    Předmět: Citovat

Taky děkuji za názorný návod. Teď mám sice v merku několik pásáků, ale do budoucna se to určitě bude hodit.
Dejv

PříspěvekZaslal: 29.5.2010 19:05 so    Předmět: Citovat

Super, nad výrobou dezénu jsem několikrát dumal, takže díky moc za tento povedený návod (i Paterovi ovšem) Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Stavba, konstrukce, tipy a triky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: