Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tančík TKS / Patero / 1:25 HOTOVO
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 22.1.2010 18:00 pá    Předmět: Tančík TKS / Patero / 1:25 HOTOVO Citovat

Zdravím

Dnes okolo oběda nám DF trochu blbnulo a když jsem nahrával nové fotky, po chvíli zmizelo celé vlákno o TKSku, tímto se omlouvám všem co zde reagovali a přišli o příspěvky. Já vlákno založil znova, ale bude to bez doprovodného textu.

V roce 1928 byl ve Velké Británii vyroben tančík Carden-Loyd Mk.VI., o který projevilo zájem několik zemí. Jeho licenci zakoupilo i Polsko, které začalo nejprve vyrábět tyto stroje pod označením TK-3, později začalo konstruovat nové typy. Prvním z nich byl model TKD, který byl vlastně tančíkem TK-3 přestavěným na lehký stíhač tanků. Tento stroj však zůstal pouze ve stádiu prototypu.

Daleko zdařilejším typem byl tančík TKS. Tento stroj měl silnější pancéřování, čímž ovšem stoupla jeho hmotnost. Proto byl k pohonu použit silnější motor Polski Fiat 122 o výkonu 42 hp. Tank byl vyzbrojen kulometem vz. 25 ráže 7,92mm, 24 kusů bylo vyzbrojeno kanónem 38FK ráže 20 mm. Celkem bylo vyrobeno 260 tančíků TKS.

Tech. data

Posádka 2
Délka 2,6 m
Šířka 1,8 m
Výška 1,3 m
Hmotnost 3 t
Pancéřování a výzbroj
Pancéřování 3 - 10 mm
Hlavní zbraň 1x kulomet ráže 7,92 mm (kanón ráže 20 mm)
Sekundární zbraně
Pohon a pohyb
Pohon Fiat
42-46 hp
Odpružení listové
Max. rychlost 40 km/h na silnici
Poměr výkon/hmotnost 16,4 hp/t
Dojezd 180 km

A jdem na model.

Podvozky

Hnací kola a kulomet

Vše před slepením

Podvozky v barvě

A tančík po nástřiku

Osazena drobotina

No a hotový model

Podložka - most

Zem

Hotový most

Naposledy upravil Brzdic dne 30.1.2010 17:00 so, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 24.1.2010 12:15 ne    Předmět: Citovat

Zdravím

Tak podložka je hotová, to jak se to povedlo můžete posoudit sami. Wink Laughing

Naposledy upravil Brzdic dne 1.3.2010 15:14 po, celkově upraveno 1 krát.
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 24.1.2010 12:26 ne    Předmět: Citovat

Budu reagovat na sterilnost této podložky. A proč sterilní? Když se kouknu na přechod travnaté plochy mezi plochou vyježděnou, tak mi to jinak nenapadne. Prostřední pruh trávy končí u mostu bez nějakého náznaku drnu či její absence. Prostě to vypadá jakoby to bylo vše strojově vyříznuté a položené, jako když se staví nový fotbalový stadion a podládá se tam trávník v těch předem vypěstovaných pásech.

Podobně jsi měl řešenou i podložku pod ZiL, tam taky přechod mezi silnicí a travnatou plochou byl jednoduchý a rovný, bez náznaku eroze vozovky a jejího možného vydrolení, s vytvořením možných dír a různých drnů, které na krajích vozovky časem vznikají.

Třeba změním názor až uvidím model live. U Zila jsem jej ale nezměnil, tak jak to bylo vidět na fotkách, tak i ve zkutečnosti
sarmen

PříspěvekZaslal: 24.1.2010 13:13 ne    Předmět: Citovat

asi se mi to jenom zdálo podle tý první fotky, na odložce už je ten most lepší...
Souhlasím s TEem , chtělo by ještě poladit mouchy.

každopádně zajímavý nápad, skvěle zpracovaný a inspirace pro budoucí stavitele Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 24.1.2010 14:38 ne    Předmět: Citovat

Trsy trávy do prostředního pruhu přidám, na to jsem zapomněl, Embarassed přitom vpravo je mám.

Pokud jde o tu erozi tak si nejsem jist co myslíš, když tak se ozvi přes skajp a pořešíme to. Wink
acespace

PříspěvekZaslal: 24.1.2010 18:35 ne    Předmět: Citovat

To on zdenda myslel asi toto:

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Roman V.

PříspěvekZaslal: 24.1.2010 19:31 ne    Předmět: Citovat

Směrovka na kraji mostu, kde se nic nekříží? Pro oživení děje, možná, ale zde to nemá logiku.
czbrasi

PříspěvekZaslal: 24.1.2010 19:59 ne    Předmět: Citovat

To aby měl Jerzy jistotu, že jede správným směrem... Smile

ale mohl by tam být třeba název říčky...
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 26.1.2010 16:26 út    Předmět: Citovat

Nazdar

Tak erozi jsme s TEEM probrali a myslel to tak, že jsem měl na cestě udělat větší výmoly popřípadě trochu "potrhat" most aby to vypadalo více jetě. Mě právě nešlo o to tu cestu moc poničit a to platí i o mostu, každopádně bych příště mohl cestu udělat hrbolatější. Wink

Směrovka tam je hlavně pro oživení, ale na druhou stranu proč by se ta cesta mimo podložku nemohla rozvětvit? Laughing V tom problém nevidím, možná až uvidíš jak je to velký tak se ti to tak divný zdát nebude.

Název říčky mě taky napadl, ale jelikož tam žádná není tento nápad padl a navíc si nejsem jistej jestli se to tak už tehdy dělalo.
old_Mr_Grim
Moderátor

PříspěvekZaslal: 26.1.2010 18:04 út    Předmět: Citovat

spíš mi víc nelogický přijde fakt, že jsou podpory tak blízko u sebe (břeh a sloupky). Most vypadá sterilně díky tomu, že není patrná struktura dřeva (případně stopy po obrábění, zub času...)
Nahoře mezi kuláče určitě přidat so spar zem a trávu (hlavně prostředkem mostu a po krajích, kde se tolik nejezdí)
Moderátor

PříspěvekZaslal: 29.1.2010 18:37 pá    Předmět: Citovat

Zdravím

A máme tu pokračování, řada přišla na figuru. Tentokrát jsem se chtěl pokusit dostat ve ztvárnění ještě dál než naposledy.
Figurku jsem opět použil ze sady rally mechanici od Tamiye.

Jednotlivé díly figury vystříhané z rámečků a lehce očištěny.

Zde už je figurka ve výsledné póze s množstvím úprav. Šlo hlavně o trup, ramena, krk, oba lokty a levé zápěstí. Jako doplňky jsem z papíru udělal delší kabát, přidal pásek z olověného drátku který jsem rozklepal na požadovanou velikost, přidal knoflíky, kapsy, límečky a punt na kalhoty. Very Happy

Figurku jsem hodil do základního odstínu.

Potom začalo samotné barvení, stínování atd. Jako bonus jsem vojákovi udělal pouzdro se zbraní a kapsy na náboje.

No snad se vám výsledek bude líbit Smile Já jsem vcelku spokojen s kombinováním plastu a papíru, není to nejlehčí ale dá se to a výsledek je promne uspokojivý. Smile
Kuba78

PříspěvekZaslal: 29.1.2010 21:13 pá    Předmět: Citovat

ty brzda, ze sem tak smely - figurka predstavuje polskeho tankistu?
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 29.1.2010 23:56 pá    Předmět: Citovat

Kubo na co narážíš? Pokud jde o doplňky na panáčkovy tak ty jsou v pořádku. Pokud jde o barvu uniformy tak tam jsem měl krapet problém, neboť barevnou fotku tankisty jsem nesehnal, zato asi 5 různých polských uniforem ano a ty se svým vzorem téměř nelišili, tak jsem si řek že tankista na tom byla si dost podobně. Laughing
CSR

PříspěvekZaslal: 30.1.2010 0:20 so    Předmět: Citovat

Tady máš malou inspiraci k okolí toho mostu od plasťáků.

http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=335&t=26262
bernie
Administrátor

PříspěvekZaslal: 30.1.2010 7:55 so    Předmět: Citovat

To je právě to, že brzdův inspirační kanál nasál zrovna takto přebujelou předlohu, která je i masově známá Very Happy Very Happy Very Happy

Jen bych brzdovi doporučil celou cestu i s mostem přesypat a důkladně prostínovat a drybrushovat, aby to dostalo efekt hmoty a bude mít rozbitý nájezd na cestu a dokonce i natahané kusy na most. Ale ten přejezd opravdu "vylavorovat".
Vně mostu nasázet zopár jinak barevných trsů. Hlavně jinak barevných, než ta Krakonošova louka pod mostem. Tam asi moc nezaprší, tak nevím - nevím.

Ale nebudeme vrtat do flory, když cesta a most nejsou zcela košér obecenstvu, že?
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: