Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jagdtiger / Parodia - R.Navrátil / 1:35

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 19.1.2010 9:21 út    Předmět: Jagdtiger / Parodia - R.Navrátil / 1:35 Citovat

Po několika ručních pracích Mistra Vyškovského (a L. Badalce) jsem šáhl poprvé po obrněnci zpracovaném na počítači. Vybral jsem největší sériově vyráběné monstrum (dalo by se říci až hovado Smile) 2. světové války. Zařazením jde o stíhač tanků (vrtá mi koho mohl se svou maximální rychlostí stíhat) se sériovým označením SdKfz 186. Němci se s ním vytasili koncem roku 1944 - konkrétně v ofenzivě v Ardenách i dalších bojích na západní frontě, pár jich demolovalo sovětské těžké tanky i na východě.

Díru do světa s ním již pochopitelně Němci neudělali, ne že by tento kolos nezvládl udělat díru do prakticky čehokoliv už na vzdálenost 4 km, aniž by jeho samotného ohrozilo cokoliv mimo letadel spojenců a vlastních poruch. Ale v počtu 70ti vyrobených kusů, pomalý či spíše rovnou zapadlý díky své hmotnosti v bahně, s poctivou spotřebou v terénu 1000 l/100 km, mohl tento drobeček udělat díru spíš tak do státní kasy.

Ale dost mých plků, zde jsou nějaké
Arrow přesnější údaje:
hmotnost: 75 t
délka: 10,65 m
šířka: 3,62 m
výška: 2,94 m
motor: Maybach HL 230 P 30
výkon motoru: 700 hp
max. rychlost: 38 km/h
zásoba PHM: 860 l
spotřeba paliva - silnice: 700 l / 100 km
spotřeba paliva - terén: 1000 l / 100 km
pancéřování trupu:
- čelo: 150 mm
- boky: 80 mm
- záď: 80 mm
pancéřování nástavby:
- čelo: 250 mm
- boky: 80 mm
- záď: 80 mm
posádka: 6 mužů
výzbroj:
kanon PaK L/55 ráže 128 mm
1 x kulomet MG 34 ráže 7,92 mm

více a lépe najdete na:
http://www.panzernet.net/panzernet/stranky/stihace/jgdtiger.php

To musela být šílená práce! Přitom taková blbost! (Pelíšky Smile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 19.1.2010 9:46 út    Předmět: Citovat

Model nebyl složitý, všechno sedělo dobře, jediná nepřesnost (a kupodivu snad ani ne má je u štítu děla, což je vidět na některých fotkách). Proti Mistrovi jsou veškeré doplňky a drobné díly otřesná piplačka. Háčky, očka a všeliké blbůstky velikosti obyvkle 2x1 mm stěží vidím, natož aby se mi ji svedlo uchopit do pazour či pinzety Smile Je s podivem, že mi v útrobách koberce zmizel jediný sotva viditelný pišišvor Smile
Jakési vylepšení jsem provedl tradičně jen u pásů, které jsem proděroval a udělal je z kopie plastičtější, pár článků jsem volně pověsil i na příslušné držáky na věž.

Výjimečně jsem zvládl i nějaké to foto z průběhu stavby.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 19.1.2010 13:11 út    Předmět: Citovat

Fotky hotového modelu:

A znova:

Pár detailů:

A jedna společná:

Martinus

PříspěvekZaslal: 19.1.2010 13:32 út    Předmět: Citovat

Sice na tanky moc nejsem, ale tohle je parádička Exclamation Navíc jde o český model, takže nejen v Polsku umějí dělat pěkné tanky (nehodnotím teď věrnost modelu, v tom se absolutně nevyznám Very Happy )
navstevak

PříspěvekZaslal: 20.1.2010 0:27 st    Předmět: Citovat

Výborný stroj/monstrum - jak realně tak model. Taky se na to někdy chystám - pokud se to dá ještě někde sehnat. Poradíte někdo?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 20.1.2010 9:08 st    Předmět: Citovat

Díky oběma. Polské modely bych nezvládl, takže mě inspiroval m.j. právě návštěvák svými krásnými tanky jak od R. Vyškovského, tak od Betexy resp. Parodie (řekl bych že ty jsou i celkem věrné předlohám). Dřív jsem taky o bojovku prakticky nezavadil. Dlouhodobě jsem spíš domečkář.

Tenhle Jagdtiger je zatím v Brně (u Vágnera) pohodleně k sehnání, na stránkách ho má i Migas http://www.vltava2000.cz/paper%5Fmodel/goodsdetail.asp?strGoodsID=CZ-PAR-M-029-K- a snad i další.
Horší je to s Pantherem a SuGem 3 (ty bych zase rád já a už jsou, zdá se, všude vyprodané)

navstevak

PříspěvekZaslal: 20.1.2010 21:08 st    Předmět: Citovat

Díky za pochvalu a díky za info, už jsem si tam rovnou něco objednal do zásoby.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: