Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

PzKpfw V Panther / A. Halinski / 1:25
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kovář

PříspěvekZaslal: 27.11.2009 22:01 pá    Předmět: PzKpfw V Panther / A. Halinski / 1:25 Citovat

Zdravím všechny modeláře,

už déle než rok se poohlížím po polských modelech a pásové technice zvlášť. Dlouho jsem otálel, ale po složitém rozhodování padla volba na model PzKpfw V Panther Ausf. G od Halinského. Do stavby jsem se pustil 29.10.2009, a protože jsem na Kamazu tunil co se dalo, tento model hodlám postavit tak jak jej vydavatel navrhl, pouze jej osadím laserem vypalovanými pásy od Draf model. Je to vůbec můj první tank, ani z ABéčka jsem žádný nepostavil, tak jsem zvědavý jak se s tím popasuju.

Rozsah modelu: 18 stran B4 s vystřihovánkou, 2 strany polsky psaného návodu, 4 strany návodových kreseb, ½ šablon s nepapírovými díly, 2 strany s díly na podlepení kartonem.

Veškeré informace předloze modelu čerpám na stránkách www.panzernet.net odkaz na Panthera je zde.
A pak také v galerii zde.

Stavbu modelu jsem začal výrobou koleček, na které mi Teo vypálil některé díly, které se měli podlepovat 1 mm silným kartonem. Jejich stavba byla proto o chlup jednodušší. Na zbytek dílů jsem použil kružítko Olfa, které je zde skutečně neocenitelným pomocníkem, přesnost práce s tímto nástrojem je opravdu obdivuhodná. Překvapilo mě ale, že Hal nedodává zadní část dílů 424, (je to ta kuželovitá část tvořící základ kola). Musel jsem na to použít záložní kopii.

No a pak pásy Shocked . Dal jsem si závazek 20 článků za večer (bez drapáků a vodících zubů). Což jsem téměř vždy splnil. Jednoznačně nejhorší je ale broušení. Mám hotových 155 článků. Zatím to nemám pospojované na hotovo, ale i tak je na pásy hezký pohled.

Naposledy upravil Kovář dne 4.5.2010 15:56 út, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
parkourista

PříspěvekZaslal: 28.11.2009 13:57 so    Předmět: Citovat

ako poznam Tvoje stavby tak sa mame na co tesit..kolesa vyzeraju fakt dobre a o pasoch ani nehovorim..toto tu budem sledovat.. Smile

Pekný deň MATEJ
Potkan

PříspěvekZaslal: 28.11.2009 19:27 so    Předmět: Citovat

taktiez budem sledovat. mam tohto krasavca v pripravnej faze. akurat riesim upgrade na originalne pasy.

drzim palce Wink

inak ohladom tych rubovych stran dielov kuzeloidnych... mam taky pocit ze to malo byt formou "domaluj, resp. doretusuj si sam". aj ked na isto neviem povedat ako to autor smikajdy myslel...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kovář

PříspěvekZaslal: 9.12.2009 23:07 st    Předmět: Citovat

Trochu jsem pokročil a mám hotová hnací a napínací kola. Pásy od Draf model na ně v pohodě sedly,
jen jsem musel zúžit rozchod ozubených kol asi o 0,8 mm.

štefíno

PříspěvekZaslal: 9.12.2009 23:11 st    Předmět: Citovat

Tak toto je paráda. Pásy nemají chybu Shocked . Už se nemůžu dočkat na další fota Smile
Kovář

PříspěvekZaslal: 13.12.2009 21:36 ne    Předmět: Citovat

Začal jsem pracovat na trupu tanku a vložil jsem tam torzní tyče na odpružení kol.
Bylo třeba trochu upravit jejich délku, ale jinak pohoda.
Idea Panther je větší než jsem čekal Shocked .

Kovář

PříspěvekZaslal: 3.1.2010 21:57 ne    Předmět: Citovat

Přes vánoční svátky jsem postavil převodovku a motor. Začínají objevovat drobné nepřesnosti. Např: nenašel jsem zadní díly k přístrojům na převodovce, nebo obvodové díly některých válcových částí jsou o chlup delší apod. Vše je ale v pohodě opravitelné, jde jen o to, že se práce zbytečně protahuje. Motor jsem si dobře nafotil, bo potom už ho nikdo neuvidí....

Kovář

PříspěvekZaslal: 27.1.2010 23:12 st    Předmět: Citovat

Přináším další postup ze stavby ? dokončil jsem interiér.
Nejdříve jsem postavil kulomet, na kterém jsem strávil tři hodiny (možná víc, ale nechci si to přiznat). Chvíli trvalo než jsem přišel jak nato.
Dál jsem zpracoval sedmdesát dva střel, které Panther veze... A pak už to šlo celkem dobře.

Naposledy upravil Kovář dne 19.5.2010 21:16 st, celkově upraveno 2 krát.
LARY

PříspěvekZaslal: 27.1.2010 23:52 st    Předmět: Citovat

Máš to tedy precizně zpracované, jen jak jsou držáky vodorovně položených nábojů tak to tam jistí, jestli dobře vidím, takové dráty.
To tak zůstane ?
A ještě se zeptám: špičky nábojů jsou papírové ?
Lukáš

PříspěvekZaslal: 28.1.2010 8:16 čt    Předmět: Citovat

Právě ty náboje se mi moc nelíbí. Minimálně by měly být zaoblenější. I když nakonec z nich asi stejně nebude moc vidět.
Martinus

PříspěvekZaslal: 28.1.2010 17:09 čt    Předmět: Citovat

Jak je to u polských modelů tanků s viditelností interieru po dokončení modelu? To se dá sundat celý vršek?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kovář

PříspěvekZaslal: 28.1.2010 20:07 čt    Předmět: Citovat

Arrow Špičky nábojů jsou z papírem obalené špejle zabroušené do špičky. Zkoušel jsem to slepit z papíru, ale nevypadalo to podle mých představ. Protože je Halinsky udělal do kužele, ani jsem nepřemýšlel že bych je brousil jinak (i když možná nemusely být tak ostré, uznávám).
Arrow Dráty držící vodorovné držáky nábojů tam mám podle autora, takže tam zůstanou, jenom nevím jestli je mám přetřít... Confused
Arrow Co jsem zatím shlédl stavby různých polských tanků, nejde říct že je do nich jde vidět dobře nebo špatně. Je to individuální podle druhu tanku. Já se budu snažit , aby bylo vidět co nejvíc. Myslím, že to Panther umožní. Ostatně horní část trupu už jsem připasoval a bude to napevno. Více bude jasné při dalším příspěvku s dalšími fotkami. Cool

Naposledy upravil Kovář dne 21.1.2012 10:16 so, celkově upraveno 1 krát.
Kovář

PříspěvekZaslal: 1.2.2010 21:34 po    Předmět: Citovat

Připasoval jsem trup k obšívce. Zatím nejobtížnější část stavby. Když jsem to začínal lepit, řekl jsem manželce: ?Když to teď pokazím, můžu to hodit do popelnice.? Přes všechny chyby jsem ale spokojen. Kdybych to dělal ještě jednou, mohl bych to udělat o chlup líp, nebo o mnoho hůř. Very Happy Ještě musím zapracovat na retuši, ale tu budu ladit po celou stavbu.

Naposledy upravil Kovář dne 19.5.2010 20:39 st, celkově upraveno 1 krát.
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 2.2.2010 16:03 út    Předmět: Citovat

Zatím je to parádička a moc ti toho už nezbývá. Smile

Jen se zeptám proč používáš tak křiklavou retuš na místa kam budeš lepit ještě nějaké dílky? Nebylo by jednodušší udělat retuš stejnou jako máš na hranách?
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 2.2.2010 16:37 út    Předmět: Citovat

Já tomu rozumím a občas to taky zkouším. Ono je lepší, když ti při případné nepřesnosti nesvítí bílá, ale aspoň přibližná barva. A ani mi to nepřijde tak barevně mimo... Ona retuš mrcha vypadá jinak na hraně, jinak v ploše, jinak na kartonu, jinak na papíru...
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

Přejdi na: