Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rotunda Přední Kopanina / Ondřej Hejl / 1:150 / Paralelka
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bernie
Administrátor

PříspěvekZaslal: 28.6.2006 11:41 st    Předmět: Rotunda Přední Kopanina / Ondřej Hejl / 1:150 / Paralelka Citovat

Laik se diví a patlal žasne - máme plný počet Exclamation

Dnes zavolám znovu Ondrovi a budu vyhlížet pošťáka, abych následně re-distribuoval vystřihovánky těmto výtečníkům:

Arrow Daniel
Arrow Miloš D.
Arrow pawell
Arrow Jirka
Arrow mario.severin
Arrow Vasek
Arrow Beny
Arrow skromny
Arrow medium
Arrow Vojta Č.

Poštovné na re-distribuci budu nárokovat na některé z akcí /třeba koncert Madonny/, kde se potkáme v Tatrankách /čokoládové/.

A protože na patlala bernieho díky zájmu ostatních nezbylo, budu v tomto projektu figurovat pouze jako nehrající kapitán. Hráčem s páskou jmenuji Miloše Drábka, kovaného to stavitele architektury.

Strpeníčko tedy a doufám, že brzy bude proveden první šmik Wink
Administrátor

PříspěvekZaslal: 29.6.2006 6:48 čt    Předmět: Citovat

Ondra byl velmi potěšen zájmem a vystřihovánky jsou natištěné a předpokládám, že po víkendu se mi dostanou do pacinek Wink
Mezičas věnujte studiu historie předlohy a v papírnictví si kupte zlatou-gelovou fixu Schneider /bude se hodit na kříže/
http://www.prednikopanina.cz/historie.php?style=print&kap=4&PHPSESSID=feecec9fa77c96b204efd121c834265d

Hráč s páskou nejen, že může diskutovat s rozhodčím s rizikem zisku nějaké té karty Cool , ale bude nápomocným elementem pro ostatní stavitele formou typů a triků, které povedou ke zdárnému dokončení projektu.

PS Ondra mi naznačil, že počet 10ks nemusí být konečný, takže v rukávu by mohla být i divoká karta pro případné /-ho další /-ho zájemce Rolling Eyes

PS2 S termínem to nebudeme nikterak hrotit, ale Rotunda Přední Kopanina je pěknou vstupenkou na:
http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?p=6538#6538
Administrátor

PříspěvekZaslal: 11.7.2006 14:04 út    Předmět: Citovat

Tak plonkové střihačky už nejsou:

Arrow viktor makarenko
Arrow mech1

a půjdeme tedy po stopách autora / Ondry Hejla /, jak si zdokumentoval rotundu na místě.

Idea Pozorně si prohlédněte terén v zadní části rotundy - mírně se zvedá. Kdo si s tím poradí?? Hranice podložky těsně kopíruje půdorys stavby, takže hroby není nutné vyrábět svépomocí a osazovat.

Idea Pozorně si prohlédněte kříže Shocked

A ještě zpět k podložce. Anglický trávník je opravdu velmi pěkný, ale podložka působí poněkud "uměle" v porovnání se zbytkem a proto se ptám: Dá se stím něco dělat? Rolling Eyes

PS: Víme, co stavíme
Administrátor

PříspěvekZaslal: 12.7.2006 7:14 st    Předmět: Citovat

Hlásím kód RO-RO /rotundy rozeslány/ Exclamation

A ještě jedna poznámka k tomu terénu na podložce, jak včera Ondra potvrdil - je to jednolitá zeleň z "plechovky" a tudíž se předpokládá, že průměrně zdatný modelář /každý, kdo se dokázal zaregistrovat na toto DF/ zvládne posypat povrch něčím trávě více podobnějším Wink

PříspěvekZaslal: 14.7.2006 9:05 pá    Předmět: Citovat

Takze zacatek serialu Rotunda.
Vchod, prohlidka bude pokracovat smerem doprava. Docela prselo, takze na nekolika snimcich mam kapky na objektivu.
Tady si muzete vsimnout onoho schodu v terenu. Na druhe strane je tento schod mnohem mene patrny-spad je pozvolnejsi.
Mam docela potize s ImageShackem, trva to desne dlouho, takze trpelivost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bernie
Administrátor

PříspěvekZaslal: 14.7.2006 9:32 pá    Předmět: Citovat

Než Vašek nakrmí fotkama Zlatou žábu /imageshack/, tak si všimněte dalšího zajímavého detailu, který by mohl ušetřit spoustu zubní skloviny při osazování střech.

Šipka ukazuje na lem nad střešní krytinou - vystřihovánka to tuším nemá /moc jsem si to neprohlíd´, rychle přebalit a rozeslat/, takže by nebylo od věci vyrobit si před rozšmikáním tento pásek, který může schovat nějakou tu patlánku.

Kdo další zahlásí RO-DO, KVA-DO???

PříspěvekZaslal: 14.7.2006 11:03 pá    Předmět: Citovat

Takze pokracovani:
Pohled na vchod. Trava dosahuje az na samy prah.

Pohled napravo do vchodu, betonovy pas podel rotundy.

Pokracujeme dale doprava. Zde detail na vzdalenost hrobu od zdi.

A dale doprava, beton a beton....

Ted se vracime lehounce doleva, abychom obesli hroby, ktere jsou tu opravdu tesne jeden vedle druheho. Pro fotografa je to vubec orisek, je tu opravdu velmi tesno a hrbitovni zed je prilis blizko rotunde, takze celkovy pohled proste nevyfotite....

Detail na krizek a korouhvicku.

Dvojite okno rotundy.

Zde opet pro predstavu jak blizko jsou hroby od zdi rotundy.

Okna veze.

A zde druha strana terenniho zlomu u veze, jak psano vyse povlovnejsi. Kolo neni soucasti rotundy.

Uz jsme skoro obesli rotundu, beton mizi.

Dalsi detaily krizku a korouhvicky, foceno digitalnim zoomem, ale prekvapive se na to da koukat.

A jsme u konce, nebo snad na zacatku....
Daniel

PříspěvekZaslal: 14.7.2006 17:09 pá    Předmět: Citovat

Právě jsem začal - mám podlepeno a začínám kompletovat drobné dílky do krabičky a promýšlet, zda se pustím do "tuningu" nebo budu stavět pouze z krabičky. Večer odjíždím za rodinou na víkend, takže pokračovat budu až v neděli, tak už se těším. A příští týden budu pracovat po vzoru našeho stavbyvedoucího - aspoň jednu hoďku denně, i kdyby to mělo být o půlnoci Twisted Evil

4 Vasek:
Fotky jsou super, díky moc! Neměl by jsi ještě nějakou s detailem těch oken věže?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 17.7.2006 9:22 po    Předmět: Citovat

Tak jsem zase byl o víkendu víceméně doma, a i když jsem stihl ještě v sobotu odjet nějakých 60 km na kole, jít večer na koncert, a v neděli i polední grilování, zbylo na rorundu docela dost času. Nebo spíš tak akorát Smile
Takže takhle to od Bernieho došlo, paráda

No a pak se do toho stříhalo a řezalo, co se do toho vešlo. Jsem jediný, komu ten papír přišel hrozně tlustý? Zvlášť na těch malinkých okýnkách se to ohýbalo docela špatně a vůbec jsem si myslel, že to půjde jenom tak narýhovat tupým nožem, jak jsem zvyklý, a nakonec jsem ty ostré rohy musel ještě přejíždět zlehka ostrým nožem, aby se to opravdu zlomilo...

Tady už jsou zdi komplet. Zužitkoval jsem i podložku, kterou to Bernie vycpal, na podklad to je dobré.

"Vyzděno", osazeno na půdorys. Chlopně jsem nechal jenom na připojení centrální části k věži a byla to chyba. Další svislé spáry (apsida/centrála a obdélník/centrála) jsou po poučení z předchozích nezdarů bez chlopní a šlo to o dost líp.

A je to Laughing Střechy sedly hezky, jenom je na nich vidět, že bylo potřeba to řezat. Takže retuše budou. Největší peklo bylo dopasovat tu stříšku nad apsidou ke zdi kruhové části, což je, bohužel, taky vidět. Tam to asi taky chtělo se vykašlat na chlopně, trochu tam překážely. Ale jinak to byla paráda, překvapilo mě, jak přesně sedla střecha nad obdélníkem k té kruhové části, tam jsem taky čekal problém a nebyl tam Smile

Takže rotunda je, co se papíru týká, kompletní a teď se čeká na malíře a lakýrníky, až udělají retuše, na umělecké kováře a klempíře, až dodají špičky věží, a na někoho, kdo přijede udělat finální terénní úpravy. Smile
mech1
Administrátor

PříspěvekZaslal: 18.7.2006 7:21 út    Předmět: Citovat

Vojta Č. napsal:
... Jsem jediný, komu ten papír přišel hrozně tlustý? ...

Rozumím tomu správně tak, že jsi mimo podložky nic jiné nepodlepoval a to ani kanelářským papírem.
A co stěny? Nekroutí se? Myslel sem že aspon stěny podlepím.
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 18.7.2006 8:48 út    Předmět: Citovat

Ne, drží to. Myslím, že na nějaké zásadní kroucení je to moc malé.
Podlepoval jsem akorát vršek věže černým kancel. papírem (a udělal jsem při té příležitosti dovnitř černý strop a podlahu, aby ho tam nebylo tolik) a byla to chyba (nevyřízl jsem místo na "zavírací" chlopeň a na druhé fotce kompletu je vidět, jak to nesedlo Embarassed ).
Petr CGY

PříspěvekZaslal: 18.7.2006 10:52 út    Předmět: Citovat

Co mě Vojto zaujalo je retuš. Je to tvůj běžný postup retušovat ažskompletovaný model ? Nedělá to trable (já bych to na tuty zpatlal barvou) ?

Kopanina je moc pěkná. Škoda že jsem louda a nestihl jsem se přihlásit včas. Na druhou stranu se aspoň hýbe brána Razz .

Tak tedy pevnou ruku pro retuš.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka

PříspěvekZaslal: 19.7.2006 21:04 st    Předmět: Citovat

Spolu s Vojtou Č jsme měli stejný nápad - podlepit věž černým papírem, až na to, že já ji podlepil celou. Má pravdu v tom, že papír je opravdu silný a po podlepení věže černým papírem jsem musel hrany nařezávat oproti mému klasickému (zase podobně jako Vojta Č.) rýhování tupou stranou nože. Takže na řadu bude muset přijít retuš. Foto bude později až stavba pokročí dále.
Můj vlastní hlavní poznatek ze stavby a z prořezávání okének je ten, že si budu muset pořídit silnější brýle Crying or Very sad . 1,5 dioptrie mi už nestačí - jak mám řezat středem čáry, když jí skoro nevidím? Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
medium

PříspěvekZaslal: 22.7.2006 18:05 so    Předmět: Paralelka - Rotunda Přední Kopanina Citovat

Včera jsem se vráti domů z tábora, dneska zaběh na poštu a promrknul všechny možné fotky abych moh zítra začít taky se stavbou. Rotundy je fajnová, až na ty vokýnka, z těch se asi s mejma volšovejma rukama zbláznim. Shocked No ale budu se snažit. Tleskač Vojtovi za pěknou prácičku. Snad to taky nějak zpatlám. Je to asi ještě předčasné, ale přemýšlel jste už někdo nad ztvárněním nejbližšího okolí stavby?
medium

PříspěvekZaslal: 26.7.2006 15:54 st    Předmět: Citovat

Mužu se prosím zeptat těch co již rotundu zdárně dostavěli, jestli jim seděli díly (hlavně dýlka "síly zdi") malých okýnek v hlavní kruhový části, nebo jestli jsem to někde skonil já? Confused Moc díky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: