Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

U.S.S. Nostromo / AD + Skoda/ Beta
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
skoda

PříspěvekZaslal: 18.9.2009 18:34 pá    Předmět: U.S.S. Nostromo / AD + Skoda/ Beta Citovat

Na začátku filmu posádka cestuje v kryogenním spánku, když se vrací na Zemi z Thedusy. Přibližně v polovině cesty je probuzena. Počítač zachytil neznámý druh signálu, který musí být, dle norem společnosti, prozkoumán pro případ, že by se jednalo o signál SOS. Signál se šíří z planetoidu LV-426. Z Nostroma je tedy vypuštěn modul, který přistane na jeho povrchu a část posádky se vydá za zdrojem signálu. Při průzkumu se na jednoho z členů posádky přisaje facehugger, zbylí členové jej donesou do modulu na ošetřovnu. Tím na palubu modulu a po opuštění LV-426 i na Nostromo zavlečou tento cizí organismus. Poté, se tento xenomorf vyvine do stádia chestbustera a aliena, se situace vymyká kontrole a posádka začíná bojovat o vlastní život. Po několika neúspěšných pokusech se zbytek posádky rozhodne aktivovat autodestrukční systém, který má loď i s nákladem a vetřelcem zničit. Jediný, komu se nakonec podaří z Nostroma v záchanném člunu uniknout, bude Ellen Ripleyová, kocour Jones a vetřelec.

Zničení Nostroma má dohru o 57 let později, na brífingu společnosti Weyland-Yutani, na kterém má Ripleyová zdůvodnit, proč loď a cenný náklad zničila. Za své rozhodnutí je zbavena licence letového důstojníka.

Popis Nostroma
Jedná se o nákladní vlečnou loď, třídy M, kterou vlastní společnost Weyland-Yutani. Skladovací prostor lodě pojme 68 000 milionu tun rudy. Délka lodi dosáhla 245 metrů a hmotnost přes 6×108 Newtonů (60 000 tun v zemské atmosféře). Loď měla zabudovaný autodestrukční systém, který měl posloužit při případném ukořistění vojenského nákladu, a který se dal během několika minut od spuštění manuálně vypnout. Její záchranný modul se jmenuje Narcissus a pojme 3 osoby. Loď samotná samozřejmě měla mnoho sálů (jídelní, odpočinkový, ?), kryogenní komory, mnohá skladiště, lékařské zázemí, ale např. i centrální počítačovou ústřednu. Většina jejích útrob, nicméně, byla bez kyslíku a tzv. život-podporujících systémů, neboť ty nebylo po většinu času třeba udržovat 20 mega může táhnout v rafinerii ...je z něj v podstatě vlečňák

Posádku Nostroma tvořilo sedm lidí.

Dallas (Tom Skerritt), vrchní kapitán
Ellen Ripleyová (Sigourney Weaver), nejvyšší důstojník,
Lambertová (Veronica Cartwright), navigátor
Kane (John Hurt), výkonný důstojník
Ash (Ian Holm), vědecký důstojník
Parker (Yaphet Kotto), hlavní inženýr.
Brett (Harry Dean Stanton), inženýr-technik
na palubě se také nachází tygrovitě pruhovaný kocour Jones.

tady je hlavní trup

zkušební verze papírák U.S.S. Nostromo / AD + Skoda/ Beta

Naposledy upravil skoda dne 27.9.2009 19:57 ne, celkově upraveno 10 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
D_C

PříspěvekZaslal: 18.9.2009 18:53 pá    Předmět: Citovat

Tak na toto si počkám a budu v tichosti a úžasu pozorovat konstrukci. Malá otázečka, možná trochu předčasná, ale nemužu si pomoct... Bude tento model určen i pro širokou veřejnost? Shocked

PříspěvekZaslal: 18.9.2009 19:40 pá    Předmět: Citovat

model bude ke stažení ...

v současné době se připravuje 3D verze ( pokroky se tu průběžně objeví). 3D modely co jsou na netu ke stažení obsahují plno chyb, ať už v provedení sítě, nebo v rozdílnosti proti filmu. Takže nakonec se ukázalo výhodnější udělat si to celé po svém. Pravděpodobně bude model 1:500, takže celkem macek, aby bylo možné jít do detailu. Ve složitých místech rovnou vznikne soft a hard verze. Tedy zjednodušené provedení (jen malované detaily) a promodelované. Nostromo má dost oblých hran, které budu přidávat na model až téměř na finále, takže bude i základ pro menší měřítko, kde by nebyly nutné, ale to se ukáže, protože by asi bylo třeba udělat i nové textury. Dost prostoru zbyde i pro tuning... těch prťavých detajlíků je na lodi plno. Problémem jsou i rozpory mezi modelem na celkových záběrech v jednotlivých scénách a těmi s herci. Například světla osvětlující prostor pod lodí při přistání na filmovém modelu nejsou. Na netu je k vidění i velká diskuse ohledně umístění Ashovi pozorovatelny po přistání. Není ani jasný počet záchraných modulů Narcissus. Na filmovém modelu prostě žádný nebyl. Zkusíme to nějak pořešit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Paser

PříspěvekZaslal: 19.9.2009 23:10 so    Předmět: Citovat

Jen bych se chtěl zeptat...na začátku filmu je Nostromo vyobrazena nějak takhle:

nebo to je ta rafinérie kterou vleče?
Kid Karola

PříspěvekZaslal: 19.9.2009 23:27 so    Předmět: Citovat

Paser: Přesně jak říkáš. To je rafinérie.
Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 20.9.2009 11:48 ne    Předmět: Citovat

Nu codat? Hoši přeju hodně trpělivosti k dokončení modelu. Mnoho projektů zůstalo nedokončeno.
Co se týká podkladů. Zádný model co dělá Alien99 taky není stejný. Takže když jsou rozdíly v podkladech, prostě zapracuje fantazie. Takže bych to nehrotil. A kdo bude model barvit a jakým způsobem?
AD

PříspěvekZaslal: 20.9.2009 20:39 ne    Předmět: Citovat

Tomys napsal:
Nu codat? Hoši přeju hodně trpělivosti k dokončení modelu. Mnoho projektů zůstalo nedokončeno.
Co se týká podkladů. Zádný model co dělá Alien99 taky není stejný. Takže když jsou rozdíly v podkladech, prostě zapracuje fantazie. Takže bych to nehrotil. A kdo bude model barvit a jakým způsobem?

díky ... dokončit se musí, protože jinak nebudu moct s klidným svědomím rozjet práce na vystřihovánce BS Galactica, na kterou už rok sbírám podklady. Teda mimo jiné. Smile

Barvit model budu já. Model dělám v Blenderu. Pracuji s ním už spoustu let, ale dodnes pro něj bohužel ještě nikdo nenaprogramoval uspokojivě fungující script na rozbalení sítě. Takže mesh rozbaluji v pepakuře, exportuji jen vektorový výkres a následně dělám korekce v Corelu 12 ... ještě že se daly koupit starší verze tak levně Laughing . Textury maluji Corel Painteru. Sedí mi víc, než Photoshop a je cenově níž. Má také lépe propracované štětce.

Výjimečně používám Gimp a InkScape v portable verzích na flešce spolu s blenderem, takže jsem stále v pohotovosti Laughing

Času je ale pomálu a často musím své plány měnit na poslední chvíli, takže jak uvidíte, práce půjdou dost nerovnoměrným tempem. A dost... jdu makat ať je co ukázat Laughing
Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 20.9.2009 21:22 ne    Předmět: Citovat

Já sem se ptal, páč přeci jen jsme na namsaní od Aliena 99 na jeho textury.
AD

PříspěvekZaslal: 20.9.2009 23:28 ne    Předmět: Citovat

neboj ... taky to mám rád pěkně natexturované ...
Dermont

PříspěvekZaslal: 24.9.2009 14:57 čt    Předmět: Super Citovat

Nostromo je moje oblíbená filmová loď, založil jsem si nové téma, kde jsem psal že chci postavit něco ve stylu Nostroma. Ale Nostromo to nebude, poněvadž nedisponuji moderními technologiemi a vše si musím kreslit ručně. Další fakt je, že různé detaily je docela obtížné sehnat. Film mám na DVD a pořádných záběrů na loď je v něm po málu. Tedy pro účely filmu to stačí, ale když něco chc epostavit model té lodi, tak je toho prostě málo. Sem jsem se dostal díky Ing.Spendlikovi, který mi napsal, že jses (jste?) se do Nostroma pustil. Takže přeji hodně štěstí a jestli dáte model na net ke stažení, tak si ho určitě stáhnu.

PS:Pardon za moje slohové útvary, jsem na to zvyklý takhle psát. Smile
AD

PříspěvekZaslal: 25.9.2009 0:18 pá    Předmět: Citovat

taky ti přejem úspěšnou stavbu vlastního modelu
D_C

PříspěvekZaslal: 25.9.2009 19:25 pá    Předmět: Citovat

už se to pomalu rýsuje. Smile zatimto vypadá skvěle jen by to chtělo trochu textury. Smile

PříspěvekZaslal: 26.9.2009 8:18 so    Předmět: Citovat

Já osobně držím palce dvojnásob už jen kvuli BSG Very Happy Je to krásná předloha a věřím že model bude stejně zajímavý. Konečně neni Honza sám na Alien modely - brzo nebude jediná součástka z filmu kterou by neměl nějaký papírový modelář doma Very Happy (což by byla ideální variant ) Mě hodně zajímá ta poznámka "mimo jiné" Surprised Nechceš nám AD prozradit na co se krom BSG můžem ještě eventuelně těšit? Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AD

PříspěvekZaslal: 27.9.2009 9:07 ne    Předmět: Citovat

wedge napsal:
........ Nechceš nám AD prozradit na co se krom BSG můžem ještě eventuelně těšit? Very Happy

to znám, já tady něco neprozřetelně plácnu a budu to mít několik dalších let na talíři Laughing Laughing

Tak jen to, co bude určitě v dohledné době, protože jsem to domlouval ještě před Nostromem. Musím dodělat nějaké domečky pro hráče worgamingu pro WWII v měřítku 1:72, aby to sedělo k jejich tančíkům a vojákům. Konkrétně dva (až tři) kostely z různých částí bývalého SSSR. Údajně se to nedá sehnat. Všichni se zaměřují spíš na oblast Normandie. Jeden dřevěný a jeden zděný ( podklady mám na dva hodně různé ) přičemž chtějí spíš ty vesnické a pokud možno, tak s odnímacími částni, aby mohli simulovat poškození válkou, nebo hoření po zásahu. Minimálně střechy ba měly jít sundávat. Na druhou stranu to nejsou modeláři, tak to nechtějí až tak složité, jak by to měřítko dovolovalo. Druhá věc, co už je nějakou dobu rozjetá a přijde na ni řada po novém roce je vystřihovánka hradu Sovinec těsně před obléháním švédy, tedy na jeho stavebním vrcholu. Tam taky zatím nepadlo rozhodnutí, jestli bude hrad na stažení, nebo si ho budete muset koupit v pokladně Smile Zatím mám jen výkresovou dokumentaci stávajícího stavu a předjednanou podporu historiků.
AD

PříspěvekZaslal: 27.9.2009 22:37 ne    Předmět: Citovat

jejky ... vloudila se mi tam školácká chyba a Skoda pak neměl moc šancí ten čumák slepit správně....
...je to jen orientační předverze, takže to ještě poladíme ...hlavně bude mít finální verze návod a jasně číslované díly Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: