Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

SOR C9,5 / vlastní konstrukce - free / 1:120

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
AmatER

PříspěvekZaslal: 7.9.2009 12:44 po    Předmět: SOR C9,5 / vlastní konstrukce - free / 1:120 Citovat

Tak-nějak jsem v té kupě svých modelů, které bych měl slepit, nezjistil, do čeho střihnout dřív, takže jsem aktivoval tiskárnu a vytlačil další exemplář: tentokrát "trabanta", čili "hračku", alias "kinderko", čti autobus(ek) SOR C9,5 (trabant proto, že oplášťování kostry je prakticky kompletně laminát, kinderko nebo hračka proto, že to je malý - ve skutečnosti 9 520 mm a 36 míst k sezení). Abych to neměl tak jednoduché, stávající model (H0, 1:87) jsem smrsknul do tétéčka (1:120)...

Složitost i po zmenšení není zase tak rozdílná (použil jsem matný jednostranný fotopapír 120 g/m), stavba zabere tak jako tak odpoledne nebo dva večery...

Pro ty, kdo by chtěli stavět něco podobného, tak nechť kouknou na Dopravní web.

Omluvte kvalitu fotek, mojí digitální krabičce bylo letos 5 let a prostě už při horším světle fotit nezvládá...

Začátek - přední náprava:

konstrukce kastle - už nebylo moc světla, tak jenom letem světem:

kolečka

a komplet

Modýlek ještě čeká napuštění (toluen/aceton + tvrzený polystyren) a lak, bo tisk na tomhle fotopapíru po časevyšisuje do růžova, což vypadá hrozně.

PříspěvekZaslal: 23.9.2009 12:28 st    Předmět: Citovat

No co, bylo by to v barvách FTL Cool . Jeden jsme teďka podědili od soukromníka, je po komplet laku, přemýšlím o něm, jak bude čas.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: