Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Škoda 14 TR 01 / ABC,Haman M. / 1:50

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zášek

PříspěvekZaslal: 4.9.2009 21:48 pá    Předmět: Škoda 14 TR 01 / ABC,Haman M. / 1:50 Citovat

Můj další model je trolejbus od Škodovky. Měřítko má být 1:50 ale nezdá se mi to,je to větší než Tatrovka a ta je v měřítku 1:32.
Stavbu zdokumentovanou nemám,ale trvalo to docela dlouho. Model se bohužel moc nepovedl,důsledkem podlepování se mi lepilo špatně,vznikaly mi velké nepřesnosti. Příště podlepovat nebudu.
Zde je model:

Naposledy upravil Zášek dne 5.9.2009 18:04 so, celkově upraveno 2 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
štefíno

PříspěvekZaslal: 4.9.2009 22:03 pá    Předmět: Citovat

No..podelpovat by jsi měl. Ikdyž u těchto starýchmodelů je tvrdší papír, tak to není tak žhavé.Ale u novějšíchmodelů ABC je to důležité Wink
peter55

PříspěvekZaslal: 4.9.2009 22:38 pá    Předmět: Citovat

1. To nie je "tramvaj" ale Trolejbus Shocked
2. Nie je to 14RT ale 14 Tr Wink

Inak celkom ujde podla mna.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zášek

PříspěvekZaslal: 4.9.2009 22:57 pá    Předmět: Citovat

štefíno:on právě ten abc papír je tvrdý sám o sobě dost,eště že sem podlepoval jen obyč kanclákem. Se čtvrtkou bych asi bojoval. Jinak na půdě máme hodně abc ale jen stará(ale modely dobrý Twisted Evil )
peter55 díky za opravu,ale u tohohle modelu možná budu simulovat požár(samozřejmě že ne na koberci Very Happy ). Nic moc pro mě neznamená,je špatně(husně,křivě,atd.) slepenej.
Víc pyšnej sem na Dřevěnici z Brd.
Akorát trolejbus vypadá v reálu hůř a dřevěnice zase líp(blesk krásně vytáhl nařezávaný spoje-holt jak je to tmavý tak ty spoje svítí).
Můžeš se na model podívat v sekci Stavby
toman

PříspěvekZaslal: 5.9.2009 7:59 so    Předmět: Citovat

Jéjej, ani nevím, že něco takového v ABC vycházelo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mára

PříspěvekZaslal: 5.9.2009 8:07 so    Předmět: Citovat

Před asi 100 lety jsem s ním vyhrál soutěž na základce. Potom jsem ho zkoušel lakovat lodním lakem, čímž mně prosákl tisk z druhé strany a tak skončil v plamenech. Hlavní plochy jsem tenkrát podlepoval čtvrtkou.
Jen malá poznámka: autorem byl Miloš Haman.
Tatra Jamal SRT, McLaren M23
AmatER

PříspěvekZaslal: 5.9.2009 11:08 so    Předmět: Citovat

citace:
Jen malá poznámka: autorem byl Miloš Haman.
Přesně tak, a měřítko je opravdu 1:50, trolejbus má ve skutečnosti délku 11.300 mm (viz obrázek). Jinak model neznázorňuje nic konkrétního, je to taková splácanina "inspirovaná" druhým prototypem z roku 1974

(obrázek je např. na rubu vystřihovánky).

Skutečné označení 14Tr 01 byla 1. série z roku 1982, která vypadala "úplně jinak" (než model 100%, ve skutečnosti rozdíly oproti pozdějším provedením nejsou na první pohled hned tak rozpoznatelné). Vůz téhle série mají v Technickém muzeu v Brně pod ev. číslem 3173 DPMB - je provozní a při různých příležitostech se s ním dá svézt, i když vzhledově je po pozdějších provozních úpravách (např. zesílení okenních sloupků).

Pokud bys chtěl střihnout do něčeho autentičtějšího a nebojíš se miniatur, tak klepni sem Wink

PříspěvekZaslal: 5.9.2009 18:02 so    Předmět: Citovat

mára:děkuji za další opravu,říkal sem si,že to nějak nesedí =D. U Vyškovskýho mi vše vždy sedlo,nevím čím to je... Gratuluji k výhře a už sem tu psal,že taky plánuju požár Twisted Evil
Ale jak jsi podlepoval čtvrtkou to si asi musel dost bojovat ne? Já hned jak sem lepil 1. podlpené dveře,tak mi došla trpělivost. Ty první sem ještě doďál,ale ostatní sem otrhal,i tak to šlo ohýbat špatně. Jsi borec pokud jsi to uďál a ještě k tomu podlepoval čtvrtkou Very Happy
Amater: díky,docela bych si do toho stříhl,vypadá to mnohem líp než to z ABC. Sice máme laser tiskárnu,ale jen černobílou Evil or Very Mad
mára

PříspěvekZaslal: 5.9.2009 19:48 so    Předmět: Citovat

Já jsem čtvrtkou podlepoval jen ty hlavní díly kastle a to ještě každou plochu zvlášť a bez chlopní. Dveře a ostatní doplňky jsem nepodlepoval. Jinak si dovedu představit ten vetchý papír po těch letech. Kdybych to lepil znovu tak to asi zkopíruju, popř zvětším do 1/43, ať to zapadne k Antonického autobusům.
Tatra Jamal SRT, McLaren M23
Zášek

PříspěvekZaslal: 5.9.2009 21:00 so    Předmět: Citovat

no jo, bohužel my vlastníme jen černobílou tiskárnu,takže musím tisknout jen z originálu...
medium

PříspěvekZaslal: 5.9.2009 21:26 so    Předmět: Citovat

V dnešní době narazíš na nějaké kopy centrum už snad i v menších městech, takže to není zas až taková překážka. Vezmeš toho víc najednou co budeš chtít stavět v nejbližší době, ať nemusíš tam jezdit s každou stránkou zvlášť. A cenově to není taky nic hrozného. Myslím že kolem plus mínus 25 Kč za stránku, možná i míň.
(Ve Žďáru nad Sázavou určitě copycentrum najdeš - pokud bydlíš tedy tam kde ukazuje mapa.)

Takže přeju ať uspěješWink
Zášek

PříspěvekZaslal: 5.9.2009 21:51 so    Předmět: Citovat

no,na to moje patlání zatím stačí originál z abc. Navíc rodiče mi to můžou okopčit v práci. Jinak mapa ukazuje dobře Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: