Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pz.Kpfw.I Ausf F / WAK / 1:25 HOTOVO
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dejv

PříspěvekZaslal: 3.8.2009 18:47 po    Předmět: Pz.Kpfw.I Ausf F / WAK / 1:25 HOTOVO Citovat

Pz.Kpfw.I Ausf F /WAK/ 1:25
Po dokončení Kingtigera jsem se rozhodl zpracovat něco menšího a vybral jsem si tento tančík od WAKa.
Arrow Předlohou je 21 tunový, silně pancéřovaný (25-80mm), podmotorovaný (Maybach HL 45 P), pouze dvěma kulomety MG 34 vyzbrojený tank určený k podpoře pěchoty, vyrobený v počtu 30 ks.
Arrow Tisk modelu se mi nelíbí, je tam nějaký šum, takže budu komplet přemalovávat. Na 90% mám hotovo to nejpodstatnější, podvozek a pásy. Dalo by se říct, že vše šlo zatím v pohodě, kolečka jsou pěkně členitá a detailní, to se mi líbí, na pásech jsem udělal tuning (plastika z dílků na jednokusovej pás, nalepená na články) a budu je natírat akrylovou Agamou barva pásů 47 Me. Problém, který mě nepřekvapuje je, že pásy nesedí do ozubeného kola, to se bude ještě řešit.
Arrow Odkazy na stavitele pro případné srovnání: Gerald, kartonbau.de, kilek, kartonwork.pl, Radek Lamche zde + galerie zachovalého stroje: Kalemegdan Military Museum v Srbsku zde.

Pár fotek jak jsem na tom:
Hotová kostra (obšívka na ní sedí vcelku přesně):

Podvozek (slepil jsem si náhradní kostru jako držák na něj):

Podvozek, místo papírové obruby ráfku jsem použil drátek 0,3 mm, je to mnohem lepší:

A zde resinový MG 34 + nátěr, které chci vyzkoušet:

Dál budu pokračovat lepením už připravených vodicích zubů, pak pásy na barvím (štětečkem je to tedy pěkný opruz Rolling Eyes ), narvu je na podvozek a budu se věnovat zbytku. Mějte se pěkně Wink

Naposledy upravil Dejv dne 18.8.2009 20:54 út, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LARY

PříspěvekZaslal: 3.8.2009 21:17 po    Předmět: Citovat

Proti Kingtigerovi je to takovej milej prcek Wink . Oni to spíš byly takový
kulometný hnízda na pásech.
Podvozek je zatím dost dobrý, překvapuje mě členitost kol.
Barvení pásů to je nekonečný příběh - pořád to někde není ono.
Dejv

PříspěvekZaslal: 7.8.2009 21:22 pá    Předmět: Citovat

Pásy, nabarveny a nasucho otestovány (články vedle jsou zeštíhlené, které příjdou nalepit jeden po druhém na ozubené kolo, aby to sedlo):
martanek41

PříspěvekZaslal: 8.8.2009 10:22 so    Předmět: Citovat

Skvělé Dejve... Exclamation

Až moc provokuješ, kdybych neměl tolik práce na lodičkách, hned bych říznul do nějakého pásáka.. Smile

PříspěvekZaslal: 8.8.2009 19:12 so    Předmět: Citovat

Pásy jsou opravdu povedené. Ale jak koukám na korbu, neměly se ty obdélníky s "W" prořezat?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dejv

PříspěvekZaslal: 8.8.2009 20:24 so    Předmět: Citovat

Zdar - marťas: dík, až dokončíš Fuso, tak můžeš nějaký pásák rozjet jako oddechovku k Tirpitz ne?Very Happy Lukáši, taky dík, jinak ty otvory na korbě se řešily už kdysi při stavbě Radka Lamcheho zde - není to nezbytné a všiml sis toho na kostře která mi slouží jen jako testovací nosič podvozku, ostrá verze je na druhé fotce, to jsem ještě nepsal, udělal jsem jí 3mm tlustou, abych měl jistotu, že se nebude nikde kroutit nebo propadat. Jinak teď musím stavbu pozastavit kvůli bytovým úpravám, rodina je neodbytná...Patlu zdar Wink :

Dejv

PříspěvekZaslal: 18.8.2009 20:22 út    Předmět: Citovat

Tak jsem doladil pásy, na předních kolech je nalepeno po šesti článcích, které jsem zeštíhlil aby sedly na ozubený kolo, zbytek pásu je nasucho přicvaklej . Vyšel pás dlouhý 59 článků oproti 67 v návodu - k dobré orientaci sklonu těch závěsů slouží ty čtyři přední a zadní tlumiče (dílek 37b jsem nahradil tuhou) + na pásy jsem instaloval předběžnou patinu, suchým štětcem nanesený pigment PA04 Bláto, od Agamy (docela zajímavá věc tyhle pudry, pohodlnější než shánět křídy)+přeleštění tuhou. Články jsou spojený špendlíky, po ucvaknutí jsem konce zplacatil na stolní brusce jemným kotoučem.
Pokračovat budu nejspíš obšívkou na ostrou verzi a přenesením tohodle podvozku na ní. Zatím zdar Wink

Dejv

PříspěvekZaslal: 27.8.2009 10:13 čt    Předmět: Citovat

Nalepil jsem obšívku, sedlo to relativně přesně (kromě části u motorového prostoru, kde jsem nalepil díl kostry obráceně). Jinak už pilně pracuju na tuningu povrchu (sváry atd.), fotky snad brzo, zatím zdar:

Dejv

PříspěvekZaslal: 27.8.2009 18:10 čt    Předmět: Citovat

Zdravím, menší ochutnávka "tuningu" - sváry - klasickou směs herkules+vteřiňák jsem nejdřív nanesl na 1mm proužek kanc. papíru, nabarvil (vynikne tak líp povedená či nepovedená struktura předem) a pak nalepil na místo. Nevypadá to kdovíjak povedeně, ale určitě míň tragicky než kdybych to patlal přímo na model. Plus nějaké nýtky, vzadu za motorem jsem udělal plastický dekl podle fotky předlohy a pokračovat budu asi přední kukaní a pak deklama na motor:

Dejv

PříspěvekZaslal: 4.9.2009 10:11 pá    Předmět: Citovat

Téměř hotové dekly nad motor, tentokrát jsem na mřížku použil umělohmotnou protihmyzovou síť:
Dejv

PříspěvekZaslal: 7.9.2009 19:10 po    Předmět: Citovat

Vršek hotov, ten křivý pant mě docela štve, jinak pohoda:

Dejv

PříspěvekZaslal: 26.9.2009 19:25 so    Předmět: Citovat

Spatláno dále blatníky, bedny, atd. :
Dejv

PříspěvekZaslal: 30.9.2009 11:34 st    Předmět: Citovat

Vršek věže spatlán, na makro fotkách je to hnus, při běžném pohledu jsem spokojen jakž takž. Jinak jsem použil novinku při "zasklívání" průzorů a to, že jsem nepoužil lepidlo ale šedivou modelínu, kterou jsem zatlačil dovnitř - plátek fólie to přimáčne k čelní stěně a eliminuje to vznik fleků od lepidla, který by jinak určitě vznikly.

Dejv

PříspěvekZaslal: 1.10.2009 18:40 čt    Předmět: Citovat

Dnes jsem spatlal kulomety, použil jsem část resinového MG 34 barveného leštitelnou Agamou metal hlavňovina a věž je tím až na tři úchyty hotová.
Prosím o shovívavost kvůli jedné a špatné fotce, ale prostě jsem se musel pochlubit Laughing
LARY

PříspěvekZaslal: 1.10.2009 19:55 čt    Předmět: Citovat

Ne ne, fotka je trošku "mázlá", ale stačí i bez lupy Very Happy .
Přechod mezi věží a kulomety je imitace svárů, nebo co to je ?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: