Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Větrný mlýn / Schreiber-Bogen / 1:87

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
medium

PříspěvekZaslal: 13.7.2009 21:45 po    Předmět: Větrný mlýn / Schreiber-Bogen / 1:87 Citovat

Ve vedlejším "schreibervláknu" jsem cosi naznačil, svoji výhružku plním, a rád bych tak ještě představil jednu šmikajdu německého vydavatelstsví Schreiber-Bogen. A pro změnu jsem si vybral opět mlýn, ale tentokrát větrný, a jako bonus i s větrnou turbínou.

V rohu obálky nechybí ani foto patrné předlohy, ovšem model je podle zobrazeného mlýnu zpracován velmi volně.

Představení modelu:

Název: Větrný mlýn - Windmühle
Autor: původní kresba Hubert Siegmund, překreslení Przemyslaw Tabernacki
Měřítko: 1:87 (aby se model dal umístit do kolejiště)
Rozsah: 2 stránky A4, něco kolem 20 číslovaných dílů

Na tomto modelu lze pěkně ukázat JoKem zmiňovanou informaci, že Schreiber dnes spolupracuje i s polskými autory, kteří s postupem času přešli jako většina autorů na kresbu na počítači. Model tohoto mlýnu totiž vyšel již dříve v ručně kreslené podobě od "dvorního" kreslíře Schreibru Huberta Siegmunda. O překreslení do moderního kabátu se postaral Przemyslaw Tabernacki. Ačkoliv u modelu vždy nakreslil například pouze jednu stěnu mlýnu, a ostatní vytvořil pouhým skopírováním, i přes tento postup nepusobí výsledená grafická tvář modelu až tak jednotvárně, jak by se mohlo zdát.

Naposledy upravil medium dne 14.7.2009 19:59 út, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beny

PříspěvekZaslal: 13.7.2009 23:10 po    Předmět: Citovat

Tak se snaz, at vidim svoji domaci placku postavenou drive, nez se k tomu dostanu sam. A to uz budu mit urcite taaaakhle dlouhy fousy. Tesim se.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MIO

PříspěvekZaslal: 14.7.2009 13:27 út    Předmět: Citovat

Pekne , mlynčekov nie je nikdy dosť a turbín je ešte menej / šak preto si čmáram vlastnú Twisted Evil /

Som zvedavý na výsledok . Si neuvažoval o zmenšení , aby to nevytŕčalo zo zbierky ? Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
medium

PříspěvekZaslal: 14.7.2009 19:55 út    Předmět: Citovat

Arrow Doufám že Ti Beny rostou fousy dost rychle, abys moh využít nabídku co jsem Ti přešoup mailem.
Arrow Jelikož Mio prozatím nevládnu žádnou technikou na kvalitní vytištění ve zmenšené podobě, tuto možnost jsem neuvažoval. A neboj, ze sbírky mi to trčiat nebude, neboť sbírka Schreibrovek je povětšinou v železničním 1:87 Smile

Vzhledem k tomu že větráka mám již postaveného a včera jsem to unul jen proto, že se mi chtělo už spát, nic nebrání tomu to dneska dotáhnout do konce.
Jelikož je model vcelku jednoduchý, prezenčku urobím ve formě obrázků "krok za krokem" - stejně tak jak mi to rostlo pod rukama. A jak tak koukám na ten celek po odkliknutí tlačítka "náhled", zdokumentoval jsem podle odstínu i krok za krokem proměny nasvícení denním světlem během dne.Rolling Eyes Ale dost řečí, můžeme začít stavět.

Budova mlýnu je komplet i se zastřešením. Jediný problém nastal u stropu ve spodním dílu střechy nad přízemím, který není uplně v rovině s okrajem střechy, ale víc v ní zasunut (obr. 2). Další problém nastal asi z důvodu mých znalostí němčiny, díky nímž rozumim z návodu každýmu 15 slovu. Takže jsem nevyřízl prořezy pro zasunutí konstrukce větrné trubíny. (Jsou to Beny takový 4 malý černý úsečky připomínající velký "I"čko.

U každého řadového mlýnu by bylo s lopatkama již dílo hotové, ale nyní přijde ona spestřující turbína. Ještě předtím ale musím upozornit, že vytvoření lopatek není tak jednoduché jak se na první pohled zdá. Kříží se tu velké rádoby se kroutící plochy samotných lopatek a docela úzké a křehké profily konstrukce centrálního kříže. A je důležité si uhlídat geometrii. Lopatky jsem měl v pravým úhlu, akorat trochu prohnutý do luku. Tak jsem to dal pod velmi jemnou zátěž. Díky tomu - a nevím jak je to možné, prohnutí do luku mírně zůstalo a lopatky se mi potvory trochu rozkolmily Confused Navíc ne uplně přesně se kryje přední a zadní plocha lopatek, ale vše napraví retuš.

A nyní již na tu slibovanou turbínu....a jelikož již vše sedělo, tak s doporučením na velmi jemně míchaný odstín retuše lopatek se můžu již nyní rozloučit. Nazávěr ještě musím všechny odpůrce Schreibrovánek zklamat, neboť mám vybrané již další favority, takže zase někdy v budoucnu do Německa nahlédnu. Cool

Med. Wink
kuřátko

PříspěvekZaslal: 19.7.2009 15:59 ne    Předmět: Citovat

Vypadá to moooc pěkně. Budeš k tomu dělat i terén?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medium

PříspěvekZaslal: 19.7.2009 22:27 ne    Předmět: Citovat

Kuřátko díky, terén již dělat nebudu, protože se mi ztvárnění podložky dostatečně líbí graficky a navíc vzhledem k jednoduchosti stavbičky, ponechám i terén takto jednoduchý.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: