Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tatra 815 GTC / ABC / 1:43

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kovář

PříspěvekZaslal: 11.5.2009 22:26 po    Předmět: Tatra 815 GTC / ABC / 1:43 Citovat

Zdravím všechny modeláře,

po stavbě Tatry 815 4x4 CER 2008 jsem se pustil do stavby Tatry 815 GTC v měřítku 1: 43. Předloha je dostatečně známá, jedná se o model Tatry , která se vydala 17 března 1987 na pout kolem světa. Stejně jako u Tatry 148 CAS 32 z ABC jsem se rozhodl, že nebudu dělat tuning. Chtěl jsem model postavit tak, jak jej Michal Antonický vydal v Abéčku.

Kvalita tisku odpovídá době vzniku, barva podvozku přechází od fialové po modrou, dost se tím komplikuje retuš, ale s tím se musí počítat. Některé díly modelu se musí podlepit, a tím model ztrácí na přesnosti zpracování. Chtěl jsem pohodový model bez přemýšlení, ale někdy jsem se i zapotil.

Nakonec se z toho ale vyklubal koukatelný model. Je to pro mě nostalgie, jako kluk jsem se o něj pokoušel, ale tuším že jsem jej nikdy nedokončil. Navíc se to dá v pohodě postavit za měsíc.
No dost řečí, mrkněte na fotky, snad se vám moje nová Tatra bude líbit.

Pár fotek ze stavby:

A fotky hotového modelu:

Celá galerie je zde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VZadak

PříspěvekZaslal: 12.5.2009 6:18 út    Předmět: Citovat

Ač Tatra velmi jednoduchá, přeci jenom pěkná. I po letech má svoje kouzlo. Líbí se mi tvé fotky. VZ
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: