Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

RICHELIEU / Fly Model / 1:200 opravdu HOTOVO
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Filip M.

PříspěvekZaslal: 16.9.2009 21:02 st    Předmět: Citovat

Mno, vypadá to hezky - mě se to líbí Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maro0511

PříspěvekZaslal: 17.9.2009 8:29 čt    Předmět: Citovat

fakt pekny model to sa pozna Laughing

boh nam dal mozog
ale zabudol pribalit navod na pouzitie
JoskaM

PříspěvekZaslal: 4.3.2010 22:35 čt    Předmět: Čas se vrátit Citovat

Bonžůr mesiér, (abych použil když ne češtinu tak aspoň čechismus Laughing )
Na několika vláknech jsem avizoval, že se párám a probouzím kardinála k dalším pokrokům. První co jsem udělal, že se mi podařilo rozřezat první nástavbu, a usadit ji na horní palubu. Druhým pokrokem bylo dolepení levého boku a dokončení zádě a přídě s doděláním kanálů pro kotevní řetězy. Jak jinak nemohl jsem si odpustit nenalepení půl rámečků nad oknama - myslel jsem že to neskončí.
A teď snad mohu říci, že mi zbývá asi 20% kamufláže. stříkaná ze 3 barev - světle šedá, šedá a tmavě šedá, pak dodělání přídě celková retuš hran paluby až po první nástavbu. No a pak?
Takže pár fotek, (na grafikovi je i pár fotek z bandážování.

Ten drát je kvuli nástabě, která je součástí první paluby a už jednou jsem na ni loď položil.
kaktusák

PříspěvekZaslal: 6.3.2010 19:14 so    Předmět: Citovat

Ta kamufláš vypadá moc dobře . Na to že je to takový " flekatý " tak to máš perfektně vystínovaný . Hlavně ty přechody z tmavé na světlou .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JoskaM

PříspěvekZaslal: 6.3.2010 20:29 so    Předmět: Citovat

No nejhorší je na tom ten maskáč-tedy maskování hran, protože na šedovou to funguje luxusně, ale světlou a tmavou to přilepí. Takže jsme jsem ještě opravoval. Zakončil jsem červenou na dno a zítra ještě dám černý pásek, dneska udělám pát koster pro nástavby...stříkání mám po celým týdnu nad hlavu.
JoskaM

PříspěvekZaslal: 12.3.2010 8:28 pá    Předmět: Citovat

Protože jsem se chtěl už hnout z místa pustil jsem se na drobot na palubě. Něco přilepeno, něco ne (kotva) například. A trochu jsem zkoušel černý. nějak si mslím, že černá matná bude to pravé ořechové, že?

JoskaM

PříspěvekZaslal: 20.3.2010 1:40 so    Předmět: Citovat

Řekněme záď je hotová, scházejí takové podružnosti, jako je finální přidělání řetězu, zábradlí, a zbraní.

Zítra začínáme přídí.
Tukan

PříspěvekZaslal: 20.3.2010 12:26 so    Předmět: Citovat

Nějakou dobu sleduji, ale už mi to nedá, a musím se zeptat. Třeba už jsi to někde psal, ale já to nečet. Proč to skoro všechno přemalováváš? K čemu je to dobrý? Mě osobně se to vůbec nelíbí, je to takový divný a působí to na mě hrozně nepřirozeně. Jinak se těším, na další postup, protože tahle loď se mi docela líbí a může z toho vzniknout krásný model. Tak šup, šup, ať je to letos slepený. Smile
Kid Karola

PříspěvekZaslal: 20.3.2010 15:30 so    Předmět: Citovat

Tukan: Možná se budeš divit, ale ne všem se líbí to co tobě. Já naopak vítám a silně podporuju přebarvování, protože to dává modeláři prostor k určitý kreativitě a ne jen k tupému lepení něčeho, co mi někde někdo nakreslil. Ale je to věc osobního názoru.

Jinak mě se zdá, že od minulého modelu je patrný kvalitativní pokrok, tak jen tak dál. Doufám, že bude i nějaká ta patina, ať to není jak z výrobní linky.
JoskaM

PříspěvekZaslal: 20.3.2010 16:58 so    Předmět: Citovat

Tukan: (manželka mi radí, ať napíšu, že jsem starý patlal Laughing )
Děkuji za podporu a otázku, ani nevím zda jsem to někde psal, nebo zda nezaložit i vlákno v diskuzi, zda přemalovávat nebo ne - téma je to více nežzajímavé, ale za mě:
1, jsem tak trochu vyrostlý plasťák
2, nelíbí se naznačování hran černou nebo jinou kontrastní hranou tenký linky jsou v pohodě (viz třeba Mega graphic a jejich modely) někdy to jsou ale klády, které vyloženě ruší, než aby naznačovaly skutečnou hranu. TO znamená třeba plochu vyříznout nahradit jiným dílem - vytvořením skutečné hrany, nebo neznačit každý detail. Zvláště u vojenské techniky je to o jedné kamuflážní barvě, pak o barvě materiálů (guma, dřevo, železo, hliník) žádné čáry po kapotě.
3, někdy je to mém neumu namýchat retušový odstín - tedy přiznávám svoji nešikovnost a oko z volšovový krávy, prostě rozeznávám 5 barev.. Crying or Very sad
4, když pak koukneš na detail, a náhodou se trefím s ostínem, je zde kontrast tisku(takové ty kroužky) a celistvost barvené plochy.
5, vytáhnutí kontrastu, vzhledem k uložení lodi u stropu mimo přímý svit světla vyniká lepe. S tím souvisí i oprava odstínu, a nebo kamufláže, či vytvoření jiné kamufláže (to bude případ dalšího modelu, na který se chystám s kaktusákem) a nebo doplnění, Fly - ačkoli na obrázku mají naznačenou kamufláž věží - v modelu ji nemají. Tam pujdu do pole neoraného, ale asi pujdu.
6, tím že je model přestříkán, "nemůže" se stát, že nezaretušuji, a tím, že mě barvení zdržuje dává mi prostor si s každým kousek aspoň trochu sehrát.
a do sedmice - tím že je celý model přestříkán, je vlasně i nalakován, takže žádná práce s lakem , žádný trápení se změnou matu na lesk a naopak.

Jak vidíš, přiznání neumu ale i obhajoba, jak píše Kid, ne každýmu se líbí vše, i já obdivuji ostatních čistotu stavby - ale líbí se mi také. Na této lodi ale nebude všechno přestříkáno, už teď tam nechávám skřně a světlíky jen retušované, ale taky tam mám chyby, blesk to stejně ukáže, proto je možná barva i tak moc kontrastní.

Kide moc děkuji za poznámku o zlepšení. Je to veká motivace a jsem rád, že je snaha vidět. Lodě které chci i na dále stavět si kvalitní práci určitě zaslouží.
Jinak dnes jsem zakoupil na doporučení kolegy Tamia maskovací pásku, tak snad bude tak dobrá jak se říká.
oliver

PříspěvekZaslal: 20.3.2010 19:51 so    Předmět: Citovat

Zdravím,já se též přidávám ke Kidovi, zřejmě proto že jsem také vyrostl na plastu Embarassed moje airbruska je nějak mimo funkčnost ,tak musim honit štětcem a to je pakárna Twisted Evil co máš za stříkačku spodní nebo vrchní plnění Question já mám spodní"fixlirku"boužel nefunkční.
kaktusák

PříspěvekZaslal: 20.3.2010 21:06 so    Předmět: Citovat

Asi tato diskuze patří jinam , ale přesto budu reagovat. Líbí se mi jak čisté modely tak přebarvované . Podle mě jde hlavně o to jak kvalitně jsou provedené. Jestli se někomu víc líbí čisté nebo přebarvované je jen na něm. Ale výtka typu : je to divný a působí to nepřirozeně ? Podle mě právě přebarvované modely působí víc přirozeně a víc se podobají skutečné předloze. At jedno nebo druhé vždy je základ papír a na něm je barva.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JoskaM

PříspěvekZaslal: 28.3.2010 23:21 ne    Předmět: Citovat

Kdyby si někdo myslel, že zahálím, tak ne... ukusuju z rodinného času co to jde, ale určitě to znáte, nanesete lepidlo, a "tatínku, musíš opravit řejáb - což je jeřáb) atd.."

Takže přeun ze zádi na příď a finální oprava trupu...ta Tamiyacká páska je vážně skoro kouzelná, těch 130kč stojí za to. takže beru to přískoky..krabička s díly se plní, některé čekají na přidělání jiných dílů, ostatní tam pro křehkost zatím nechci dát. Ne vše prošlo zabarvením, takže určitě najdete barevné rozdíly a i bílá místa (většinou pásky) No co bych plácal, fotky je to na co se tu čeká:

Budu dodělávat kamufláž i na věžích a nástavbách, dostal jsem nějaké podklady, ale Ríša by přebarvován co chvíli, než opustil Franicii, když dorazil do Dakaru (asi předchůdce závodu Paříž-Dakar) pak Amerika, zpátky Svobodní Francouzi, a to jsme stále v padesátých letech. takže se budu snažit držet podkladů jednoho kolegy modeláře.
Jo a jestli se vám zdá, že to moc svítí novotou, tak nebojte lehounká opravdu lehoulinká špína se objeví...nebudou se opakovat akce z I-25.
kiwiisek

PříspěvekZaslal: 3.4.2010 18:31 so    Předmět: Citovat

máš to parádní Exclamation
musím potvrdit , že např. původní barva paluby je naprosto zoufalá Twisted Evil
tou balzou to děsně prokouklo , moc ti fandím..
a jsem zvědavej na ty podklady , co do barev můstku..
ta ,, cihlová ,, podlaha na můstku je taky odstín za všechny prachy Rolling Eyes
JoskaM

PříspěvekZaslal: 3.4.2010 19:33 so    Předmět: Citovat

Děkuji ti Kiwiisku,
no v týdnu se mi zase dostaly nějaké fotografie, kamufláže jsou na nich krásně vidět..ale nechám to co mělo naznačené Fly, tedy co se trupu týče..zbytek budu dodělávat podle podkladů posbíraných po přátelích a netu.
Paluba je folie..ale na příští lod už snad budu mít dostatek dýhy z doutníků, takže uvidíme Exclamation
Tu cihlovou palubu - no přiznám se že jsem nad ní přemýšel, ale SNAD by Fly neudělalo takovou botu s barvou?? Co jsem zatím lodě viděl měli tyhle části (tmavě nebo jen ) šedivé, nebo zelené..takhe cihlové, no odstín by souhlasil s litýma průmyslovýma podlahama...zatím jsem od první nástavby daleko a z černobílých fotografií toho moc nepoznám, každopádně vyfocená červená byměla být tmavě šedá až černá.
Ukrádám čas z rodny,takže moc postupu nemám, a tu drobot nemá cenu foti a tento i příští víkend jsme u rodičů, ale celý příští týden(no 3-4 odpoledne a večery) jsem sám doma, takže snad bude znatelný pokrok. Po tom jak mě chválite, mě to jen motivuje se vracet a nedostatky opravovat. Přesto vím o mnoha místech na které zatím nemám, asi by nebylo špatné(třeba ty vstupy do podpalubí, nebo skříňy) trochu vystínovat. Patinu jsem zkoušel ale zdála se mi moc, takže se šlo zpět na šedivou. Přeci jen to nebude vrak, to si kardinál nezaslouží.
Takže hezké svátky. (a sprostá závist všem co mohou lepit Laughing )
ještě přidám pár fotografií kamufláže, jestli se nepletu SKY psal, že se mu flekatý nelíbí, tak ať vidí, že něco do sebe mají:
první bez camo: tedy poválečný stav..

a camo:

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Další
Strana 3 z 12

Přejdi na: