Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

RICHELIEU / Fly Model / 1:200 opravdu HOTOVO
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
štefíno

PříspěvekZaslal: 29.4.2009 20:21 st    Předmět: Citovat

Hodnotím tak, že mě se to zdá dobrý. Vypadá to, že si to natíral štětcem. Poslední vrstvu bych asi stříknul. Ale to je pouze můj názor. Každopádně se těším, jak se s tím popereš Smile
JoskaM

PříspěvekZaslal: 30.4.2009 6:46 čt    Předmět: Citovat

zvažoval jsem sprej, a když dá pánbůh, tak by snad mohla dorazit paitbrusch....tak či tak, poslední vrstvu vezmu bílým scosh breitem(asi se to píše jinak, ale srovnáš a přeleštíš do matova a nepoznáš tahy štětcem), ještě před odchodem do práce jsem se koukal na hřídele, no trošku se liší pravá od levé...inu odborníka dráždí, laik si ani nevšimne..(snad Smile)
JoskaM

PříspěvekZaslal: 1.5.2009 20:42 pá    Předmět: Citovat

Takj štefíno, jsem u paluby jako ty...sice hodně pokulhávám za tebou, ale je to pokus s vienamskou folií, je to zadní kus paluby, a je zde vidět kousek originálu, kousek beze spár, a téměř finální kus paluby...nějak nemužu přijít na to jak řezat naprosto stejný pásky, a při rozptylu +-0,05(-0,1)mm je desetinka milimetru fakt vidět. no ale je to pokrok, o proti lepení před lety...díky všem za inspiraci...

kaktusák

PříspěvekZaslal: 1.5.2009 22:02 pá    Předmět: Citovat

Ahoj možná ti nepomůžu , ale já když jsem kdysi potřeboval 1 milimetrové stejné pásky tak mi pomohl kamarád , který je fotograf. Má takovou řezačku na fotky nastavíš rozměr a jedeš - každý pásek stejný. Pokud máš nějakého známého fotáka tak máš vyhráno.
Ale i kdyby to takhle mělo zůstat tak je pořád super . Jen tak dále.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JoskaM

PříspěvekZaslal: 1.5.2009 22:07 pá    Předmět: Citovat

haha, sám jsem kdysi dosti fotil, a ta řezačka, napadla mě, máme v práci asi 3 druhy, včetně skarovačky, tak jsem naznačoval kdysi dávno cihly...ale díky za podporu...pokračuju s řezáním. na zítra na přední část paluby..ještě že dávají tak pěkné filmy...Smile jde to pak samo
štefíno

PříspěvekZaslal: 1.5.2009 22:19 pá    Předmět: Citovat

Stejně jako já nejsi...já jsem palubu zatim jen zkoušel, takže vlastně nem nic hotové. Na ty pásky by se fakt hodila nějaká ta řezačka, protože řezat to od ruky není fakt jednoduché. Jinak hlídej si , aby byly prkna rovné. já bojuju s tím, že se mi to vlní.
A ještě malej postřeh...zdá se mi, že ty prkna máš poskládané tak hala bala Very Happy . Nemáš zachovanej "vzor" skládání Wink
JoskaM

PříspěvekZaslal: 1.5.2009 22:28 pá    Předmět: Citovat

máš pravdu, prkna by měla být kolem 0,8 mm, ale zjevně je mám větší, nevychází mi to přesně na vzor, tak či tak, jednou jde prkno od začátku až na konec, a vždy druhé, reps třetí je přerušno velmi pravidelně, krom toho jsem začal od kraje, takze jsem se strefoval se třema plochama do roviny, na další to budu zkoušet odprostředka.. no dotahovat se na tvého Bismarka to se nebudu....ale snažit se budu ... dnes jsem koukal na flak (dnes ho dodělal, koukal jsem že jsi ho taky sledoval, to hel prostě Hi-Tech)
jinak mám odpovídající barvu na trupu, po prvním nabarvení jsem brečel, ta tmavě rudá musleušela víc, ale už si začínám zvykat, zítra je u grilu finální leštění..a příprava na bordy...
kiwiisek

PříspěvekZaslal: 2.5.2009 20:00 so    Předmět: Citovat

Najdi na Kartonbau.de........lodě.........str.8.........křižník Potěmkin Exclamation
Řezačka jedna báseň Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JoskaM

PříspěvekZaslal: 3.5.2009 9:34 ne    Předmět: Citovat

kiwiisku, přemýšlel jsem o tom, a děkuji za okaz, napadlo mě proložit čepele (3-5) "něčím", a dostat tak rozměr 0,8mm, a řezat takhle třeba 2-4 proužky najednou, ale okrajový by byl na vyhození, co jsem včera nařezal můžu vyhodit, nějak mi ujelo večer oko a mám to tak 1 - 1,5mm, takže uplně na nic...druhá plka zadní paluby vypadá lépe, a ploch je ještě hodně takže prostor na zlepšování je, koukal jsem na Bismarka (od Hala) jeho paluba vypadá mnohem lépe, skoro bych ji ani netunil, ale Bismarkem se zatím jen kochám. ještě jednou díky.
JoskaM

PříspěvekZaslal: 13.5.2009 20:07 st    Předmět: Citovat

je načase se zase ukázat...asi 14 jsem nedělal nic jiného než lepil palubu, nemohu říci, že jsem 100% spokojený, a po napelepení paluby mé nadšení spadlo uplně, po po kontrole jsem zjistil, že rozdíl výšek palub je asi 2mm, délka horní a dolní paluby je rozdílná asi o 4mm, a jedna strana sedí jak prd..do kalhot a druhá je posunutá o 2mm, nějak nechápu chybu(osy, měření mě sedí)...ale někde je..(i když kontrola výšky bordu a stěny je opravdu 2mm...nu ale od toho jsme modeláři, ne?? někteří patlalové Smile
teď tedy pár fotek...

numi
Moderátor

PříspěvekZaslal: 13.5.2009 20:15 st    Předmět: Citovat

Mám na to jedinou odpověď "Fly model" .
JoskaM

PříspěvekZaslal: 13.5.2009 20:20 st    Předmět: Citovat

jo asi jo, i když ponorky od FLY mě šly jak po másle...a musím se pochlubit, čekají mě kulatiny, a k nim airbrusch, takže hodně chyb snad dobře opravím. štětec není můj the best frend.
a ještě jedno překvapení, nechal jsem lod dnes odpo na sluníčku (a že nezářilo) vylezly spáry mezi papíry..před tím zalitý barvou...a když ji má doma...šup, spáry jsou pryč... Shocked Shocked Shocked
tomas81

PříspěvekZaslal: 14.5.2009 8:06 čt    Předmět: Citovat

No teda, maš to naozaj parádne. Tú palubu to krásne oživilo. držím palce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JoskaM

PříspěvekZaslal: 19.5.2009 6:41 út    Předmět: Citovat

Dnes jen bez fotek, pokroky jsou stejně nepatrné a spíše jen opravné a zdlouhavé, ačkoli jsem si myslel,že mám palubu (podlepenou 2x kartonem) rovnou tak se vlní jak lochneska...(teda hlavně okraje) takže provádím injektáž a zvedání, nebo naopak snižování vln, pomocí tmelu, snažím se zatmelit a vyretušovat chybu vyrchní a aspodní paluby a dát stěny paluby.
Otázka na zasklívání, co používáte-jen folie?, nebo třeba i Glas fix, nebo jak jmenuje (to tekuté plexi -na plastácích jsem tím opravoval škrábance na krytech kabin) na zalepení, teda zasklení by mohlo jít, dnes bych měl zasklívat prvních 6 oken, pochybuju, že to mobil zvládne vyfotit, ale kdyžpak hodím foto.(žena odjela na dovču i s fotákem...jak jinak)
JoskaM

PříspěvekZaslal: 16.9.2009 20:30 st    Předmět: Citovat

i tady malý progres, i když velký zákys..já vím, že zmińovat, že je to od Fly, že si za to můžu sám...ale horní paluba prostě nesedí..i když ta spodnější je ze dvou kusů...nesedí vždy na jednom...ale od toho jsme modeláři, abychom se nenechali zaskočit, že... na druhém obrázku je to trochu vidět, ale než do toho říznu chci si být jist kudy kam..
nalepený je jeden bok a otvory pro okna, zatím bez doplnků, a konce a přídě

jinak vypěněný trup je extrémě pevný a těžký...
(skvrna na přídi je od mokré košile, to je dlouhý příběh..)
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Další
Strana 2 z 12

Přejdi na: