Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

PN 1,5 / Renova Model / 1:25
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika / Small vehicles, cars
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dj.patyzon

PříspěvekZaslal: 8.3.2009 18:35 ne    Předmět: PN 1,5 / Renova Model / 1:25 Citovat

Tenhle model mě po shlédnutí fotek na stránkách Renova-Model ihned zlákal ke stavbě - jednak kvůli ozkoušení jejich modelů a jednak pro nacvičení barvení a hlavně patiny a pod.

Ještě nikdy jsem nedělal tak propracovaná kola jako tato, tak jsem se nedočkavě pustil nejprve do rezervy (teda ten vzorek na hranách kola je neuvěřitelná makačka Confused ):

Chci si na tom dát fakt záležet, tak si všechny díly, kde jsou matičky, kopíruju a dělám je plastické.

Ještě o tom budu uvažovat, ale možná ho vezmu na Papír Show 09. Wink
V.E.N.A.

PříspěvekZaslal: 8.3.2009 20:22 ne    Předmět: Citovat

Za to ale ta pořádná makačka stojí..... Moc pěkný, jen tak dál! Razz
Mahdy

PříspěvekZaslal: 10.3.2009 15:46 út    Předmět: Citovat

Taky právě lepím tento model a jsem asi stejně daleko jako ty. Jenom ty kolečka už mám všechny tři.Uf!! Jak píše V.E.N.A ta makačka opravdu stojí za to. Já to taky kopíruju, ale navíc dvakrát, abych udělal plastický i ty šrouby co vyčnívají z těch matic. Lepí se to dobře a jsem nadšený z toho jak to všechno krásně sedí ( aspoň zatím) a jak autor dokonale počítal i s tloušťkou papíru. Asi dám nějaké fotky na papirove-modely.cz, ať máme vzájemnou inspiraci.
Máš to hezký.
Mahdy

PříspěvekZaslal: 10.3.2009 16:07 út    Předmět: Citovat

Tak tady to je http://www.papirove-modely.cz/galerie/index.php?showimage=36444. Předpokladam, že si rychlejši lepič, pač já už to dělám měsíc ( mám na to málo času), tak kdybys došel na nějaký zádrhel, tak to sem písni. Dík
Mahdy

PříspěvekZaslal: 11.3.2009 10:48 st    Předmět: Citovat

Ještě mám dotaz jakou barvou to budeš natírat? Já jsem to zkusil nejdřív Agamou B10M ( letecká šedozelená)aby to trochu ladilo s Krazem ( v budoucnu), ale bylo to strašně lesklý i když je to matná barva. Tak jsem to přetřel Agamou N2M (tmavá zelená RLM71). Obě barvy jsou vodou ředitelné - jiné nepoužívám. Není to tak lesklý, ale zase tmavý. Asi bude Kraz i vozík zvlášť ( nebo pak natřu tak i celého Kraze).
Dík za odpověď.
dj.patyzon

PříspěvekZaslal: 11.3.2009 14:08 st    Předmět: Citovat

Máš pravdu, všechno sedí opravdu dokonale.
Vzhledem k plastičnosti to budu natírat zřejmě temperou smíchanou s trochou takového "lepidlolaku" aby se to neotíralo a nebarvilo, vodovkou možná nějaké drobné úpravy, ale jinak celkem nic nechystám.
Teď jsem ve fázi rozdělaných kol - to lepení vzorku trvá celkem dlouho, takže ještě něco přidělám a pak bude další foto zřejmě v pátek.
bernie
Administrátor

PříspěvekZaslal: 11.3.2009 14:29 st    Předmět: Citovat

...tady se kuje nějaká strašná alchymie Shocked

Co se týče odlišnosti odstínu, tak nemůže být nic lepšího, než mít podobné /NESTEJNÉ/ odstíny vozu a vozíku. Rozbíjí to ráz jednolitosti a je to i realitě bližší Wink

To je třeba moment, kde zatím prohrávají naši papíroví hasiči. Celoplošně červenou bez rozlišení odstínu barvy na plastu a kovu Confused

A tady je důkaz na stavebním stroji:

Všimněte si barevné rozdílnosti v rámci jednoho stroje s ohledem na podkladové materiály:
- plast na kabině
- na litinovém podkladu závaží za motorem
- ve spodních partiích na kovu, kde není únava slunečním zářením enormní a znovu litina na nápravě vs plechový box na nářadí

Pokud jsem zavlekl OT, omlouvám se Embarassed

PříspěvekZaslal: 11.3.2009 21:30 st    Předmět: Citovat

Takže bych tímto poděkoval bernimu za vyřešení mého problému.
Díky.
dj.patyzon

PříspěvekZaslal: 14.3.2009 20:58 so    Předmět: Citovat

Kola dokončena, natřena první vrstvou barvy a vepředu už obroušená rezerva čekající na druhou vrstvu.

Přidělané osky, podpěrné nohy, espézetka a světla (přelepil jsem je kouskem izolepy a přebrousil pro efekt té hloubky a průhlednosti).

History

PříspěvekZaslal: 14.3.2009 21:10 so    Předmět: Citovat

je videt ze si na tom chces nechat zalezet
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj.patyzon

PříspěvekZaslal: 21.3.2009 22:14 so    Předmět: Citovat

Tak, konečně mám podvozek kompletní.

...a kolečka skoro taky - ještě trochu "cáknout" šedou a béžovou a nakonec křídový prach.

dj.patyzon

PříspěvekZaslal: 26.3.2009 19:17 čt    Předmět: Citovat

Podvozek i s koly zkompletovaný a nabarvený - jen nikdy nemůžu trefit ten správný odstín rzi. Laughing

A co ty, Mahdy, jak pokračuješ? Doufám, žes to nevzdal!
johnny7

PříspěvekZaslal: 27.3.2009 12:41 pá    Předmět: Citovat

Nahodou..urcite lepsie ako ta moja imitacia imitacie hrdze na m35a2...Mimochodom, aky postup si pouzil pri vyrobe matic??? Lebo ja som to robil prvykrat a su dost neforemne a nepravidelne orezane... Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bernie
Administrátor

PříspěvekZaslal: 27.3.2009 13:00 pá    Předmět: Citovat

Já moc nevěřím těm snímkům. Chtělo by to na denním světle Wink
Pak se dá hovořit věcněji, ale i s tímto žlutavým morem je vidět že:

- pokus o provozní opotřebení není marný....
- barevná odlišnost rámu a blatníků by mohla být větší /blatníky podstatně světlejší
- když už kolem těch blatníků chodíme, tak mohlo dojít k zatmelení a zabroušení přechodu, takto ta spára nepůsobí zrovna esteticky a logicky - je to přeci jen ohnutý plech
. zesvětlení hran drybrushen na prolisech blatníků by udělalo doslova zázrak pro oko
- co se rzi týče, tak bych volil střídmější výskyt a lépe malovaný, takto je to doslova prokvetlé durch-um-durch a opět vsadit na nejednolitost povrchu a rozdílnost odstínů

Ostatně, když to shrnu do jedné věty. Zastav se u nějaké nákladní Tatry a prohlížej si ji. To co uvidíš, pak volně přenes na model. Tento pokus nemyslíš špatně, ale on to špatně nemyslel ani Milouš Jakeš Rolling Eyes

PříspěvekZaslal: 27.3.2009 21:29 pá    Předmět: Citovat

Mahdy to nevzdal, ale když jsem viděl tvůj výtvor v barvě tak jsem toho chtěl nechat. Podle mě to máš moc pěkný a Bernieho kritika je až přílišná. Pár fotek jsem do galerie přidal. Teď je stvaba ve fázi, že mám nalepený světla, slepené opěrné kolečno díly 35 a 36 a dnes večer se chystám na blatníky.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika / Small vehicles, cars Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: