Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Galerie (nejen) autodráhových modelů - miro

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
miro

PříspěvekZaslal: 3.3.2009 1:27 út    Předmět: Galerie (nejen) autodráhových modelů - miro Citovat

Ahojte,
tuhle na mě ve sklepě spadla jakási krabice. Jaké bylo pro mě překvapení, když jsem po otevření zjistil, že obsahuje modely, které jsem odložil i s modelařinou někdy kolem roku 1989 (po svatbě Mad ). Chtěl bych vám tedy představit své papírové modely (až na pár detailů), které jsem "tvořil" v 80-tých letech minulého století Shocked Shocked Shocked !!!
Všechny jsou v měřítku 1:32 a většina z nich byla vytvořena tak, aby se mohly prohánět po autodráze - samostatné sundavací šasí, zadní část přizpůsobena pro umístění elektromotorku a pryžová kola (později mi bylo líto neustálých oprav a stavěl jsem si je jen pro potěšení už bez učelu někdy se projet. Používal jsem vlastní technologii: krabice od čajů, barevné papíry, barevné tuše, redispero, žiletku ASTRA Razz a samozřejmě bezbarvý lak (ten, jak je na fotografiích vidět, po těch více jak 20-ti letech nějak zežloutl). Všechno ruční práce - počítač jste si v té době mohli pořídit ledatak ZX Spectrum a o tiskárně se mohlo jen zdát (nadšenci si je stavěli z Merkuru) Rolling Eyes .
Doufám, že to někoho z vás osloví - a třeba mě to podpoří i v návratu mezi "kutily". Vlastně jsem si na cca 20 let od modelařilny jen tak odskočil vychovat dvě děti (pardon, dcery) Smile . Teď se už zase půl roku snažím něco ukutiit (teď mám zrovna na stole March 2-4-0), i když stále nemám odvahu se s novými výtvory pochlubit.
Až na několik ulomených přítlačných křídel a zpětných zrcátek všechny modely přežily (20 let ve sklepě + 2x stěhování). Nafotil jsem je tak, jak jsem je vytáhl z krabice - lehce polámané a i s tou vrstvou prachu Smile . Když zdokumentovat archivní sbírku, tak se vším všudy. Smile

Bohužel mám problém. U modelů mi chybí jakákoliv identifikace. Už si nepamatuji, který je který. Většinou jsem vycházel z podkladů z ABC. Jiné zdroje v té době moc nebyly - ledatak časopis AutoMotoRevue a pravidelné sledování přenosů GP F1 na Rakouské televizi (černobíle Mad ). Znalci mi snad s identifikací pomohou ... ? Question

Zkusil jsem nafotit i jednotlivé kousky, ale fotky mi vyšly moc přesvícené (pořád se mám co učit). Tak snad příště, nebo pokud bude o nějaký kousek zájem Wink , tak ho přidám v detailech.

Tak to je ona:

Netřepat! Nemíchat!

A takhle to vypadá konstrukčně (bez motorku):

A tohle je už bez úpravy pro autodráhu (ale stále se sundavacím šasí:

Galerie je také vystavena na fóru http://cashpick.ic.cz/ .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tom59herder

PříspěvekZaslal: 3.3.2009 8:46 út    Předmět: Citovat

Mě nezbývá nic jiného než se sklonit údivem před Tvou prací. Jsem rád, že jsem poznal dalšího modeláře, který má chuť papír uvést do pohybu. A je vidět, že Tvé výtvory přežily i jízdu po dráze. Máš-li chuť se tím více zabývat, tak koukni na mé stránky www.tom59herder.com/news.php tlačítko PAPER NASCAR. Tvé motorizované modely jsou prostě paráda. Díky, že ta krabice na Tebe spadla. Very Happy
paluso

PříspěvekZaslal: 3.3.2009 13:53 út    Předmět: Citovat

No to je nadhera u man spojena s trochou nostalgie. Nejako modely osetri, zabezpec novu krabicu a zase bezpecne uloz. To bude zase prekvapenie po dalsich dvadsiatich rokoch Smile Inak fakt nadhera, vratil si mi spomienky na detstvo, dakujem!
miro

PříspěvekZaslal: 3.3.2009 16:03 út    Předmět: Citovat

tom59herder napsal:
... že jsem poznal dalšího modeláře, který má chuť papír uvést do pohybu ... Very Happy

Díky za pochvalu. Tvé modely jsou také pěkné.
Musím tě ale zarmoutit. Měl ...
Teď už si stavím papírové F1 jen pro zábavu do vytríny. Na trhu je nyní takových modelů (a autorů), že nevím, zda by mě lákalo vytvořit si nový model úplně od píky. Asi jsem už zpohodlněl (však už jsem taky starší dorostenec Very Happy ).
Ale neboj, tvé modely budu dál sledovat. Řekl bych, že vydrží více než kdysi ty moje - důležité je nešetřit žebry a lakovat a lakovat, pak je papír dost tvrdý, aby vydržel nějaký ten karambol.
miro

PříspěvekZaslal: 3.3.2009 16:22 út    Předmět: Citovat

paluso napsal:
... vratil si mi spomienky na detstvo, dakujem!

Tak za tuhle pochvalu to odpoledne strávené oprašováním stálo za to.
Díky moc.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: