Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

T-34/76 / ABC / 1:34
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
paluso

PříspěvekZaslal: 16.2.2009 18:43 po    Předmět: T-34/76 / ABC / 1:34 Citovat

Model: T-34/76
Vydavatel: ABC
Autor: Vyskovsky
Měřítko: 1:34

citace:
Rusky tank T-34 patri k neslavnejsim tankum cele historie. Sovieti jej zacali vyrabet behem druhe svetove valky v roce 1941 a vyrobu ukoncili az v roce 1958. Rozmery 6,75 x 3 x 2,45 a hmotnosti 30,9 tuny patri T-34 do kategorie strednich tanku. Prvni typy byly osadzovany kanony raze 76 mm (od toho oznaceni T-34/76), pozdejsi kanony raze 85 mm. Stroj pohanel dvanactivalcovy dieselovy motor o vykonu 373 kW, ktery dokazal stroj hnat rychlosti az 55 km/h.

Prevzate z ABC, autor Zdenek Lezak.

Model ma udavanu mierku 1:34, je to na nom napisane, tak dufam ze to je v poriadku, pretoze som tu nasiel odkazy na ten isty tank z ABC, ale v mierke 1:50

Konecne som nasiel odvahu sa do niecoho pustit a inspiraciou mi bolo prave toto forum. Naposledy som tvoril papierovy model niekedy pre 15 rokmi. Zdroj vystrihovaciek som mal v ABC. To bolo v tom case velmi uzkoprofilovy tovar :) Dostaval som sa k nemu tak, ze som navstevoval krstnu mamu a bratranca, ktory ABC v tom case odoberal. Bol naruzivy turista, milovnik prirody a techniky. ABC bolo v tom case idealnym casopisom pre tento druh mladych ludi. No a ja som v tom casopise objavil "decka". Ako som spomenul pred 15 rokmi som toho nechal, no a teraz som sa rozhodol k tomu vratit. Pan Google mi na dotaz o paperovom modelarstve vyplul aj toto forum a od vtedy ho sledujem. Musim sa priznat ze "latka" je nasadena vysoko, nakolko modely ktore tu ukazujete su naozaj neuveritelne. Ako metu si davam "dokoncit model". No a ako sa mi to podari to uz necham posudit na vas. Povazujem sa skor za prilezitostneho "modelara" (aj to davam do uvodzoviek).

Takze zohnal som si knihu vystrihovaciek a s chutou som sa pustil do zmienovaneho tanku T-34. Najvacsi problem mi robi retusovanie. Pred 15 rokmi som pouzival ciernu fixku. Ako to vyzera viete sami :). Ale tu som sa rozhodol temperky. Som na to uplne lavy, pretoze si neviem namiesat spravny odtien. S tym mi pomaha moja polovicka, ktora sice neveriacky kruti hlavou co to stvaram, ale na druhej strane ma podporuje :).
Cely model som preskenoval a vytlacil na vykres, aby som dosiahol lepsiu tuhost papiera. Tlac som zrealizoval na laserovej tlaciarni HP LaserJet 3550, co bol z mojej strany omyl. Farba sa pri pokusoch o tvarovanie lame, navyse ak nedate pozor pri streknuti lakom (date ho viac) tak sa farba rozmazava posobenim chemikalii v laku :(

Ospravedlnujem sa za foto, to som tiez amater :)
Stavat som zacal 11. februara 09

Ako prve som skompletoval podvozok, co bolo pomerne jednoduche :)

Hlavne na predku v obluku je vyrazne polamana farba. Na vrchnych stranach blatnikov a v kabine vidite moje pokusy o miesanie spravneho odtienu farby :) (to bolo este pred pomocou polovicky)

Spracoval som zavesy kolies, tiez pomerne jednoduche

Pristupil som ku kolesam. Inspirovany a hnany vasimi vytvormi som sa rozhodol kolieska trosku upravit. Pozeral som si zopar skutocnych fotografii tychto tankov a narazil som na dva druhy kolies - na plne (ale tie vyzeraju inak ako na modely) a s dierami (presne take ake imituje model). Tak som sa rozhodol dierky vytvorit. A pokus o retusovanei hran spravnym odtienom. Pre nazornost je koliesko odvotene s povodnym bokom kolesa.

No a posledna fotka ukazuje kolko a ako mam spracovane kolieska, spolu s podvozkom a zacal som pracovat na panciery podvozku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
paluso

PříspěvekZaslal: 17.2.2009 17:59 út    Předmět: Citovat

Podarilo sa mi skompletovat kolecka pre jednu stranu. Kolieska su tam uchytene provizorne. Ked to porovnam s niektorymi fotkami tu na fore, tak je to akesi biedne, ale snazim sa a robim co mozem. Snad casom chytim grif Sad
paluso

PříspěvekZaslal: 17.2.2009 22:50 út    Předmět: Citovat

Este pred zacatim stavby som rozmyslal co spravym s pasmi. Tak som si v chvilu odpocinul od stavania a zacal som experimentovat s pasmi. Skusil som si vyrobit pasy z jednotlivych clankov. Toto je prvy pokus. Asi su prilis tmave. Skusim ich spravit svetlejsie a nechat vacsie medzery medzi clankami, lebo sa to dost zle ohyba.
Houmr

PříspěvekZaslal: 17.2.2009 22:59 út    Předmět: Citovat

Ahoj,
zatím to vypadá slušně, ale chtělo by to detailnější fotky např. kol atd. máš to hodně z dálky. Ty pásy máš vyfoceny pěkně.
Budeš dělat ten pohyblivej mechanismus na kolech?
Na stole Sdkfz 263 (8-RAD)
paluso

PříspěvekZaslal: 17.2.2009 23:03 út    Předmět: Citovat

Pohyblivy mechanizmus mam pripraveny, ale som rozhodnuty kolesa upevnit na pevno. Niekto tu uz spominal ze ten mechanizmus nie je celkom idealny a nefunguje prave najlepsie. Este uvazujem, ale som rozhodnuty skor pre "na pevno".
Hmmm, tie fotky, som asi fakt lavy. Tie pasy ani neviem ako sa mi podarili. Ked som skusal kolesa a tank z blizka, tak som to mal rozmazane Sad Pokusim sa nafotit nejaku seriu fotiek a vybrat z toho tu najlepsiu.
paluso

PříspěvekZaslal: 19.2.2009 9:29 čt    Předmět: Citovat

Tak som spravil pancierovanie podvozku a uspesne som ho prilepil na podvozok. Az som bol prekvapeny ako to presne pasuje :). Trosku sa mi "prepadol" predok nad pravym blatnikom. Nie je to moc vidiet a ked tam dam poklop pre vodica, tak sa to strati uplne, ale je to tam :/

Chcel by som vas poprosit o radu, ako spravit zadnu mriezku na motor. Co pouzit aky material? Niekto tu spominal sietku na komare, niekto natiahnutu pancuchu prestirekanu lakom a zastrihnutu. Mate este nejake napady, cim to imitovat? Nechcem tam mat len vystrihnuty diel, ale nieco co vyzera "trosku" lepsie.
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 19.2.2009 18:20 čt    Předmět: Citovat

Zajdi do domácích potřeb a tam si kup sítko na čaj za cca 20,- Určitě jich budou mít víc, tak si vezmi to co se rozměrem bude nejlépe hodit k tomu tanku. Doma to jen natři nějakou syntetikou. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
paluso

PříspěvekZaslal: 21.2.2009 9:24 so    Předmět: Citovat

Pridal som otvaraci kryt pre vodica, pokusil som sa o mriezku na motor, krytie vyfukov a pustil som sa do veze. Ale ze tie obluky pre ukotvenie kanonu daju zabrat. Model mal dve verzie. Spravit obluky, alebo verzia iba s klasickym "hranatym" ukotvenim kanona. Ja som zvolil obluky. Dost sa to lamalo (model som vytlacil na vykres) a navyse sa dost olupovala farba. No vysledok je taky aky je. Odfotim, ked ich upevnim na vezu.

Pohlad z predu

Pohlad zo zadu

Pohlad z hora
paluso

PříspěvekZaslal: 22.2.2009 10:27 ne    Předmět: Citovat

Dokoncena veza tanku. Ta mi dala zabrat. Prvy problem boli obluky ktore drzia ukotvenie kanona. Dost sa mi na nich polamala farba, ako soms a ich snazil tvarovat. Rozmyslal som, ze ked ich mam vytvarovane tak ich prelepim povodnymi castami z vystrihovacky. Nakoniec som sa rozhodol ich premalovat a nalakovat. Fotky ktore som z toho robil, mi ale dost zvyraznuju farebny rozdiel, na zivo to nevyzera tak strasne kontrasne. Neviem ako nastavit fotak. Dalsi problem s ktorym som sa potykal bolo opat ukotvenie kanona. Zrejme tym ze pouzivam diely vytlacene na vykrese, tak sa mi zmenila o nieco malo aj hrubka a nesedel mi na predny diel (kde je kanon) spodok a vrch veze. Takze som ich musel. Povodny predny diel som musel rozstrihnut a spravit ho o nieco sirsi. Vrchny a spodny diel som musel vystrihnut sirsi (na prednej casti) a zafarbit precnievajuce biele plochy. Nakoniec to tam celkom dobre sedi.

Veza, pohlad z boku.

Veza, pohlad zo zadu.

A opat by som chcel poziadat o radu. Mam vyrobit plachtu, ktora sa pripaja nad platnik. Z coho by som ju mohol vyrobit? Predsa len plachtovina z papiera to nie je ono.
paluso

PříspěvekZaslal: 24.2.2009 16:15 út    Předmět: Citovat

Dokoncil som "doplnky" na tank. Pripojil vezu a pridal kolesa (na pevno, pohyblivy mechanizmus som nerobil i ked som ho mal predpripraveny). Nikoho nenapada z coho by som spravil kryciu plachtu, ktora je zrolovana nad blatnikom?

Kedze sa blizim ku koncu, opat som zacal experimentovat s pasmi. Nikdy som to nerobil, ale ako som sa uz zmienoval, nechcem iba klasicke "ploche" pasy. Po prvom pokuse, ktory sa mi nepacil (spendliky boli dost na tesno a tvar bol taky "suchy") a po prezreti fora a ocumovania pasov som dospel k finalnemu tvaru. Spravil som vacsie medzery pre spendliky, takze sa pas otaca a zrezal som hrany. Este uvazujem o pasiku papiera, ktory nalepim odspodu na pas aby som nejako imitoval, cim bude pas zaberat.

Guxx

PříspěvekZaslal: 24.2.2009 17:43 út    Předmět: Citovat

Ses si jist tim tvarem pasu? nejak se mi nepodarilo najit zadnou T-34, ktera by mela neco jineho nez klasicke obdelnikove...
http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=168&t=29455
Rozpracovano: King George V od Hala, A7V Modelik
paluso

PříspěvekZaslal: 24.2.2009 19:19 út    Předmět: Citovat

Mas pravdu. Nie tvar pasov urcite nezodpoveda povodnym ani tym co sa pouzivali na tanku. Dokonca aj ploche pasy vo vystrihovacke su ine. Pasy a celu stavbu prisposobujem svojim schopnostiam. Ja nie som skilled ako ludia tu na fore Smile Je to len pokus o ine ako klasicke ploche pasy.
paluso

PříspěvekZaslal: 24.2.2009 20:45 út    Předmět: Citovat

Takze sa asi vratim k povodnej verzii s tym ze rozsirim otvory pre spendliky, pre lepsiu ohybnost pasu.
Lukáš

PříspěvekZaslal: 24.2.2009 22:16 út    Předmět: Citovat

paluso napsal:
Pasy a celu stavbu prisposobujem svojim schopnostiam. Ja nie som skilled ako ludia tu na fore Smile Je to len pokus o ine ako klasicke ploche pasy.

A o čem to celé je? Spojovat místo lichoběžníků obdélníky.. Idea
paluso

PříspěvekZaslal: 24.2.2009 23:30 út    Předmět: Citovat

To su moje prve experimenty s pasmi. Iba klasicke obdlznicky, mi pripadaju moc jednoduche a na zlozitejsiu strukturu si zatial netrufam (to by som asi nevyrezal). A tak som presiel na zarezanie okrajov. Ale dam na radu Guxxa a vratim sa spat k povodnym obdlznickom.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: