Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tatra 815 VD 13 350 6x6.1 (Babča 2007) / Spida / 1:53

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika - sport & Dakar / Racing trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dj.patyzon

PříspěvekZaslal: 26.1.2009 15:22 po    Předmět: Tatra 815 VD 13 350 6x6.1 (Babča 2007) / Spida / 1:53 Citovat

Po téměř roční pauze jsem se konečně odhodlal opět něco zpatlat - příležitost se naskytla sama, jelikož jsem tenhle model dostal mimo jiné od strejdy k mým nedávným osmnáctinám.

Model sehnal na nějaké autoburze za pakatel - amatérský domácí tisk (inkoust). Docela mě odstrašovala gramáž použitého papíru - je vytištěný na čtvrtce (obyčejný výkres neboli skicák)! Pokud se nemýlím, tak je to 200g/m². Takže mi držte palce, kdyžtak si budu muset holt něco přetisknout.

Na tomhle modelu bych taky chtěl poprvé vyzkoušet pálené dezénky od Tea, tak pokud je tu nějaké vlákno zabývající-se jejich zpracováním, nezlobil bych se. Wink Ale ještě jsem je neobjednal, protože devět zbytečně zaplacených vzorků by byla celkem škoda. Jo a pokud tady lepil tenhle model ještě někdo kromě Spíďi, tak mě taky odkažte.

No nic, tak tedy začneme...
Jako obvykle jsem začal mým oblíbeným podvozkem:

dj.patyzon

PříspěvekZaslal: 29.1.2009 13:46 čt    Předmět: Citovat

A pokračuju s drobnými modifikacemi:
Díly 32 (listová pera) by se mi z 200g asi nepovedly, tak jsem si raději udělal vlastní "modelovější" verzi.

Taky jsem se poučil ze svých předchozích nezdarů s díly s velkými plochami a tak jsem do nástavby vlepil konstrukční výztuhy - snad se mi to už "neprohne" dovnitř jako u většiny minulých modelů Sad .

Jelikož bych chtěl použít TEOvy dezénky, snad nebude vadit malinko hranatější vzhled kola - zkouším použít zoubkované entlovací nůžky - takto vzniklé zoubky mají sice shodnou výšku ale dvojnásobnou šířku, tak uvidíme, jak to půjde...

Luky_CZ

PříspěvekZaslal: 29.1.2009 14:17 čt    Předmět: Citovat

Zoubky vytvořené zubatými nůžkami se jeví jako prima zlepšovák, ale ta kola budou opravdu děsivě hranatá. Navrhoval bych zoubky zrušit úplně, nasílit dezén zevnitř proužkem papíru a bočnice přilepit natupo
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlcacka

PříspěvekZaslal: 29.1.2009 15:03 čt    Předmět: Citovat

Anebo disk podlepit kartonovým kolečkem a plášť o vzniklou hranu "opřít".
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JoseFxx
Anonymní

PříspěvekZaslal: 29.1.2009 15:47 čt    Předmět: Citovat

trošku utopije dělat zoubky na kolech. A ve foru je tak nádherný návod na kolečka
spida
Moderátor

PříspěvekZaslal: 29.1.2009 18:02 čt    Předmět: Citovat

zoubky na kolech jsou pro lamy. koukej to odstřihnout Wink

PříspěvekZaslal: 29.1.2009 19:49 čt    Předmět: Citovat

Tak jo, asi si dám říct a boky kol nalepím na plášť zesílený stočeným páskem. V tom případě ale budu muset boky podlepit asi ještě jednou 200g. vrstvou.
JoseFxx
Anonymní

PříspěvekZaslal: 29.1.2009 22:47 čt    Předmět: Citovat

http://papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=3074
tady máš návod jak je dělat. a nemusíš podlepovat 200g papírem je to zbytečný stačí jeden proužek srulovat od středu kola aduhý na vnějšek a uvidíš jak kola budou držet
dj.patyzon

PříspěvekZaslal: 3.2.2009 19:33 út    Předmět: Citovat

Průběžné foto ze stavby:
Kolečka jsou tedy vytvořeny stočeným páskem a kouskem i ve středu pro zpevnění. Teď už jen dezén a povrchové úpravy. Jen zatím nevím jak udělám ty tři rezervy, konkrétně mám namysli tu dutou část uprostřed. Poslední kolo vpravo dole jsem zkoušel obrousit smirkovým papírem pro odstranění otřepených hran. (v pozadí kousek motoru)

Nástavba s modelovějším uchycením:

Základ kabiny:

dj.patyzon

PříspěvekZaslal: 21.2.2009 20:59 so    Předmět: Citovat

Končně můžu říct HOTOVO!
Dezénky přišly hned na druhý den od předání adresy, takže celkem expres.
Po "ohmatání" už se s nimi pracovalo výborně, až na to, že mi sem tam vypadla kostička při smirkování hrany ale to se snad časem ztratí. No jinak posuďte sami:

spida
Moderátor

PříspěvekZaslal: 21.2.2009 21:06 so    Předmět: Citovat

Hmm
Tak ta se ti teda fakt povedla. Super. a Díky Wink
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika - sport & Dakar / Racing trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: