Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Škoda 706 RTHP - CAS 25 / Fijepo / 1:25
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kanagon69

PříspěvekZaslal: 28.9.2008 10:32 ne    Předmět: Škoda 706 RTHP - CAS 25 / Fijepo / 1:25 Citovat

Ahoj všichni, jméno mé je Michal a jsem ortodoxní plastikář Laughing , kterému došla Múza a po mém bloudění po netu jsem narazil na Vaše fórum. Asi měsíc mi trvalo, než jsem se zaregistroval a zakoupil první papírovou stavebnici Very Happy Nechci se tady vychloubat kolik jsem toho postavil, něco mám za sebou... Ale když jsem uviděl... no ty Vaše lodičky... Konec žvejkání.
Tato škodovka je moje první asi po šesti letech. Naš dobrovolnej sbor hasičskej vlastní tento typ (ale s delší kabinou). V počítači mám naskenováno a budu se snažit kabinu upravit. Pokusil jsem se retušovat a udělat nové nápisy a znaky- kupodivu to šlo samo... Jsem zvědavej jak to dopadne.
Stavbu jsem začal včera a teď mám hotovej rám s nápravama, motor a začínám pracovat na kolech. Fotečku dodám hned jak bude podvozek stát na vlastních...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kanagon69

PříspěvekZaslal: 28.9.2008 11:03 ne    Předmět: Citovat

dobře, tak jenom tři... Very Happy

Zjišťuju, co mi všechno vlastně chybí, mám jenom černej fix a to je na retuš zoufale málo...Zítra musím nakoupit...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Radik

PříspěvekZaslal: 28.9.2008 11:10 ne    Předmět: Citovat

Kdysi dávno jsem měl taky plastový období, pak dloooouho skoro nic (akorát občas něco z ABC, kdy kompletní dokončení byla spíš výjimka) no a před pár tejdny když jsem viděl u kamaráda co všechno patlá z papíru jsem prostě neodolal a pár modelů nakoupil - pro začátek jsem střihnul do Karosy ŠM 11. Jak jsem psal ve vedlejším vláknu, retuše raději zatím neřeším - a to jsem si koupil celou sadu fixek... Až dostanu odvahu, asi na retuše zkusím vodovky (nebo tempery?) - fixama to byla tragédie, protože chytit přesnej odstín je docela problém. Very Happy
Kanagon69

PříspěvekZaslal: 28.9.2008 11:45 ne    Předmět: Citovat

To mi to pěkně začíná, ten dnešní den...hahaha. Naštěstí jsem takto vyřešil jenom přední kola... Very Happy

Tomáš B.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 28.9.2008 12:46 ne    Předmět: Citovat

Vypadá to dobře, mám jen takovou malinkou poznámku. Proč jsi nevyřezal u bočnic kol kružítkem nejdříve vnější stranu a pak tu vnitřní? Jinak na retuš nepoužívej fixy, časem mění barvu (taky neexisují všechny možné odstíny). Já volím vodovky, zkoušel jsem i tempery, ale tam se mi hůře míchal potřebný odstín. Tak hlavně neztratit motivaci Smile
Kanagon69

PříspěvekZaslal: 28.9.2008 12:53 ne    Předmět: Citovat

Tomáš B. napsal:
Vypadá to dobře, mám jen takovou malinkou poznámku. Proč jsi nevyřezal u bočnic kol kružítkem nejdříve vnější stranu a pak tu vnitřní? Jinak na retuš nepoužívej fixy, časem mění barvu (taky neexisují všechny možné odstíny). Já volím vodovky, zkoušel jsem i tempery, ale tam se mi hůře míchal potřebný odstín. Tak hlavně neztratit motivaci Smile

Díky, jo a k těm kolům... Very Happy , proč myslíš, že jsem to sem dal... Laughing Laughing Laughing
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 28.9.2008 13:04 ne    Předmět: Citovat

Protože řezal a řezal a ani si neuvědomil, že by měl vyříznout napřed vnější obvod kolečka a pak teprve vnitřek. A dal to sem aby se ostatní pobavili jak to pěkně spatlal a taky aby se poučili ostatní - tuto chybu neudělat....

To mě se stává také...řežu řežu a až mám dořezáno, tak si teprve uvědomím co jsem udělal za hovadinu....to se někdy stává.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kanagon69

PříspěvekZaslal: 28.9.2008 13:19 ne    Předmět: Citovat

JJJJ.... Very Happy

Tak mám za sebou pravej přední závěs i s kolem...hurá...už jenom šest kol... Very Happy

Jo, teď mě napadlo... Že ony ty špejle, už nejsou to co bejvaly... Připadají mi jako nasekaný třísky...
Zdene

PříspěvekZaslal: 28.9.2008 13:57 ne    Předmět: Citovat

Kanagon69 napsal:
Jo, teď mě napadlo... Že ony ty špejle, už nejsou to co bejvaly... Připadají mi jako nasekaný třísky...

Pokud můžu doporučit, podívej se někde v marketu nebo i v lepší prodejně domácích potřeb po špejlích značky Fackelman , ty používám a jsem nadmíru spokojen!!!! Obyč. české (pokud nejsou z číny Rolling Eyes ) jsou takové hrubé...

TATRA 148 CAS 32 PMHT 008 100% hotovo Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr.truck

PříspěvekZaslal: 28.9.2008 14:23 ne    Předmět: Citovat

Máš to pěkné Wink

Abych řekl pravdu minulý týden jsem se do tohoto modelu také pustil akorát jsem začal kabinou která by se mi na tom líbila daleko více takže jsem si slepil první zkušební abych věděl jak to bude asi vypadat nejsem s tím moc spokojen a je na tom ještě hooodně moc práce Crying or Very sad

Kanagon69

PříspěvekZaslal: 28.9.2008 14:33 ne    Předmět: Citovat

No paráda, to je Tvoje práce, nebo existuje model s čtyřdvéřovou kabinou?
petr.truck

PříspěvekZaslal: 28.9.2008 15:04 ne    Předmět: Citovat

Model neexistuje ... nebo alespon nebyl vydán . Co si pamatuji když byla debata na foru PMHT naznačoval autor něco takového že snad by měla existovat i tato kabina jenže uběhly dva roky a nový model v nedohlednu . Já se obávám že byl autor od dalšího vydání modelů odrazen onou kritikou která se rozbouřila ohledně tohoto modelu což je určitě škoda . Takže tuhle 4 dveřovou kabinu si kreslím já .. Crying or Very sad mimochodem je v měřítku 1:32 Embarassed takže i zbytek modelu budu zmenšovat do tohoto měřítka .
Kanagon69

PříspěvekZaslal: 28.9.2008 15:21 ne    Předmět: Citovat

Tak to smekám... Kreslíš to na počítači, nebo rýsuješ? Vypadá to na počítač...

Zrovinka jsem přichytil kola na přední nápravu špendlíkama... Jo! A objevil jsem vodovky... Cool Cool Cool

Kanagon69

PříspěvekZaslal: 28.9.2008 17:10 ne    Předmět: Citovat

Malý progres po dvouch hodinách, slepeny obě vnější kola zadních dvojkol...

Kanagon69

PříspěvekZaslal: 28.9.2008 19:42 ne    Předmět: Citovat

Hurááá, kola jsou na místě. Koukám, že mi na jednom kole lehce ujel vzorek na pneu Rolling Eyes ...no jo no...

Započal jsem stavbu kabiny a dneska končím...ufff
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: