Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 


O tom, jak (téměř) zanikl velkoklub BLAXOB

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Komiks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Standa F.
Administrátor


Založen: 10.2.2006
Příspěvky: 1563
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 31.8.2008 19:45 ne    Předmět: O tom, jak (téměř) zanikl velkoklub BLAXOB Citovat

Možná už ke většině z vás dorazila ta zdrcující zpráva, že zanikl legendární bahnitě rezivý brněnský klub BLAXOB, který se proslavil skvělými modely špinavých zubních kartáčků a rezavých plastových kačenek do vany.

Vše začalo na posledním Setkání členů CPM, tzv. Velké GAPovce, minulý čtvrtek 28.8.08. Mnozí z vás tam byli a zřejmě vám neuniklo, že Roman Blax, jinak velmi hovorný a hlučně vtipný kumpán, tam seděl jako zařezaný a nekomunikoval ani s popelníkem, což jinak běžně dělá.

Snažili jsme se ho rozptýlit a aby přišel na jiné myšlenky, zavedli jsme hovor na nedávno skončenou olympiádu.
"Romane, co říkáš na 8 medailí Michaela Phelpse, dobrej lachtan, co?", ptám se.Bylo nám jasné, že Roman není na své běžné hladině používaného intelektuálního potenciálu. Deprese z něj přímo kapala (Tomys tam pak uklouz). To mohlo mít, pokud vím, jen tři příčiny:

1. Romana ničila nemožnost dostat se do prestižního konkurenčního klubu Golden Apollo, na jehož schůzky se poslední dobou vnucoval a nic nepomáhalo, že nám platil pivo a třetinu smažených nudlí. Průměrné mazaly prostě nepřijímáme.

2. Roman se zamiloval do Fru-Fru. Nebo do Bižou-Bižou. Anebo do obou, což je běžné u samců jeho ražení.

3. Nezvládl výrobu ručičky tachometru svého MAZe. Další důkaz, že patří spíše mezi dřevorubce než mezi papírové chirurgy.

Roman se kdysi proslavil tím, že jako první změnil vzhledný papírový model v kouli rzi a špíny, viz např. jeho dávné modely Chevroleta a Kaťuše, které dodnes kdesi na půdě rezivějí...


Jen zasvěcení vědí, že Roman nikdy stavět špinavé modely nechtěl. Vždy se snažil být maximálně čistotný a pečlivý, ale jelikož to byl od přírody neskutečný masťa, mazal, patlal a špindíra, nedařilo se mu. Pazury si myl pravidelně na Vánoce. Navíc vždy u modelařiny jedl tu odpornou gulášovku z prášku, kterou vždycky vybryndal na skoro hotový model - a prý krásná rez, ha ha!

O Romanovy modely a technologie byl takový zájem, že se rozhodl založit klub BLAXOB, což je tajné ruské slovo. Po dvou letech přemlouvání se přihlásil jediný člověk, a sice Oto von Bern und Reiter, zvaný Bernie. Geniální samorost, který se živil čištěním bagrů a nádražních zákoutí v Německu, nejprve za východní marky, pak za západní marky, pak chvilku za ECU a nyní za EURa. Získané zkušenosti skvěle zúročil při své tvorbě a dnes čistí nádražní WC už zadarmo, jelikož má vyděláno.

Ovšem vraťme se do čínské restaurace U Nudle, kde probíhá Setkání členů CPM a Roman se právě mimoběžně dívá na okno mumlaje: "...to nezvládnu...".
"Co, nezvládneš, Romane? Trápí tě přechod Slováků na EURO či co?"
"... chybí ... dokumentace ke všemu, ke všemu... všechny díly... ne..."
Načež se zvedl a odešel směrem k toaletám.

Když doba strávená na WC sedminásobně překročila čas potřebný pro průměrného prostatického starce, začali jsme jednat. Vlčačka s Andulkou prohledaly pánské WC (my jsme se tam neodvážili, co kdyby střílel - je to známý militarista), ale Roman tam nebyl.
Přerušili jsme rozjeté Setkání a sestavili plán - Romana musíme chytit, než se něco stane, není při smyslech a už jednou na Svoboďáku v Brně unesl tramvaj. Dostihli ho až ve Vídni.

Všichni se rozprchli z Náměstí arch. Vyškovského do určených čtvrtí... hledali i v městské kašně, zda tam neplave sytě červené tričko a nafouknuté rifle...Tomys zavolal kámoše Lukáše Peška a ten nemeškal a přijel na své burácivé mašině...Vendulka-Vlcacka odvázala svého krvelačného vlčáka a šla po jasné stopě. Ovšem ta vedla k odhalení klanu nebezpečných kopírovačů!Byl to velký úspěch! Na pokyn psa se Vendy vrhla na oba zločince a za chvíli z nich zbyla jen trocha hader a pár rozbitých cédéček s kopiemi Médi Pusíka. Dobrá práce, Vendi! Ale kde je Roman? Crying or Very sad

Bohužel, ne všichni hledali dostatečně intenzívně. Třeba (nechci jmenovat, začáteční písmenko je Andulka) využila hon na Romana k nákupu spodního prádla...Dnes už bývalý místopředseda CPM Vašek68 s Michalem Kanibalierem hledali také, ale ne Romana... ožralci jedni!Ondra Hejl bloumal ulicemi a spíše než o nebohém Romanovi přemýšlel o budoucnosti své tvorby...Populárně-schizofrenická dvojka Knox je známa svou posedlostí po modelech architektury Ondry Hejla (tzv. delirium heylens). Hošani využili Ondrovy nepřítomnosti a malinko mu vyluxovali jeho archív v suterénním bytě...Nic proti tomu, normální je vlastnit ORIGINÁL.

Roman Spida přijel z Litoměřic autem, celou dobu srkal kolu, ale blbě zaparkoval. To se nevyplácí...Ještě že je Roman odborník mnoha profesí a dokáže se vysekat z lecčeho. Svého jmenovce ale nenašel ani on.

Velký mág Zdeněk TEO také hledal všechno jen ne Romana...Michal Antonický se zastavil u stánku firmy MiGas, aby si zakoupil svůj oblíbený časopis, ve kterém strávil mnoho krásných let... a svou lásku k ABC dnes trochu tají, šibal jeden...Franta Sochor se potácel Weinerovou ulicí a napadaly ho samé geniální nápady...Bernie se Setkání nezúčastnil. Byl prý v Německu. Nebyla to ale pravda, přijel tajně maskován za turistu s rodinou na procházce a zřejmě chtěl poslouchat pod okny naší restaurace. Poté, co jsme se všichni vyřítili ven, dělal dál jakoby nic, ovšem podle jeho rétoriky byl záhy odhalen...Celou akci řídil nejvýkonnější člen CPM, kápo, výkonný místopředseda a vicepresident Golden Apolla, papírový multimilionář Pepa JoK. Stál na rohu Vyškovského náměstí, udílel pokyny a jako jediný (spolu se mnou) tušil, že není nutno Romana zachraňovat příliš intenzívně... přece jen je to přímý konkurent...Přes veškerou snahu přítomných nebylo po Romanovi ani vidu, ani slechu, ani smradu. Vylezl jsem na věž renesanční Hlaváčovy radnice a rozhlédl se jako Jeníček v Perníkové chaloupce, zda něco nespatř... probůh... co tam...!Zdálo se mi to nebo ne? Červené tričko, modré rifle, černá hříva. Zapudil jsem myšlenky na to, že by se Roman perfektně hodil do filmu podle nějakého Štorchova románu, Havranpírko jak dělaný, ani by se nemusel převlékat, ale to už jsem běžel ke Skokanově lipce... zahýbám za autobus... tady to někde je...Ztuhl jsem. Roman Blax, ten vzácný člověk s rezavou duší a zabláceným mozkem tady visel, tady skončil, tady dokonal, tady dodýchal a dokuckal, prokrista... vylezl na střechu autobusu a pak... proč... proč...

Sebevrazi po sobě obvykle nechávají dopis na rozloučenou. Prohmátl jsem Romanovi kapsy riflí. Našel jsem peněženku (díky, Romane!), bylo v ní 4,50,- Kč (jako poctivec vše vracím), nějaká rezivá součástka z náklaďáku a ... DOPIS! Skutečně... rozechvěle jej rozkládám a čtu...


Zdá se to být jasné. BLAXOB požírá sám sebe, explodují dovnitř, přehnali to. Ale na celé věci mi nesedí dva detaily: Roman má za zády pevně svázané ruce a opodál drží jakoby hlídku Strong Arm, temný rytíř a ochránce Golden Apolla. Co tady pohledává? A jak mohl Roman vylézt na autobus a vzít si tímto způsobem život se svázanýma rukama???"Arme!!! Co se tady dělo?!?"
"Nic, co řveš... No, Roman přišel a začal si motat provaz kolem větve."
"A dál?!?"
"No, pak najednou přestal. Začal se strašně chechtat, že byl blázen, věšet se kvůli Berniemu a praštěným vystřihovánkám. Začnu pěstovat kedlubny, taková krásááá, volal. A začal zase provaz odplantávat."
"A dál?!?"
"No, tak mu poudám, chlape, si chlap ne? První slovo platí, druhé leze z... toho, no..."
"Z gatí. Dál!"
"Jo, správně, šéfe, z gatí. Tak jsem mu to řekl. Takže nedělej zagorku a koukej to dokončit, jasan? Kdyžs už to jednou začal. No, vzpíral se, cukal se. Prej že chce chovat králíčky a takové kydy. Tak jsem ho vzal po tlamě na plocho mečem a byl klid. Pak už jsem to dokončil za něj."

Pro Strong Arma je lidstvo něco jako rybenky v umyvadle. Stačí malý pohyb a je po rybence. Nelze ho vinit z vraždy, to je pojem mimo jeho svět. Roman se prostě ocitl ve správné chvíli na správném místě. Totiž naopak.

Druhý den jsem si vzpomněl, že je nutno zavolat paní Blaxové a informovat ji, že Roman... Ta dobrá paní mne ale nepustila ke slovu. Když jsem se představil, vychrlila:
"Roman tu není! Nepřijel z Prahy, zmetek, a není to poprvé! Má pěkné kamarády, jen co je pravda, ale mně už je to šumák!" A třískla s telefonem. No, šlo to hladce.

Poslední rozloučení s Romanem se nekonalo. Jeho rodina se neozvala. Bernie přiznal, že za jeho smrt může tak trochu on (Achilles ani Brzdič svůj díl viny dosud nepřiznali) a nabídl se, že si rakev s Romanovými ostatky vezme k sobě domů, aby zpytoval svědomí a mohl s Romanem alespoň posmrtně rozprávět a konzultovat modelové zpracování funkčních papírových svíček u šestnáctiválcového motoru.

S odchodem nositele jména zanikl i slavný klub BLAXOB. Ovšem může se stát, že zde, na tomto fóru, se sem-tam objeví, stejně jako záhadný uživatel nicku "Roman V.". Jde zjevně o provokatéry a jejich příspěvky berte se značnou rezervou.
*
*
*
*
Po 20 letech, u Bernieho doma...Jak vidno, Roman už depresemi netrpí, takže všechno dobře dopadlo!


Naposledy upravil Standa F. dne 6.2.2011 21:58 ne, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Roman V.Založen: 8.2.2006
Příspěvky: 803
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: 22.9.2008 17:07 po    Předmět: Citovat

Takže po návštěvě našich polských kolegů, jsme byli odhaleni nesmlouvavou kamerou a mé zmrtvýchvstání se provalilo.
Zde je fotografie která to potvrzuje.


Prostě Standa se bude muset naučit žít s novým heslem, které valná hromada GAP s Tomysem úplně dole schválila: JE TĚŽKÉ HO ZABÍT!!!

Prostě jsem si musel odpočinout od blesku fotoaparátů, měl jsem nablikáno v ... .Tak jsem se nechal jakoby zabít. Kdo by tuto radost malému Staníkovi neudělal, že? Ale sami musíte uznat, že s takovou kostrou se neumírá.
To by mohl útočník skončit asi takto:

No a aby se Staník nesnažil o další útok na představitele BLAXOB, zapracovalo se i na Berniem a i on už si vyzkoušel novou kostru:

Sice mu sem tam povolí svěrač a vyskakuje rameno, ale podle rad technika se to musí řádně zajet.
Že nám to ale sluší co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bernie
Administrátor


Založen: 7.2.2006
Příspěvky: 1521
Bydliště: Viničné Šumice - Brno Venkov

PříspěvekZaslal: 23.9.2008 6:23 út    Předmět: Citovat


_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Komiks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com