Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Staghound Mk. 1 / Modelik / 1:25
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
czbrasi

PříspěvekZaslal: 20.7.2008 12:35 ne    Předmět: Staghound Mk. 1 / Modelik / 1:25 Citovat

Vystřihovánka přestavena zde:
http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=3811

kostřička a trochu vnitřní výbavy

po volných chvilkách kolečko

co se týká lepení, klasika Modelik - šedá hnusná, trochu to přetírám - přesnost nic moc, ale to se dalo čekat
Lukáš

PříspěvekZaslal: 21.7.2008 11:52 po    Předmět: Citovat

Sledoval jsem na slovenském fóru, kde spíš chválili než haněli (něco z dílů prý ale chybí Question ). Uvidíme, jak se s tím popereš ty.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
czbrasi

PříspěvekZaslal: 21.7.2008 15:25 po    Předmět: Citovat

Chybí jeden dílek z kostry, ale na funkci to nemá vliv. Kdo chce, může si ho tam dodělat. Já jsem neaplikoval ani jeho obdobu na druhé straně.

Co se týká přesnosti, tak je to určitě stavitelný. Akorát mě štve, když všechno sedne uplně dokonale a najednou je u jednoho dílu diference 2-3mm. To rukama (snad) nebude. A u GPM se mi to nikdy nestalo.

Šedá barva vnitřku je tištěna strašným rastrem, tmavší tečky jsou vidět snad už z 0,5m. To se mi dost obtížně retušují hrany.

Na slovensku měli podezření na krátký dezén, ale to před tiskem opravili.
Carbon

PříspěvekZaslal: 24.7.2008 16:48 čt    Předmět: Citovat

citace:
Šedá barva vnitřku je tištěna strašným rastrem, tmavší tečky jsou vidět snad už z 0,5m. To se mi dost obtížně retušují hrany.

Je to podobny raster ako bol u tej L3000-cky co si pred nejakym casom lepil Question Nedavno som sa tiez s tym prplal, retus dopadla dost biedne, skusal som vsetky mozne odtiene sivej, spinavu vodu atd. Teraz si to vyriesil pretretim celeho vnutra a potom v tom istom odtieni retus Question
czbrasi

PříspěvekZaslal: 24.7.2008 19:59 čt    Předmět: Citovat

Postupně zaplňuji vnitřek

Přední část Staga jsem přetřel naředěnou bílou temperou, aby se povrch trochu sjednotil a zakryl ten rastr.
U L3000 to nebylo tak hrozný, Mercedes měl šedou tmavší, přetíral jsem jenom kola. Ale motor jsem taky musel dát na šikmo...tenkrát jsem pěkně nadával, když jsem ho vyřezával z rámu... Smile
czbrasi

PříspěvekZaslal: 27.7.2008 19:20 ne    Předmět: Citovat

Pokračování chrta:

Namalované dráty jsem předělal na 3D a doplnil držáky podle fotek

Až doposavad všechno páslo v pohodě. Motorový prostor musel ale autor kreslit snad pod vlivem drog. Do tohohle stavu jsem to dostal až na druhý pokus a to ještě za pomocí vlastních dílů a rezervy. Plášť nádrže je taky kratší, ale naštěstí to nebude vidět. Přebarvování není můj šálek čaje, ale snad to motory přikrejou.

czbrasi

PříspěvekZaslal: 7.8.2008 23:01 čt    Předmět: Citovat

Podařilo se mi sehnat nějaké další podklady, takže pár věcí budu ještě dovnitř dodělávat. Házet si vystřelené nábojnice pod nohy není asi optimální - dodělávka záchytného pytlíku na nábojnice. Taky jsem otestoval možnosti vyrobit nábojový pás.

AP náboje do kanónu dostaly novou barvu, Modelik je předkládá ve své tradiční šedivé...

Do kapsy u střelce doplněn servisní manuál

A ještě celkový pohled na postupné plnění vnitřku vozidla

czbrasi

PříspěvekZaslal: 11.8.2008 21:16 po    Předmět: Citovat

Pokračuje vybavování staghounda - hasičák, thomson, bedničky s nábojema do kulometů, horní díl s periskopy, dodělávka výrobního štítku... Nasucho proběhla i zkouška vnějších dílů karoserie a zdá se, že to sedne přesně, jsem zvědav. Zatím to ale lepit nebudu, protože s modelem furt manipuluji a mám strach, že by se vnější díly poškodily.

V.E.N.A.

PříspěvekZaslal: 11.8.2008 21:56 po    Předmět: Citovat

Vypadá to ale GUT!!! Wink
czbrasi

PříspěvekZaslal: 20.8.2008 20:44 st    Předmět: Citovat

Pokračování interiéru - zadní část:

zásobníky vzduchu pro brzdy, pozor, v návodovce jsou špatně orientovány, levý zásobník má mít vývody směrem dopředu, nikoliv do strany

vzduchové filtry pro motory - jeden má nedotištěnou mřížku, náboje u pravého filtru byly HE, takže oranžovo - žlutá špička

a trocha celkového pohledu na věc

Vyvážení bílé jsem proti minule nezměnil, žárovku však ano...Sad
czbrasi

PříspěvekZaslal: 26.8.2008 0:08 út    Předmět: Citovat

Mezi patláním nábojnic jsem něco zmáknul na zadní části interiéru:
hasicí systém, dekontaminátory

Taky jsem střihnul trocha do motorové části.
Opět se opakuje problém známý z kostry a vnitřních dílů. Nepřesnosti, špatné značení dílů, přehozené strany atd.
Pokud slepíte motory s převodovkami, tak zadek motorů vyčuhuje nad úroveň horního deklu.
Ten úhel nezmenšíte,protože jinak se převodovky nevejdou pod schránku s hasicím systémem. Propojovat to nebudu, vzniklou mezeru překreju nějakým mezikusem, snad to nebude moc vidět.
Olejové veny naráží na nádrž, takže taky nutno snížit atd...
Následují neshody s předlohou - výfukové potrubí máte nalepit na ventilové víko (nesmyslně široké), chybí zcela sací část motoru (v reálu docela dominantní roury přes celý motorový prostor), na pravém motoru je špatně umístěn olejový filtr, hadicí ke chladiči, která vede vrchem kolem víka ventilů se autor taky nezdržoval atd... Pokusím alespoň trochu upravit.

czbrasi

PříspěvekZaslal: 14.9.2008 13:01 ne    Předmět: Citovat

Pokračuji motorovým prostorem s pár dodělávkami. Široké ventilové víko zúženo a dodána horní hadice k chladiči, nalévací hrdlo na olej (to není ta velká věc na ventilovým víku, jak jsme zvyklí z dnešních motorů - tady byla nálevka svedená přímo do vany).

a co všechno mám už v hromadě (teda spíš na hromadě)

czbrasi

PříspěvekZaslal: 27.9.2008 23:03 so    Předmět: Citovat

Na Staghoundu proběhla montáž motorů.

MRK

PříspěvekZaslal: 28.9.2008 9:59 ne    Předmět: Citovat

Zatiaľ to máš veľmi pekné, len tak ďalej!
czbrasi

PříspěvekZaslal: 5.11.2008 17:55 st    Předmět: Citovat

Dlouho jsem neoblažil místní obecenstvo fotografiemi mého snažení. Tak tedy - zde je máte:

Vrchní obšívka docela pásne a ty barvy

akorát spodní strana deklů motoru má otočeno naznačení děr, budu to muset nějak zamaskovat

a nakonec všecko harampádí, so zatím k tomu zatím mám

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: