Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kaple sv. Václava ve Vlčí / O.Hejl / 1:150 / Betatest
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 8.7.2008 18:03 út    Předmět: Kaple sv. Václava ve Vlčí / O.Hejl / 1:150 / Betatest Citovat

S velmi laskavým svolením autora Ondřeje Hejla, uveřejnuji na této stránce fotky s průběhu BETATESTU připravovaného modelu.
Něco málo k místu a předloze:
První písemné zmínky o vsích Chlumčany a Vlčí pocházejí už ze začátku 14. století.
Název obce je pozoruhodný z jazykového hlediska: v historii mu byly přiřazovány všechny tři gramatické rody. Ten Vlčí jako Vlkův dvůr, ta Vlčí jako ves, to Vlčí jako místo. Nejstarší písemná zmínka o obci pochází z roku 1318, kdy zde sídlil zeman Bohuslav. To byl lapka a byl obžalován z loupeží na královské cestě, která vedla za vsí. Jeho tvrz stávala jižně od Vlčího v dubovém lese.

Ve středověku bylo Vlčí rozdělené na dvě části: první patřila ke Chlumčanům a roku 1527 ji koupilo město Louny. Druhá část patřila ke hradu Pravda a později k Bílině. V roce 1620 byla tvrz vypálena vojáky a od té doby byla pustá. Zbytky její a starého pivovaru, postaveného v těsném sousedství, byly patrné ještě před sto lety. Poslední pozůstatky byly použity v roce 1935 na stavbu stodoly k čp. 12. Nejzajímavější památkou v obci je kaple sv. Václava, dokončená roku 1903. Nechal ji postavit vlastním nákladem zdejší rodák Čeněk Sochor, autorem projektu je Eduard Sochor. Stavba napodobuje italské románské kostely. Dnes je Vlčí místní částí obce Chlumčany.

Stavba modelu začne pravděpodobně o následujícím víkendu.Váš Knox

Naposledy upravil Knox dne 17.7.2008 13:22 čt, celkově upraveno 4 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Cemmotar

PříspěvekZaslal: 9.7.2008 8:08 st    Předmět: Citovat

To vypadá na další moc pěkný model. Jsem zvědavý, jestli budou ty pruhy zpracovány plasticky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 10.7.2008 14:36 čt    Předmět: Citovat

Ahoj. No to asi těžko Very Happy , při velikosti půdorysu modelu 10x8,5 cm (v té největší šířce a délce)si představ jak by to vypadalo:) ty apsidy jsou poměrně malé....nicmeně když si seženeš dva modely..mužeš ''vykrčmonit'' Very Happy jeden suprapěknej Wink Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 10.7.2008 17:14 čt    Předmět: Citovat

Tak tady je přátelé patlálci slíbená absolutní novinka od Ondry živě: Samotný model je na jedné stránce a4 o gramáži140.

Pro nedočkavé a zvědavé fanoušky Ondry, mám dobrou zprávu. Tato vystřihovánka bude k prodeji už letos na podzim na výstavě v Neratovicích.(zdroj: O.Hejl)
Váš Knox Smile

Naposledy upravil Knox dne 15.7.2008 2:51 út, celkově upraveno 2 krát.
Peťulka

PříspěvekZaslal: 10.7.2008 18:04 čt    Předmět: Citovat

No wow Exclamation Tady se zase někdo hezky vytáhl. Knox je už skoro takový dvorní lepič Ondry Hejla. Very Happy (ale musí se uznat, že si vybral dobře Wink ) Už se moc těším, až tento model budeš stavět, ale snad ještě víc se těším na to, až vyjde. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 11.7.2008 4:00 pá    Předmět: Citovat

Smile no vytáhl se samozřejmě Ondra..tak hezký dárek co mi svěřil k narozeninám opravdu moc potěší.... a dvorní lepič jo???? hmmmm tak na to opatrně ano???...do toho mám ještě moooc daleko,ale přesto díky Wink
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 14.7.2008 21:50 po    Předmět: Citovat

Ahoj...koukám, že je teď tady ve stavbách klid, tak jsem se musel vrátit abych tu sčeřil naše klidné,byt' posvátné vody Smile a dodržel slib který jsem dal.
U tohoto modelu budu trošku ukecanější než u modelu od ''vedle'', pokud to nevadí Wink
Takže tady skutečně už začíná slibovaná reportáž ze stavby betatestíku nového modelu od pana Ondry Hejla.
Váš Knox.
Ondra si pro všechny připravil super základní verzy s chlopněmi:

Ale já i když jakožto milovník chlopní jsem se rozhodl překonat sám sebe a konečně se naučit lepení natupo:
a takhle to šlo:
Vím - pro mnohé žádná novinka..ale já to radši s chlopněma no Embarassed Dál jen pár fotek na hlavní budovu:
a pár detailů:

A konečně téměř hotová první část kapličky(chybi jen horní zvonička):

Tak to je zatím vše..já se pomalu odvalím k pracovnimu bordelstolu a jdu pomalu něco kutit.....
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 15.7.2008 2:45 út    Předmět: Citovat

Tak..opět malinko pokrok. Přidány boční apsidy :
Arrow Tady bych chtěl upozornit na velmi přesnou práci...
Jinak ja bývá u Ondry zvykem,střechy mají malinký přesah,takže není od věci ty podhledy zamáznout barvou střechy...

Idea Barvu střechy jsem zjískal nakombinováním hnědé,bílé a malinko žluté tempery(dokud to nesedlo Wink)
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 17.7.2008 0:38 čt    Předmět: Citovat

Tak tu je další pokračovaní ze stavbičky a sice zadní trakt kapličky:

Zastřešená apsida:

Pár detailů na zvoničky:

lepení podezdívek (doporučuji klidně opět odřezat chlopně..jinak vše sedí bez problémů):
a pár foteček na konec:
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 17.7.2008 1:04 čt    Předmět: Citovat

.....a konečně dokončeno přátelé Very Happy :

Tak a ted' něco pro potěchu modelářova oka a pro srovnání.Kdo si slepil Ondrova Longina tak ví co je to krásnou malou věc:

A jedna nevšední na úplný závěr:

Naposledy upravil Knox dne 17.7.2008 1:37 čt, celkově upraveno 1 krát.
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 17.7.2008 1:25 čt    Předmět: Citovat

Ještě nám dovolte pár slov,jak se sluší a patří a doufám že se Ondra nebude zlobit když se tu malinko vyjádřím Wink :
Model má 57 dílů celkem,číslovaných je 43. Stavba je bez jakýchkoliv problémů, vše perfektně sedí a dobře se lepí. Strávili jsme na ní kolem 15ti hodin a asi 3 dny dohromady. Jen patlalům začátečníkům asi doporučíme si nechat chlopně,nebo je aspoň dodatečně vyrobit pokud si je odříznou podlepením kancelářskeho papíru(pouze má rada,vím že lepení na tupo je i pro zkušenějšího modeláře skoro sebevražda,jak mi bylo řečeno od modelářky Kuřátka Very Happy )
Arrow Zkoušeli jsme obě tři verze a nebyl problém Smile .
Dále bych chtěl poděkovat Tomášovi B. ,který trpělivě čekal a vkládal fotky sem pro Vás na web a opět tím byl malinko napřed Tome díky moc! . A samozřejmě autorovi Ondrovi Hejlovi,který mě poctil tímto pěkným úkolem nejen si postavit a vyzkoušet si kapličku ve Vlčí s předstihem, ale i Vám zde představit a malinko odprezetntovat tento nový model z jeho dílny.
Vám všem moc děkujeme za pozoronost, sledovanost a podporu a těšíme se u dalších modelů s Vámi.
Váš Knox

PS:Model bude k dostaní na podzim 2008 na akci NERATOVICKÝ PAPÍR.

Naposledy upravil Knox dne 17.7.2008 13:41 čt, celkově upraveno 1 krát.
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 17.7.2008 7:20 čt    Předmět: Citovat

Hmm, výrazná motivace se do Neratovic vykopat Smile
Hodně zajímavá předloha - někdy se musím do Vlčí vypravit - ta kaple vypadá, jako kdyby sem spadla odněkud úplně odjinud.
A samozřejmě - pěkné, precizní, profesionální. Hezká práce, hezké fotky.
A přiznám se, děsně ti (vám?!) závidím hlavně tu příležitost se dostat k betě něčeho takového.
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 17.7.2008 8:10 čt    Předmět: Citovat

Vojta Č. napsal:

A přiznám se, děsně ti (vám?!) závidím hlavně tu příležitost se dostat k betě něčeho takového.

Embarassed Neboj....model bude..my nebudem Razz
A stavba napodobuje italské románské kostely. Jak jsem psal již v úvodu Wink
Vlcacka

PříspěvekZaslal: 17.7.2008 8:20 čt    Předmět: Citovat

Kupole tohoto kostela mi připomíná Fabergého vejce. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 19.7.2008 17:06 so    Předmět: Citovat

no co ty víš...třeba je tam nějaký poklad zalepený Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: