Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

MB - nákladní vůz / ABC, Mauricio a jiné / 1:32

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mauricio

PříspěvekZaslal: 7.7.2008 22:26 po    Předmět: MB - nákladní vůz / ABC, Mauricio a jiné / 1:32 Citovat

předně jsem asi hodinu přemýšlel, jak tohle vlákno nazvat, v úvahu přicházeli věci jako "Odpad" nebo "Mauriciův návrh z bordelu", no, nakonec se to ustálilo na tomhle, asi nejlépe to vystihuje situaci Smile

A teď, o co jde.

Dlouho jsem přemýšlel, co z mého archlívu slepím. Hledal jsem a hledal nějakého vhodného kandidáta a ruka mi skončila na složce s nápisem "bordel". Kouknu tam, co se tam nalézá, krom zbytkových modelů (a jejich částí), které se slepili částečně nebo se nějak nepovedly, tam bylo i celkem dost materiálu vhodných třeba na nějakej pokus. Tak tedy pokus.

Kupříkaldu se tam válela část sněžného pluhu na bázi MB Unimog, který (celkem nedávno) vyšel v ABC v měřítku 1:35 (spolu s jinými modely nákladních vozů), ze kterého jsem kdysi potřeboval jen nástavbu, protože a poněvadž. Základem kabiny se tedy stala kabina tohoto vozu, která byla zvětšena přibližně na měříko 1:32.

A protože mám zatím slepený jen jeden bok, popíšu tedy úpravy pouze na tomto boku Smile

Pozornějším neunikne, že celé je to oblebeno barevným papírem. Ano, amatérismus, nechce se mi to barvit, i když se tomu v budoucnu asi nevyhnu. Prostě to nebude nic extra, na výstavy s tím nejdu, lepím si to "jen tak pro radost", protože prázdniny a tak.

Tak tedy úpravy. Bok je mírně prodloužen směrem dolů o cca 1,5 cm, šířka je beze změny (nepočítám-li zvětšení měřítka). Nová je, vzhledem k barevnému papíru a prodloužení, i textura (obyčejná fixka). Okno je krapet v kraji prodlouženo směrem dolů.
Klika dveří a boční směrovka jsou plastické podlepením kartonem, na boku se nachází i ozdobná lišta, byť mám dojem, že s její velikostí jsem to přehnal. Zešikma je záměrně. "Guma" okna je nakreslena fixkou na folii. Zevnitř vidíme černý potah dveří, kličku na dveře, plastické madlo dveří a kapsu na mapy. Mapa bude časem.

Dveře jsou dělaný následujícím způsobem. Prvně vezmu originální část kabiny + prodloužení, z jedné strany oblebím dvěma vrstvama modrého papíru (interiér) a dvěma vrstvama zeleného papíru (exteriér), mezi vrstvou zelená jedna a zelená dva je nalepena folie. Kolem folie je vše začerněno, aby papír neprosvítal.

Chce to ještě doladit, dejte mi čas, nepatlu nějak moc dobře. Jak říkám, pro zábavu, vím, že spousta toho, co a jak dělám, je dnes dávno překonaná, třeba barevný papír nebo folie, kterou lepím na dveře, ne do rámu okna.
mauricio

PříspěvekZaslal: 7.7.2008 22:35 po    Předmět: Citovat

No, ještě to doladím, kliku a tu lištu... Vypadá to hrozně.

Jinak, o co půjde, skříňový vůz. Musím domyslet nástavbu (použijeme ji z nějakého jiného modelu, stejně jako kola) a rám. Nápady jsou, ale chce to čas. Interiér bude dopatlán ze Spidových interiérů. Hlavně nečekejte zázraky. Bude to takovej mišmaš, nic reálného.

nějaké takés fotos zde :

http://galerie.vystrihovanky.cz/displayimage-826-2.html
http://galerie.vystrihovanky.cz/displayimage-826-1.html
http://galerie.vystrihovanky.cz/displayimage-826-0.html
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: