Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tatra 815 AV-14 vojenská / PMHT / 1:32

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
peterziduliak

PříspěvekZaslal: 27.5.2008 7:28 út    Předmět: Tatra 815 AV-14 vojenská / PMHT / 1:32 Citovat

Fotky mojej TATRY :

Viac na fóre PMHT...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Alfik

PříspěvekZaslal: 29.1.2009 20:10 čt    Předmět: Citovat

Ahoj,vzhledem k tomu že na PMHT forum nechodím,zeptám se tady.Jak si bojoval s prosklenou kabinou.A nejen ty,pokud má někdo další co k tomu říci.Začal jsem jí stavět,ale nebál bych se říci že návod na stavbu prosklené kabiny je velmi tristní až nepochopitelný.Podle mě je lepší jí stavět opačně.Tzn.že nejdřív postavím korpus a pak dovnitř budu vlepovat postupně všechno ostatní a uzavřu to střechou nakonec.Máte jiný názor?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
peterziduliak

PříspěvekZaslal: 29.1.2009 23:06 čt    Předmět: Citovat

Už sa uplne presne nepamätám, ale robil som to as tak...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
yvan

PříspěvekZaslal: 29.1.2009 23:18 čt    Předmět: Citovat

Já sem tehdy nejdřív zpracoval vnější díly a přilepil sem fólie. Zadní stěnu sem zkompletoval samostatně, nechal sem tam chlopně na boky. Přední okno taky samostatně, tam šly boční chlopně pryč. Na boky sem přilepil vnitřky a nechal sem tam kus nepřilepený, aby se tam vešla chlopeň zezadu. Pak sem přilepil boky k zadní stěně a po proschnutí sem přilepil masku. Pak přišlo na řadu přední sklo, natupo k bokům a chlopněma k masce. Následně vnějšek střechy, po proschnutí vnitřek střechy a samostatně spodek kabiny (včetně všeho, sedačky, volant, přístrojovka, spodní boky, spodek zadní stěny). To sem tam pak nasunul a pojistil lepidlem jenom dole u hrany a lehce pod čelním sklem.
Chimenes

PříspěvekZaslal: 30.1.2009 10:36 pá    Předmět: Citovat

Ja jsem postupoval podobne jako yvan:

Nejprve jsem zasklil vnejsi dily, pote jsem zkompletoval celou kabinu vcetne strechy. Pak jsem vlepil vnitrni dily kabiny, palubni desku a volant. Nakonec jsem do kabiny zabudoval interier.

Arrow Foto interieru a zasklenych vnejsich dilu kabiny

Pekny den.

100%
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
yvan

PříspěvekZaslal: 30.1.2009 12:24 pá    Předmět: Citovat

Z té fotky sem si ještě vybavil malý detail, spodek kabiny, který byl součástí bočnice sem odřízl a přilepil sem ho na interiér ještě před vložením.
Alfik

PříspěvekZaslal: 25.5.2009 19:04 po    Předmět: Citovat

Po delší době jsem se do toho zase dal.Ale upřímně řečeno,zatím jsem nic horšího nestavěl.Možná je to jen můj subjektivní pocit nebo moje nešikovnost.Některé díly ani pořádně nevím jak nalepit.Nástavba se mi nevešla do rámu,ač si myslím že jsem ho slepil přesně.Nápravy jsem z rámu musel odřezat aby se mi roztáhl a vešla se do něj nástavba.Peru se s tím co to dá a kdyby to nebyla taková hezká tatra,tak to vezmu a zahodím.Udělal jsem si radost alespoň bombírovanýma kolama se vzorkem.Až se prokoušu na konec,dám fotky,pokud to nevzdám.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: