Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ATS D4 Ford - Jan Lammers / abc / M.Antonický / 1:24 HOTOVO
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ondrej

PříspěvekZaslal: 23.4.2008 9:53 st    Předmět: ATS D4 Ford - Jan Lammers / abc / M.Antonický / 1:24 HOTOVO Citovat

Tak se po delší době vracím na místo činu. Vybral jsem si ATS D4 ze sešitu F1 abc, a to hlavně pro jeho žlutou barvu. Také se mi čím dál více líbí formule ze sedmdesátých a osmdesátých let. Na to, že jsem začal před asi třemi týdny, nemám skoro nic hotovo, ale znáte to, samá práce. Takže i pro svou vlastní motivaci jsem se rozhodl to sem plesknout, takže mě to snad nakopne k dalšímu pokračování.
Zatím mám podlepeny některé díly, skoro hotové brzdy a nyní pracuji na kolech, fuj. Ale aspoň to budu mít z krku.
Jo a taková drobnost k tomu sešitu. Všecko je supr až na to, že jsem se nikde nedočetl, kdo vystřihovánky navrhnul. Tedy je tam napsáno, že autoři jsou oni čtyři pánové, to jo, ale kterou kdo stvořil, to jsem nenašel nikde. Dá se to sice odvodit ze samotné vystřihovánky, ale třeba zrovna u toho ATS není nikde ani zmínka.
Tak a teď úvodní fotky:

Jestli jste to někdo stavěl, rád si přečtu vaše postřehy.

Naposledy upravil Ondrej dne 21.3.2009 20:04 so, celkově upraveno 2 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kvr

PříspěvekZaslal: 23.4.2008 10:31 st    Předmět: Citovat

Není náhodou autor vždy podepsaný pod návodem? Jinak to jde taky poznat podle kódu modelu - Antonický má JA, Antonický+Krulich MAJK, Špinler jenom číslo. Matně si vzpomínám, že Antonický je zodpovědný za ATS, Lolu a spolu s Krulichem za March. Špinler za ten zbytek.

Na jeden problém si pamatuju - jsou tam dva levé (nebo dva pravé) výfuky, je třeba je rozříznout a přelepit. Další problém je s rozpojením zadní části. Podrobněji viz cashpickovo fórum.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vlcacka

PříspěvekZaslal: 23.4.2008 11:15 st    Předmět: Citovat

kvr: U toho speciálu jsou napsáni autoři hned na začátku pod všeobecnými pokyny pro stavbu, u samotných návodů ne. Nevzpomínáš matně, ale správně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ondrej

PříspěvekZaslal: 28.4.2008 15:51 po    Předmět: Citovat

Hlásím malé pokračování. po večerech jsem dokončil kolečka, i když na zadních ještě musím dodělat retuš. Taky mám prakticky hotové brzdy a nyní pkračuji motorem. Zatím vyřezávám, takže na fotky si musíte počkat. A zas to bude chvilku trvat. Počítám, že za týden se snad přihlásím. Jinak díky za info ohledně toho výfuku, už z plánku se mi zdálo divné, že se má něco rozřezávat a zase slepovat obráceně, ale snad se s tím nějak poperu.

Robert Blaschke

PříspěvekZaslal: 1.5.2008 10:25 čt    Předmět: Citovat

Po mojej nedávnej biednej snahe ako-tak zlepiť kolieska, môžem len povedať: perfektná práca, skladám klobúk z hlavy.
Ondrej

PříspěvekZaslal: 4.5.2008 20:35 ne    Předmět: Citovat

Děkuji za pochvalu, Roberte, ty vnější ráfky zadních kol byl pro mě křest ohněm. Po týdnu jsem trochu pohnul s motorem. Fotil jsem to teď večer s bleskem a tak to není úplně ono a hlavně mě štve, že ta patina nevypadá jako ve skutečnosti. Věřte, že na vlastní oči je to úplně jiné kafe. Motor jsem zatím nespojoval se zbytkem, tj. s olejovou vanou a převodovkou, protože si nejsem úplně jistý místem spoje. Proto to nechám až na později, kdy si pomohu celkovou geometrií. Na posledním obrázku jsou celky přiloženy k sobě, takže tak nějak to posléze bude vypadat. Zítra, jelikož mám volno, se asi pustím do zadního křídla a výfuků.

hepyno

PříspěvekZaslal: 5.5.2008 14:28 po    Předmět: Citovat

Tie otvory si mohol vyrezať, resp. vyraziť. Pekne to oživí závesy.
Jedno foto a druhé foto z mojej úpravy, ktorú som použil na Lotus 79.

Ondrej

PříspěvekZaslal: 6.5.2008 7:18 út    Předmět: Citovat

Děkuji za radu, ale vím o tom. Máš to pěkné, já to však vypustil úmyslně, protože si ještě tolik nevěřím. Navíc bych to musel vyřezávat a ne vyrážet, a nebylo by to určitě rovné a hladké. Snad na příštím modelu, shodou okolností asi taky té 79.
Ondrej

PříspěvekZaslal: 6.5.2008 13:19 út    Předmět: Citovat

Zdravím všechny. Mám dneska patlací a televizní den, takže jsem trochu pokročil. Dokončil jsem motorovou část, kterou ale zkompletuji až při osazení na předek, abych udržel geometrii. Poté jsem se pustil do čumáku a ten mi dal zabrat. Na pravé straně kokpitu se mi trochu zkroutil bok, takže jsem po půlhodinovém přemýšlení zaříznul a vyjmul takový malinkatý klínek, aby se to zvlnění srovnalo. To se povedlo, ale asi to na žluté ploše bude vidět napořád. Ještě že je to zprava, modely mám doma na poličce otočené levou stranou dopředu. Taky jsem se rozhodl to zatím nelepit, abych to nezkonil ještě víc. Ostatně i návod doporučuje čumák přilepit až posléze. Nechám si to tedy nakonec.
Rovněž jsem vyměnil sítko za plastové, které model určitě oživilo a do kokpitu vložil folii místo papírového skla. Na závěr jsem hodil fotky, jak by to snad mohlo v budoucnu vypadat.
Dneska bych chtěl dodělat sedačku a volant, který bude buď z gumového těsnění (pokud doma najdu nějaké, co bude pasovat) nebo z drátu, jako na Lotusu 56.

Za kvalitu fotek se omlouvám, ale zkoušel jsem to bez blesku. Bohužel venku není zrovna moc světla. Rolling Eyes
Vlcacka

PříspěvekZaslal: 6.5.2008 14:38 út    Předmět: Citovat

Ondrej: Ta věcička imitující mřížky je punčocha?
Ondrej

PříspěvekZaslal: 6.5.2008 15:07 út    Předmět: Citovat

Není. Je to síťovina z kuchyňského sítka na čaj. Objevil jsem to kdysi na plastové modely a teď jsem to použil i tady. Nabarvená je černým centrofixem, což se osvědčilo, protože se tak barvou nezalívají dírky. Koupil jsem těch sítek víc a stály si 7,- Kč jedno. Vystřihl jsem prostředky a zbytek sítka letěl do koše. Aby nevznikla mýlka, je to to menší sítko, průměr asi tak 5cm. Ale dají se použít i větší. Na obrázku jsou už jen ty prostředky.

Vlcacka

PříspěvekZaslal: 6.5.2008 19:43 út    Předmět: Citovat

Tyjo, tak to je velice vychytané!
Ondrej

PříspěvekZaslal: 6.5.2008 21:09 út    Předmět: Citovat

Malý večerní pokrok. Motor stále jen na sucho.

Ondrej

PříspěvekZaslal: 7.5.2008 15:02 st    Předmět: Citovat

Tak jsem si říkal, kdy to konečně pohnojím. A je to tady. Při čekání na raní hokej jsem patlal a tak to dopadlo. Slepil jsem boky a horní část karoserie a to celé pak šoupnul na model. Bohužel se mi povedlo rozmáznout si červenou hned za pravým vstupem vzduchu a je to pekelně vidět. Zkusím tedy namíchat nějakou tu olejovku a třeba se to spraví. Krásně je to vidět na poslední fotce, kde si můžete všimnout i nastřiženého boku. Ten taky přijde spravit. Nechám si to ale nakonec, kdybych to ukypal ještě někde. Jinak co se přesnosti týká, zatím vše pasuje, jak má a radost stavět. A o tom to je, ne?

Vlcacka

PříspěvekZaslal: 7.5.2008 17:09 st    Předmět: Citovat

Moc pěkná práce, i s tím šmrncnutím. Ber to tak, že sis neúmyslně signoval model. Laughing
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: