Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pz.Kpfw.III Ausf. G / GPM / 1:25 - HOTOVO
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dejv

PříspěvekZaslal: 25.3.2008 17:39 út    Předmět: Pz.Kpfw.III Ausf. G / GPM / 1:25 - HOTOVO Citovat

Pz.Kpfw.III Ausf. G /GPM/ - 1:25
Všechny zdravím a představuji svojí novou stavbu - všem dobře známý Panzer III od GPM. Model budu stavět klasicky čistě s využitím pár tipů od Radka Lamcheho z jeho stavby a Zdeňka Krčmáře (tuning pásů), čímž oběma pánům děkuji za inspiraci Wink Very Happy Takže přeju příjemnou zábavu při sledování a dík za případné konstruktivní komentáře Wink
o modelu:
obálka:

Sešit A4, návod v polštině, němčině a angličtině, polský informace o reálné předloze, 4 stránky návodných kreseb, 2 stránky tenký papír na podlepení, 10 stránek s díly, na zadní obálce fotky hotového modelu. Velikost po slepení: 22 cm délka, 12 cm šířka, 11 cm výška.
o předloze:
5,41 m délka, 2,95 m šířka, 2,44 m výška, 20,3 t váha, 5 osob posádka, max. rychlost 40 km/h, dosah 165 km, výzbroj: kanón KwK L/42 kal. 50mm,
2 kulomety MG34 kal. 7,62 mm. více informací např. na
Arrow Panzernet
Reportáže ze stavby jsem našel kromě známé Radka Lamcheho tyto:
Arrow Kartonwork.pl- stavba v 1:16
Arrow konradus.com - fotky hotového modelu
Arrow Kartonbau.de

Pásy
Začal jsem pásama, zabil jsem 2 mouchy jednou ranou - spatlal jsem je i na StugaIII, který je má stejné, za 2 měsíce cca 410 dílků, kolem sta hodin práce. Jsou klasické článkové, propojené 0,3 mm drátkem, tuningové podle Zdendy Krčmáře (plastický dílek použitý z jednodušší verze + vyřízlé vnitřky vodicích zubů) a přidal jsem tam nýtky na konce spojení. Chybu jsem udělal v retuši, je lepší každý dílek retušovat před jejich sestavováním, hlavně vnitřní stranu drapáků a okraje dílků v kloubech, pak se tam blbě dostává štětečkěm. Na závěr jsem použil wash ze silného černého čaje (není to moc vidět, jen se spojily různé fleky). Nijak víc pásy prasit nebudu. Zde pár fotek ze stavby:

Tady jsem si zkusil 95ti článkový pás zkusmo posadit - zdá se že bude pár dílků přebývat (podle kresby jsem napočítal 94 dílků Question )

Tak, už se těším jak malej kluk na kreativnější modelování Laughing

Naposledy upravil Dejv dne 17.6.2009 22:03 st, celkově upraveno 2 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kiwiisek

PříspěvekZaslal: 25.3.2008 19:37 út    Předmět: Citovat

boha jeho Shocked Shocked
tos měl říct,poslal bych ti ještě svoje Laughing prima manufaktura Wink
a obdivuji tvou psychickou odolnost Shocked
jak se říká Wink zapnout ruce..vypnout hlavu Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martanek41

PříspěvekZaslal: 25.3.2008 20:29 út    Předmět: Citovat

No jo, já si říkal, že tě není dlouho vidět... Shocked
Teď je mi jasné, proč Exclamation Exclamation

Skvělá práce a zasloužíš metál za trpělivost Exclamation Exclamation

PříspěvekZaslal: 25.3.2008 21:17 út    Předmět: Citovat

Very Happy Dík za komentáře, jak říká kiwiisek, manufaktura, tohle slovo mě napadalo hodně často...a ta trpělivost...bez problémů to tedy nebylo, hlavně to spojování, když drátek nechtěl prolézt, to jsem jednou i vzteky trhal Evil or Very Mad
Jinak jsem dopatlal kostru a zkusil vnitřní a vnější obšívku, no nesedí přesně, hlavně ta vnitřní, takže hurá do boje a brzy nashle s fotkama Wink
Mrzout

PříspěvekZaslal: 25.3.2008 22:23 út    Předmět: Citovat

Dejve,pásy jsou to nejefektnější na tanku- takže už ti chybí "jen" ty detaily Wink

Ale jen takový vypozorovaný postřeh - udělat vnější obšívku a vypolstrovat ji
příslušným kartonem jsi zkusil nasucho,zda to sedí?
U Greifa jsem to tak udělal a nepřesné častí jsem dostal tam, kam jsem potřeboval, aby nebyly vidět.A nakonec vnitřní části, aby to pokryly.

Do prkýnka, proč to zní tak složitě???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dejv

PříspěvekZaslal: 26.3.2008 13:04 st    Předmět: Citovat

Kostra + obšívka
Bez větších problémů, akorát je špatně návodná kresba u kostry, rozměrově dílky přesně sedí tak jak jsem to opravil, viz. fotky. A taky u dílků kostry nemají dvě hvězdičky, že se to má podlepit 1mm (opravdu fatální nedostatek Laughing)

Vnější obšívka sedla přesně, vnitřní max. 1mm nepřesnosti, který nebude problém vyřešit, ořezem a retuší.

Dejv

PříspěvekZaslal: 28.3.2008 13:25 pá    Předmět: Citovat

Torzní tyče
Napadla mě možnost jejich funkčnosti - odpružení, ovšem naráží to na problém, viz obrázek:
Arrow horní typ úchycení je podle návodu - aby byly obě tyče funkční, musela by být jedna řada kol posunutá (převrtat díry v obšívce, celý to posunout - hrozná komplikace)
Arrow dolní typ uchycení - můj nápad - jde o to, aby bylo uchycení kol protilehle stejně, musely by se torzní tyče a jejich uchycení posunout šikmo (mimo nárys na obšívce, takže jsou možný komplikace s ostatními dílky.
Podle návodu sestavený by to reálně nefungovalo, moc by mě zajímalo, jak to je doopravdy, pokud máte nějaký podklady k realitě, dejte prosím vědět Smile...dík za pozornost, pěkný den Very Happy

Radek Lamche

PříspěvekZaslal: 28.3.2008 17:45 pá    Předmět: Citovat

Ahoj dejve když jsem to dělal tak jsem si žádného vyosení nevšiml ,nalepil jsi dobře ten vnitřek vany?Na obrázku výš,kde ještě nejsou ty tyče to máš v ose,tak nevím kde se stala Wink chyba.Uvidíme co na to Z.KRČMÁŘ on má stejný povozek,ale tak šikmé to určitě nebude to by bylo bez funkce,tam by musely být klouby a na ty tam není místo.Možná se pletu,ale o tom vyosení faklt nevím.Budu sledovat dalčí odpovědi. Teď jsem si všiml,že to máš na spodu vany špatně nalepeno všimni si pomocných čar na dně vany je to skoro o dva a ojeden mm na druhé straně pozor špatně ti asi lícuje nalepení boku a spodu vany na pomocné čáry. Exclamation Radek
Krčmoň
Anonymní

PříspěvekZaslal: 28.3.2008 17:52 pá    Předmět: Citovat

Ano, podvozek Štuga je na 99% stejný... Já jsem měl torzní tyče pěkně rovné. Vnitřek vany byl z jednoho dílu, takže jsem neměl kam uhnout. Jak je to u toho tančíku zhlavy nevím, musel bych prolistovat archlív...

Ale moc to neřeš, torzní tyče stejně nebudou ve finále extraligy ledního hokeje (safra sem vedle) vůbec vidět. Hlavně ta křivá tyč v zadní části kde bude motor to samé i ve předu kde bude převodovka.... Takže kaine panic...
Joxi

PříspěvekZaslal: 28.3.2008 20:25 pá    Předmět: Citovat

Myslím, že jste, hoši, Dejva tak úplně nepochopili... Ty šikmé torzní tyče udělal schválně Exclamation

Zbytek ale moc nechápu já... Tobě jde, Dejve, o to, aby se dalo s tím tančíkem jezdit? A proto kola do zákrytu a obě na jednu osu? Proč by to nejezdilo s tím uložením tyčí nahoře?

High hopes...
toudi_sk

PříspěvekZaslal: 29.3.2008 12:23 so    Předmět: Citovat

precitajte si toto, najlepsie CELE!!!: (ano Patero je ... maniak)

http://www.papierovemodelarstvo.sk/forum/viewtopic.php?t=1496

je to asi iny stroj, ale myslim, ze princip je ten isty, kolesa na pravej a lavej strane su voci sebe posunute prave o sirku torznej tyce

(ked som to cital a videl clanky pasov, tak som mal 2 dni horucku) Shocked
Dejv

PříspěvekZaslal: 29.3.2008 19:30 so    Předmět: Citovat

Ok, díky za postřehy...ty šikmý tyče jsou samozřejmě nesmysl asi jsem měl po noční spíš spát než vymýšlet blbosti, pravdou ovšem je, že bych to tam rovně nenarval, ty rozestupy jsou příliš malý aby se tam vešly tyče a jejich uchyceníčka...nic nechávám to být, nalepím to podle návodu, odpružení nebude...Mno na začátek pěkná blamáž, ale snaha byla Laughing
Jo - měl bych podotknout, že chyba byla v mým nepřesným nalepení vnitřní obšívky, jak hned nazačátku psal Radek.

Naposledy upravil Dejv dne 26.4.2008 23:07 so, celkově upraveno 1 krát.
Dejv

PříspěvekZaslal: 26.4.2008 22:57 so    Předmět: Citovat

Interier
Tak, něco hotovo - dost dílků jsem tunil, použil jsem wash na špínu, ta blankytně modrá v originále je hrozná, stejně jako se mi nelíbilo znázornění nýtků, poklopů bedýnek atd., tak jsem udělal vše více plastický. Vnitřní prostor tam mám položený nasucho, bude částečně vyndavací (ten černý díl, asi převodovka) a vůbec chci mít celý tank rozebírací, každý dekl půjde vyndat...čeká mě dopiplat pedály a páky, použiju z modelu jen část, jinak budou nové a přidám pár částí, které tam nejsou. Na bocích taky udělám otevíratelné evakuační vlezy. Co se týče přesnosti dílů, pár věcí jsem upravoval velikostně, ale nijak extrémně. Viz fotky:
pohled shora:

detail předku - ty modré úchyty vpředu přelepím, aby sedly k černým

detail zadní stěny před motorovou částí - tam jsem vyřízl dvířka, udělal jim zavírátka+víko na tu velkou krabici+střední díl (poklop na kardan asi) je taky dost tuněný a v neboslední řadě bernieho koberečky ze slzičkovýho plechu:

boční pohled na zasobníky, kterým jsem udělal poklopy, dál krabice taky s novými poklopy - podle kresby by ale vadily evakuačnímu vlezu, takže budou nad sebou, nikoli vedle sebe, dál budu lehce tunit rádio:

a zde je zkusmo zadeklováno, sedí to pěkně, jen mám trochu strach o předek, kvůli ozubeným kolům převodovky, aby nevylézaly (podle reálných fotek se zdají být mnohem níž než u modelu):

Takže držte palce při dalším pokroku a patlu zdar ! Wink
Dejv

PříspěvekZaslal: 28.4.2008 12:22 po    Předmět: Citovat

Řízení
Spatlal jsem první tři páčky, v originále jsou placaté (mohli to klidně udělat jako šablony) a vůbec podle fotek se mi to zdá neodpovídající:
Arrow např. dílek vlevo nahoře, mezi úchytem a trubkou, řidič by tam reálně nohou ani nedosáhl, podle fotky má tenhle pedál vést zespoda
Arrow dál mi v originále přebývají dvě páky před řídícími pákami (nefotil jsem je)
Arrow na druhý fotce reálu je zas páčka s tím pérem, nalevo od rádia, která v modelu není
Trochu budu muset taky upravit boční výztuhy, sedačka je tam moc natěsno, dodělat tu páčku s pérem atd...nevím, tohoto typu tanku je spousta verzí a fotka možná neodpovídá verzi G, ale tuning bude podle fotek pokračovat, tohle je jen začátek.

Radek Lamche

PříspěvekZaslal: 28.4.2008 18:20 po    Předmět: Citovat

Čoveče Dejve kde jsi sehnal to foto?Zírám jako blázen móc dobrý.Tady jde alespoň vidět ,že člověk si myslí jak je model složitý a propracovaný,ale proti originálu je to jenvelmi slabý odvar.V tomto tanku jsem seděl a můžu říct ,že s mojima 100 kg bych v něm asi ani neodjel a kdo se podívá na to foto interiéru ví o čem mluvím,to bych musel nechat nohu v poklopu venku,nebo mít dřevěnou Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

Přejdi na: