Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tatra 813 Drtikol / PMHT / 1:32
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
talas.m

PříspěvekZaslal: 7.2.2008 18:51 čt    Předmět: Tatra 813 Drtikol / PMHT / 1:32 Citovat

Tak jsem se do ní pustil taky a musím říct že se to lepí parádně. Je tam hromadu chyb, které ovšem nejsou tak závažné si myslím. Některé tu ostatně popsal kolega okrout, já bych jen přidal opačné značení rýhování na kšiltu korby, a trochu větší jedna strana olejové nádrže(pouze odstřihnuto).
Malinko jsem vylepšil světla a otevřel okno do kabiny což byla asi chyba(prach) a volant z drátku.
Dál bych se chtěl zeptat jestli jsem normální nebo je nás víc. Totiž nějak jsem si oblíbil chemoprén a herkules zůstal doposud zavřený, na několik málo chlopní jsem ho použil jinak to co mám slepené je vše tím chemoprénem

Naposledy upravil talas.m dne 8.2.2008 13:52 pá, celkově upraveno 4 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Krčmoň
Anonymní

PříspěvekZaslal: 7.2.2008 19:04 čt    Předmět: Citovat

Proč bys neměl být normálni? Rolling Eyes Každému vyhovuje lepit něčím jiným od lepidla drago, přes herkuly, kanagony, segundáky až po koresy Cool Laughing
Jinak pěkná prácička... Wink
Např. já používám také 3 druhy lepidel...

Naposledy upravil Krčmoň dne 7.2.2008 19:05 čt, celkově upraveno 1 krát.
jozkin
Moderátor

PříspěvekZaslal: 7.2.2008 19:05 čt    Předmět: Citovat

Tak ma zas niekto predbehol, aj ja sa na nu chystam, ale este musim dokoncit poslednych par detailov na T813 TP 6x6. Drzim paste a budem sledovat Wink

... normálne je vlastniť (viac) originál(ov)
Lepím preto, že ma to baví, tak ako ma to baví a to, čo sa mi páči.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
talas.m

PříspěvekZaslal: 7.2.2008 19:13 čt    Předmět: Citovat

Díky Wink Cool
Já jsem z toho byl trochu v šoku když si na začátku říkám že s tím zpytlíkuju jen větší plochy jako korba atd. a herkulesu jsem se pomalu nedotkl. Je to ale lepší už jen třeba v tom že po slepení rámu nebylo potřeba čekat na zasychání pod zátěží a nijak se to nezkroutilo, korba jakbysmet.
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 7.2.2008 20:16 čt    Předmět: Citovat

Nazdar taky musím říct že to není vůbec špatný, ale něco bych našel Very Happy

Všiml jsem si toho u více lidí. Proč jsi tady nevyřezal vzduch? Smile

Na kabině tak máš už folii nebo ne, mě se zdá jako by jsi jí tam ještě neměl?

A jestli bych tě mohl poprosit, oprav si první příspěvek skrz vložený fotky. Dal jsi tam totiž špatnej odkaz, vkládají se tam totiž ty co jsou pod obrázkem a né co je nad ním Wink
talas.m

PříspěvekZaslal: 7.2.2008 20:30 čt    Předmět: Citovat

No nevím jestli jsem to pochopil u těch odkazů, kdyžtak mě seřvěte Laughing
Ty příčky jsem chtěl vyřezat ale měl jsem zato že to nebude na rámu pevné. Neuvědomil jsem si ale že to zpevní celý třmen per. Když na to tak hledím tak by s tím ještě něco šlo udělat.
Jo a ta fólie tam je, jen se mi podařila šikovně přilepit Wink
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 7.2.2008 20:52 čt    Předmět: Citovat

Zasklení máš fakt lixusní super.
To provzdušnění vyzkoušej a uvidíš Wink

Odkazy: když si otevřeš ten obrázek tak pod ním jsou čtyři odkazy. A každej umožňuje jinej náhled na zobrazení (nevím jak jinak to nazvat) zkopíruješ jedn z těch odkazů třeba ten první a vložíš ho na df pomocí Ctrl + C a Ctrl + V. Dej pak náhled a ujistiš se tak jestli jsi to udělal správně Wink

Prosím admina ať to tak za 3 dny smázne, aby to tu neprudilo Wink
Zdene

PříspěvekZaslal: 7.2.2008 21:31 čt    Předmět: Citovat

Zdravím staviče Drtikola, na tento model si docela vzpomínám Laughing , to zasklení se Ti povedlo na 100% fakt good práce!!
S olejovou nádrží bude chyba u tebe, já jsem podobný problém neměl! Wink
Jak ten Chemoprén uschne, tak ten zelený flek tam zůstane? Pokud ano, určitě bude esteticky rušit... Rolling Eyes
Divnej nejseš, já třeba Herkul nepoužívám vůbec, osvědčil se mi Super G, ale co výpary, nemáš u lepení halucinace?? Laughing Laughing

TATRA 148 CAS 32 PMHT 008 100% hotovo Smile
Viki

PříspěvekZaslal: 7.2.2008 21:46 čt    Předmět: Citovat

s chemoprenem jsem zacal, kdyz jsem lepil papirove karoserie na autodrahu a taky jsem si ho oblibil. Perfektne se snim pracuje. Po zavadnuti drzi okamzite pri prvnim dotyku (coz muze byt problem). Je ale potreba pracovat opatrne, abys nezaprasil povrch. Ja jsem to resil jemnym poprasenim vystrihovanky lakem jeste pred vystrizenim. Pak nebyl problem prebytecne lepidlo bez nasledku odstranit.
Ted jsem presel na Herkules kvuli lepsim moznostem "vytmeleni" spoje a vytvrzeni.
Jo a objevil jsem loni transparentni chemopren, ale hur drzi, zkousel jsi ho?
talas.m

PříspěvekZaslal: 8.2.2008 13:58 pá    Předmět: Citovat

Nevím ten jsem neskoušel. Jinak ty zelené fleky tam jsou ale dá se tomu předejít menším množstvím lepidla aby nevylezlo přes hranu.
Jo a to lepidlo je bez toluenu, nebo aspoň to tam píšou Cool
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 8.2.2008 16:24 pá    Předmět: Citovat

Poradím ti, zahoď klasickej chemopren a kup si chemopren na obuv. Já ho používám na zasklívání a nemůžu si ho vynachválit. Výhode je v tom že je průhlednej Wink a super drží i samotnej papír, je to o 100% lepší jak sekunďák na zasklívání bo to nedělá mlhu a dá se to z té foloe i sundat.
talas.m

PříspěvekZaslal: 8.2.2008 16:52 pá    Předmět: Citovat

Díky za radu.
Teď se peru s řízením které je podle mě nejslabším článkem modelu co se týče spojovaček. U TP6x6 bylo řízení sice složitější ale naprosto přesné.
Pokud chci aby byla kola v ose tak je potřeba táhla tvarovat a tím pádem prodloužit předlohovou spojovačku

Tady je vidět že tam ta folie je ale ke 100% to má daleko Wink
VZadak

PříspěvekZaslal: 9.2.2008 10:22 so    Předmět: Citovat

Já pokud to jde nahrazuji papírová táhla drátky, jdou různě přihnout a tím měnit jejich délku. U papírových táhel je to problém, musejí se rozstřihávat a zkracovat. To řízení u TP 6x6 bylo opravdu pěkné.

PříspěvekZaslal: 11.2.2008 20:33 po    Předmět: Citovat

Tak už jsem problém s délkou vyřešil. Zkrátil jsem z každé strany středního dílu mezi diferáky asi o 4 až 5mm což je docela dost a zhruba mi ta rozteč 87,5mm vychází.

Jediné co mě srazilo celou chuť (sice to neubírá na celém modelu ale na detailu určitě) je to že pokud budete chtít udělat tatrovácké podrazené nápravy dopadnete takto

Jednu stranu per jsem musel celou odřezat Confused, druhou ohnout tak aby se nezlomila úplně a dotvořit to podle sebe. Vznikl tím pádem hybrid pérování.
A to nemluvím o řízení

Celkově jsem spodek sprasil z pohledové části. Na funkčnosti mu to ale neubralo
talas.m

PříspěvekZaslal: 12.2.2008 19:21 út    Předmět: Citovat

Dnes jsem se pustil do kol ale pokračovat budu až mi dojdou vzorky od Tea.
Tak začínám dělat mailer a po prvím kroku jsem opět v úzkých, spodní díl 142 pístu do kterého se má nasunout díl 145 je zhruba stejně tlustý a tak nevím kde je chyba. Ještě že je v návodu psané pečlivě dodržet postup
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: