Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Stavíte vystřihovánku nebo její kopii?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> POZOR, přihlašte se na nové fórum zde: http://www.papirovemodelarstvi.cz/phpBB3/index.php
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Papírové modely lepím od začátku kariéry
hned ze stavebnice
78%
 78%  [ 39 ]
zásadně kopii, originál si šetřím
12%
 12%  [ 6 ]
kupuju víc stavebnic
8%
 8%  [ 4 ]
naučil sem se na modelech z Internetu
2%
 2%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 50

Autor Zpráva
mech1
Administrátor

PříspěvekZaslal: 7.3.2006 21:39 út    Předmět: Citovat

Mno já sem už přemýšlel, že by bylo fajn, kdyby sis společně s vystřihovánkou mohl koupit i digitální verzi. Stačilo by PDFko, ale člověk by se vyhnul tomu znehodnocení scanem ...

Jenže je strach, aby se tu digitální verze neprodala jen jednou. To je sice pravda, ale je to realita? Na P2P sitích se dá stáhnout úplně vše a taky v různé kvalitě. Ten kdo chce, ten si stejně stavebnici koupí a PDFko za půlku by mu zachránilo život, až stavebnice nebude v prodeji.

Nehledě na to, že já bych si rád koupil PDFko již vyprodaných stavebnic.
Co řikáte?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 7.3.2006 22:51 út    Předmět: Citovat

pokud si to postavím tak to nepotřebuju mít v záloze...a co s tím až budeš starý a děti tě vykopnou...modely vyhodí nebo někam dají a ty si to budeš prohlížet na kompu a stejně to znova nepostavíš...a stejně nikdo nedá z ruky pdf verzi pokud to bylo vydáno komerčně.. já bych to teda nikam nepustil...
yvan

PříspěvekZaslal: 8.3.2006 1:26 st    Předmět: Citovat

Já teda lepím originály (kromě stažených modelů samozřejmě Smile , skeny lepím pouze pokud něco upravuju na modelu, nebo je originál na špatném papíře) a před slepením je oskenuju. Modely tisknu na inkoust, bo laser nemám rád Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bernie
Administrátor

PříspěvekZaslal: 8.3.2006 7:31 st    Předmět: Citovat

mech1 napsal:
Mno já sem už přemýšlel, že by bylo fajn, kdyby sis společně s vystřihovánkou mohl koupit i digitální verzi. Stačilo by PDFko, ale člověk by se vyhnul tomu znehodnocení scanem ...

Myslím, že snažení vyvinuté na kvalitu lepení by mělo být úměrné snažení pro scan Wink
Většinou si ale vystačím s díly z č-b kopie

Prodej vystřihovánky s pdf souborem mi přijde jako kdyby ti někdo k tričku NIKE přibalil i nášivku "faječky", kdyby náhodou....
Administrátor

PříspěvekZaslal: 8.3.2006 11:54 st    Předmět: Citovat

bernie napsal:
Prodej vystřihovánky s pdf souborem mi přijde jako kdyby ti někdo k tričku NIKE přibalil i nášivku "faječky", kdyby náhodou....

Já to myslel tak, že za PDF sem ochoten dát stejnou cenu jako za vystřihovánku ...
Jirka

PříspěvekZaslal: 8.3.2006 14:16 st    Předmět: Citovat

Problém je v tom, že pokud by si někdo PDFko koupil za cenu jako by byla za vystřihovánku, už by mu nikdo nezabránil, aby ho prodával dál třeba za poloviční cenu A autoři by ostříhali. Prostě žádný autor nebude (a ani vlastně z hlediska sebezáchovy nemůže) prodávat modely v elektronické formě. PDFka jsou možná pouze u volně šiřitelných modelů.
Vím, že na netu se nabízí oskenované modely, ale ti co je nabízí by si měli uvědomit, že porušují autorský zákon. Model si mohu po koupení oskenovat pouze pro vlastní potřebu!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pawell

PříspěvekZaslal: 8.3.2006 14:57 st    Předmět: Citovat

Jirka napsal:
Problém je v tom, že pokud by si někdo PDFko koupil za cenu jako by byla za vystřihovánku, už by mu nikdo nezabránil, aby ho prodával dál třeba za poloviční cenu A autoři by ostříhali. Prostě žádný autor nebude (a ani vlastně z hlediska sebezáchovy nemůže) prodávat modely v elektronické formě. PDFka jsou možná pouze u volně šiřitelných modelů.

tohle neni tak uplne pravda, i kdyz bohuzel taky ne tak daleko od pravdy... treba gremir ma nejakej vlastni soft na prohlizeni a tisk jimi prodavanych elektronickych modelu, kterej potrebuje pro kazdej model cislo, ktery ti poslou na zaklade zadosti - zadost by mela byt unikatne vygenerovana pro kazdej pocitac, coz neni takovej problem. ovsem samozrejme ti tezko nekdo zabrani vytisknout to potom do pdf misto na tiskarnu a hodit na web... Sad

(\__/) zZZzzZZzzZZZZ
(='.'=)
(")_(")
Jirka

PříspěvekZaslal: 8.3.2006 17:44 st    Předmět: Citovat

Takhle by to mohlo fungovat jedině v případě, že by ti soft povolil pouze jedno jediné vytištění modelu na tiskárně a nic jiného (tedy jakýkoliv export do pdf nebo jiného typu souboru). Je to ale reálné? Nejsem odborník na počítače a programování, takže nevím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pawell

PříspěvekZaslal: 8.3.2006 18:47 st    Předmět: Citovat

Jirka napsal:
Takhle by to mohlo fungovat jedině v případě, že by ti soft povolil pouze jedno jediné vytištění modelu na tiskárně a nic jiného (tedy jakýkoliv export do pdf nebo jiného typu souboru). Je to ale reálné? Nejsem odborník na počítače a programování, takže nevím.

s omezenim na jedno vytisteni to dvakrat realne nevidim, jednak tim ztracis dost zasadni cast vyhod, kterou ti elektronicka forma nabizi (uz pak zbyva jen moznost stazeni, coz je imho prece jen jednodussi nez objednavka papirovy verze, hlavne ze zahranici...) a jednak se ti treba sekne papir v tiskarne a jsi v ).(... takze myslim, ze tudy cesta nevede. no a exportu do pdf se pak zabrani horko tezko, protoze je spousta programu, ktery fungujou jako virtualni tiskarna, tzn. muzu to poslat na inkoust/laser = muzu to (snadno) prevest i do pdf. samozrejme by slo distribuovat treba iso CDcka zalozenyho na nejakym live distru linuchu, ktery by (aspon pro beznyho smrtelnika) proste nemelo potrebny technicky prostredky pro jinej nez "fyzickej" tisk a zaroven by se pouzil system unikatnich klicu -
ALE myslim si, ze je takovyhle omezeni stejne k nicemu, protoze -
- pokud nekomu neprijde blby nejak to technicky omezeni obejit a pak to sirit a tim defakto okradat autora, je jakykoliv opatreni maximalne komplikace - protoze at uz distribuci udelas jakkoliv, vzdycky vystup MUSI byt na papir, takze to stejne v nejhorsim pujde naskenovat... Sad

(\__/) zZZzzZZzzZZZZ
(='.'=)
(")_(")
zbyneksolc

PříspěvekZaslal: 8.3.2006 19:00 st    Předmět: Citovat

Ja tedy lepim modely primo z originalu a nikdy me ani nenapadlo je kopirovat nebo scannovat. (pokud udelam chybu tak ji musim opravit - aspon trochu toho dobrodruzstvi pro tluste/brylate/spinave/umastene modelare Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy )

Teda knizni podobu MPR jsem si koupil dvakrat, ale to spise kvuli te hodnote a krase te knihy (citove)
Z:
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mech1
Administrátor

PříspěvekZaslal: 8.3.2006 21:43 st    Předmět: Citovat

Mno jó, já vždycky zapomenu že nás poctivců je málo. Mě by ani nenapadlo někomu to PDF dát.
Není to náhodou tak, že každý by měl začít sám u sebe?

A možná jeden příklad. Poslední dobou nemám čas na papírové knihy. Večer v posteli s PDA je to paráda.
Zkoušel sem sehnat digitální verze těch, co doma mám a chci si přečíst. Vysmáli se mi.
Skočil sem na P2P síť a stáhnul si je. Práce na několik desítek minut.
Ovšem stáh sem si jen ty, co mám doma = koupil sem je.

Je to poctvisot nebo blbost? Nevím, ale já rád čtu třeba 10 knih najednou. Zkuste to tahat v baťohu ...
old_Mr_Grim
Moderátor

PříspěvekZaslal: 8.3.2006 22:49 st    Předmět: Citovat

lidicky, da se ta kniha MPR jeste nekde sehnat??? ja sem to prosvih a celkem bych ji rad taky vlastnil Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jehlin

PříspěvekZaslal: 8.3.2006 23:50 st    Předmět: Citovat

Dá se sehnat třeba na www.papermodel.cz a stojí 890,- plus nějaký to poštovný Rolling Eyes
Petr CGY

PříspěvekZaslal: 14.3.2006 14:20 út    Předmět: Citovat

doufám, že nebudu vypadat jako nekulturní barbar, ale lepím z originálu, modely nekopíruji, neskenuji, ....

A) líbí se mi i modely v 2D a někdy si jen tak pro radost vybalím skříň a kochám se a když holt nějakej zastřihnu, tak už v 2D není, ale na druhou stranu, kupuju MNOHEM víc modelů než budu kdy v životě schopen postavit a to nemluvím o kvantech kvalitních modelů, které se na nás valí a budou valit.
Takže spíš dělám novější věci a ty straší si ponechávám jako sběratelské kousky.

B) pokud jde o zálohování pro vlastní stavbu, ani tam se moc nesichruju. Zas takovej machr, abych potřeboval víc exemplářů dílu pro zlepšení plastičnosti a podrobnosti, nejsem. A když nějaký díl zničím či ztratím, s důvěrou se obrátím sem do pléna a pokud někdo model v 2D má (on se nakonec někdo najde, při nejhorším máme JoK Wink ), může naskenovat konkrétní stranu či díl a poslat na privátní mail.

Mám totiž podezření, že (alespoň v mém případě) by energie vynaložená na zajištění modelu pro případ "co kdyby" byla neúměrná uvedeným rizikům.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 14.3.2006 20:19 út    Předmět: Citovat

tak já sem na tom podobně....má skřínka se nebezpečně plní...asi se některých věcí zbavím...ale na druhou stranu kluka mám ještě ve stavu kojeneckém a tak až přijde čas bude mít na čem trénovat,pokud ho to teda bude bavit...třeba bude chtít hrát šachy... Confused ..a upřímně dyž vyjde nový model,každý ho chce a pak ho stejně nepostaví...asi jako já..natož to ještě zálohovat..ale zásobu mám asi na 300 let..hurá..
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> POZOR, přihlašte se na nové fórum zde: http://www.papirovemodelarstvi.cz/phpBB3/index.php Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

Přejdi na: