Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sd. Kfz. 251/1 Ausf. C / GPM / 1:25
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
czbrasi

PříspěvekZaslal: 7.7.2007 17:53 so    Předmět: Sd. Kfz. 251/1 Ausf. C / GPM / 1:25 Citovat

Druhá světová válka přivedla na svět, kromě jiného, i novou kategorii bojové jednotky - mechanizovanou pěchotu. Šlo o pěchotní jednotky, které se ovšem k bojišti i po bojišti samotném přepravovaly v obrněných transportérech, jež jim zároveň poskytovaly i bezprostřední palebnou podporu. Klasická pěchota byla příliš pomalá a brzdila by postup rychlých tanků a dalších motorizovaných jednotek. Blitzkrieg ovšem vyžadoval rychlost, byl na ní založen. Proto vznikla mechanizovaná pěchota a obrněné transportéry k její přepravě. V Německu se k tomuto účely využívaly konkrétně polopásové transportéry SdKfz 251.

Snad žádný jiný stroj se nestal takovým symbolem Wehrmachtu jako tento polopásový transportér. Doprovázel německé vojáky skutečně všude a to od prvních do posledních dnů války.

Pokračování na: http://www.panzernet.net/panzernet/stranky/polopasy/251.htm

Vystřihovánka obsahuje 8 stránek A4 s velmi propracovaným modelem. K tomu 4 strany 3D návodných kreseb a 1 slabá stránka s návodem. Naznačené opotřebení klade zvýšené nároky na retuš.

Stavba začíná hned zostra karoserií. Zatím bez výrazných problémů. Akorát jsem některé "mega"díly rozstříhnul na více částí.

Naposledy upravil czbrasi dne 16.7.2007 16:07 po, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
czbrasi

PříspěvekZaslal: 16.7.2007 15:54 po    Předmět: Citovat

Do polopásu vsazen motor - Maybachu HL42 TUKRM se to teda moc nepodobá, asi měli autoři nějaké jiný fotky než já.

Nahodil jsem tam blatníky, něco málo v interiéru a ve chvílích, kdy mě postihne chuť na neustále se opakující činnost, jsem udělal něco málo z podvozku.

Všechno zatím běží hladce, až na kryt převodovky. Tady jsem autora nějak nepochopil a budu muset vyrobit nějaký pomocný krycí plech.

czbrasi

PříspěvekZaslal: 30.7.2007 9:51 po    Předmět: Citovat

Haklík se má čile k světu a zde je další fotos:

K motoru jsem přidal nějaký ten káblík a hadice. Pozor na výfuk - ve stříhačce je nakreslen ohnutý směrem dolů, ale reál je právě naopak. Pěkně nahoru s ním. "Kapotu" mám zatím jenom přichycenou provizorně.

Dovnitř přibyly nějaký ty drobky

A trochu opruzu v podobě zadních dveří

Další kapitolou budou přední sedačky a průzory pro řidiče a radistu. Ty jsou konstruovány jako výklopné, ale nevim nevim jestli se mi myšlenku autora podaří naplnit. I ostatní stavitelé na toto asi rezignovali. Ale to až příště ...
kiwiisek

PříspěvekZaslal: 30.7.2007 11:07 po    Předmět: Citovat

Čistý lepení mě vždycky dostane Shocked krásná práce Shocked Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 30.7.2007 12:16 po    Předmět: Citovat

Stavba je to krásná a bedlivje sleduju, mám ho taky doma Wink moc se mě líbí to rádio.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
czbrasi

PříspěvekZaslal: 7.8.2007 17:45 út    Předmět: Citovat

Pokračování stavby - dokončení přední části interiéru,

průzory, víko motoru a následovalo opancéřování přední části

taky jsem dodělal lavičky vzadu a vnitřní kastlíky, pokusně jeden Mauser a kousek hnacího kola

Lepí se to zatím výborně, sice občas něco chybí, něco přebejvá, ale jakej by to byl život, kdyby bylo všecko 100%

Příště snad už nějaké díly z podvozku ...
m1kyno12

PříspěvekZaslal: 7.8.2007 17:58 út    Předmět: Citovat

jej mauser je peknucky
on bol vo vystrihovank, alebo tvoja praca?
czbrasi

PříspěvekZaslal: 7.8.2007 22:38 út    Předmět: Citovat

Mauser K98 je součástí stříhačky a to dokonce v 8 kusech.

Jenom je kratší než držáky v kastlíku, tak nevim kam ty flinty poskladam.
czbrasi

PříspěvekZaslal: 11.9.2007 19:53 út    Předmět: Citovat

Pokračování na haklíku:

kola, kola, kola, pásy, pásy pásy... Mad

THOMOS

PříspěvekZaslal: 18.10.2007 21:12 čt    Předmět: Citovat

FAKT SLUSNE POSTAVENY MODEL ROZHODL JSEM SE ZE SI HO TAKY OBJEDNAM TAK TET JENOM CEKAM KDY PRIJDE Very Happy Shocked
THOMOS

PříspěvekZaslal: 8.11.2007 20:37 čt    Předmět: Citovat

chci se te zeptat objednal jsem si stejny model a jak mi prisel tak se divam a nemuzu najit navod a potom z jistím ze neni cesky no a tak se te chci zeptat jak jsi to udelal abys ho mel cesky
Dejv

PříspěvekZaslal: 9.11.2007 8:22 pá    Předmět: Citovat

Pěkná čistá práce, parádní fotky, díky moc Wink A co ty průzory, jsou otevíratelné? Taky se na ně chystám na Greifovi, vypadá to pořádně komplikovaně...
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 9.11.2007 16:13 pá    Předmět: Citovat

THOMAS: Tohle je polskej model, tak jako 90% všech modelů zde uveřejněných a u těch je jen návod polsky a nebo anglicky po případě německy, čeština se nedělá, má jich jen pár modelů a ty bych spočítal na prstech jedné ruky. Wink
THOMOS

PříspěvekZaslal: 9.11.2007 19:25 pá    Předmět: Citovat

ale jo vsiml jsem si ze prelozit to neni az tak tezke takze model zacinam o modelu budu psat informace Wink
czbrasi

PříspěvekZaslal: 12.11.2007 16:49 po    Předmět: Citovat

Průzory jsou teoreticky otevíratelné, ale já je přilepil natvrdo. Akorát by s tim furt chtěl někdo hejbat.
Jinak se morduju s pásama a taky s novým barákem, kam jsme se přestěhovali, takže lepení teď kapku stagnuje.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: