Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

5. kategorie hodnocení - Geometrie

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> CPM, o.s. + Muzeum papírových modelů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
..

PříspěvekZaslal: 24.2.2006 0:04 pá    Předmět: 5. kategorie hodnocení - Geometrie Citovat

...citace pravidel...
6.5.2.4 Geometrie (max. 15 bodů)
Hodnotí se souosost modelu, resp. jeho částí k osovému kříži i k sobě navzájem pohledem ve 3 osách x, y a z. Hodnotí se každá chyba, ale "oceňuje" se pouze jednou - projeví-li se v konkrétním pohledu, dále se již nehodnotí. Hodnotí se v pohledech +x-0, -x-0, +y-0, -y-0, +z-0, -z-0 (u architektury se pohled v ose -z-0, tzn. zespodu, vynechává).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pafnuc

PříspěvekZaslal: 25.5.2006 16:21 čt    Předmět: Re: 5. kategorie hodnocení - Geometrie Citovat

u tohohle bodu sem se zarazil, uz kdyz sem cetl pravidla poprve, mozna je to poznamka mimo, ale mne pripada co se tyce kategorie letecke techniky nespravedlive hodnotit vedle sebe geometrii vrtulniku a dejme tomu dvouplosniku, nedojboze Triplana, ktery je co se osove soumernosti tyce mnohonasobne narocnejsi-----je tahle vec brana pri hodnoceni v potaz???? no a to ani nemluvim o vzducholodich ze Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
..

PříspěvekZaslal: 25.5.2006 20:26 čt    Předmět: Citovat

Az se zacnou stavet a objevovat na soutezich modely LKT a bude mozno otevirat jednotlive kategorie:
- vrtulniky
- jednomotorove vrtulove
- vicemotorove vrtulove
- proudove jednomotorove
- proudove vicemotorove
tak to bude super - ale to se obavam bude za jeste moc hodne zim Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vítek

PříspěvekZaslal: 25.5.2006 22:50 čt    Předmět: Citovat

A to bude přibližně v době, kdy se bude konat mistrovství světa papírových modelů ve stařičké Sazka Aréně. A bude ho přenášet televize do celého světa a hodnocení modelů bude v přímém přenosu. Divácká soutěž on-line. A sázkové kanceláře vypíšou kurzy na vítěze.

A zakladatele CPM přiveze organizační výbor na kolečkových křeslech. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
11111

PříspěvekZaslal: 26.5.2006 9:33 pá    Předmět: Re: 5. kategorie hodnocení - Geometrie Citovat

pafnuc napsal:
u tohohle bodu sem se zarazil, uz kdyz sem cetl pravidla poprve, mozna je to poznamka mimo, ale mne pripada co se tyce kategorie letecke techniky nespravedlive hodnotit vedle sebe geometrii vrtulniku a dejme tomu dvouplosniku, nedojboze Triplana, ktery je co se osove soumernosti tyce mnohonasobne narocnejsi-----je tahle vec brana pri hodnoceni v potaz???? no a to ani nemluvim o vzducholodich ze Smile

to Vašek68 a vítek: Já tento dotaz pochopil tak, jestli je brána v potaz tvarová složitost a možnost "dopuštění se" chyby v geometrii. Opět uvedu příklad v F1. "Doutník" a "stíhačka" z let po 1998 či léta 80., rovná pevna podložka a na tomto pevném základě postavený zbytek. Z čeho může lehce vzniknout "rohlík". Víš Vašku68 mám pocit, že nechceš připustit díru v pravidlech a ta díra je ve členitosti versus náročnost. (20:10) Je mi líto, že komise rozhodčích minimálně nejednala o možnostech úprav pravidel. Vím že je jednodužší nic neměnit...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bernie
Administrátor

PříspěvekZaslal: 26.5.2006 9:49 pá    Předmět: Re: 5. kategorie hodnocení - Geometrie Citovat

11111 napsal:
pafnuc napsal:

to Vašek68 a vítek: Já tento dotaz pochopil tak, jestli je brána v potaz tvarová složitost a možnost "dopuštění se" chyby v geometrii. Opět uvedu příklad v F1. "Doutník" a "stíhačka" z let po 1998 či léta 80., rovná pevna podložka a na tomto pevném základě postavený zbytek. Z čeho může lehce vzniknout "rohlík".

Arrow Šance ztráty bodů za chyby v geometrii je všude stejná

Máš to křivý? - tak bod dolů! A z této strany? Taky? Tak bod dolů!

Je jedno, jestli máš rohlíček na 4kolech z doutníku nebo mávající křidélka u efjednoty z 80´s

I když stavíme různé a různorodé modely, tak se všichni dopouštíme stejných chyb Twisted Evil

PříspěvekZaslal: 26.5.2006 10:40 pá    Předmět: Re: 5. kategorie hodnocení - Geometrie Citovat

bernie napsal:
11111 napsal:
pafnuc napsal:

to Vašek68 a vítek: Já tento dotaz pochopil tak, jestli je brána v potaz tvarová složitost a možnost "dopuštění se" chyby v geometrii. Opět uvedu příklad v F1. "Doutník" a "stíhačka" z let po 1998 či léta 80., rovná pevna podložka a na tomto pevném základě postavený zbytek. Z čeho může lehce vzniknout "rohlík".

Arrow Šance ztráty bodů za chyby v geometrii je všude stejná

Máš to křivý? - tak bod dolů! A z této strany? Taky? Tak bod dolů!

Je jedno, jestli máš rohlíček na 4kolech z doutníku nebo mávající křidélka u efjednoty z 80´s

I když stavíme různé a různorodé modely, tak se všichni dopouštíme stejných chyb Twisted Evil

Stavím to i to, ale 80th od 1983 mi přijde jako odpočinkový. Oproti tomu modely od Radevicze jako F126CK nebo RE20 a Antonického BT50 (nejednodužší z těchto tří a ATS D4 mám zatím jen oplácaný karosářským tmelem Very Happy ) díky tvarování podvozku do wingcar jsou mnohem náročnější a geometrie se chytá mnohem hůře. Případné chyby v geometrii mají ve stavbě řetězovou reakci. Oproti tomu je křivě přilepené křidélko školáckou a lehce i časově méně náročně opravitelnou chybou.
Závěr: Ano chyby děláme všichni, ale chybí mi v hodnocení adekvátní bodování náročnosti modelu s přímým vztahem k možnosti dopuštění se chyb v geometrii, naopak mi přebývá až místy směšné nadhodnocení členitosti, kde naopak členitost motoru není hodnocena stejnou mírou jako členitost samotného vozu kde každý výstupek je bodován.
Stavím formulky ne podle pravidel, ale ten základ je klasická stavba, takže myslím že mohu posuzovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> CPM, o.s. + Muzeum papírových modelů Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: