Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jagdpanther / GPM / 1:25 HOTOVO
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 30.5.2007 17:11 st    Předmět: Jagdpanther / GPM / 1:25 HOTOVO Citovat

Jagdpanther Sd. Kfz. 173 Ausf. G

Takže už sem se pustil do toho Jaga, snad jste se těšily co Sarrothe Smile.
Zpracování je parádní, prostě GPM, víc snad dodávat nemusím.
Celej sešit se skládá z 23 stránek B4, 17 stran je barevných, je tam smotnej model Smile, k tomu jsou ještě dvě stránky šablon na podlepení, 2 stránky návodu ( osobně bych nějakou tu stránku přidal kvůli zjednodušení, ne že by návod byl špatnej, ale víte jak, na škodu by to nebylo, pak tam jsou ještě dvě stránky obalu, na kterých je model vyfocenej, a to se hodíSmile, a jako poslední je jedna stránka zimmeritu.

Našel jsem nějáký technický údaje, tak jestli je libo prosím. http://www.vojsko.net/index.php?clanek=pozemni/stihace/jagdpanther
No a tady je stránka pro šťourali a detajlisty Smile
http://www.tanxheaven.com/jg/Jadgpanther-late/jagdpanther-late.htm

No a ještě nějakej ten odkaz na lidi co už to stavěj, jeden je na Kartonbau a na Konradusu.
http://www.kartonbau.de/wbb2/thread.php?threadid=10271&threadview=0&hilight=&hilightuser=0&page=1

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=115884&t=115884

A už jen nějaký ty fotečky.

Další fotky už budou jen ze stavby Wink

Pro Jaga už sem si i stihnul udělat desku, z takovího hnusnýho dřeva, ale nakonec když sem to fest obrousil, ošmirgloval a upravil je z toho fajn fošnička Smile

Fotky jsou z mobilu takže dost hrůza Sad ale poznat rozdíl se dá.
Dřevo před obroušením.

Dřevo ve fázi broušení.

Dřevo už ve finální fázi, jen nato plácnout nějaký diorámko. Smile

Naposledy upravil Brzdic dne 8.11.2007 17:19 čt, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sarroth

PříspěvekZaslal: 30.5.2007 18:29 st    Předmět: Re: R ? Jagdpanther /1:25/ GPM Citovat

brzdic123 napsal:
Takže už sem se pustil do toho Jaga, snad jste se těšily co Sarrothe Smile.

Cože? O čem to mluvíš já se vůbec netěším, bo se s ním budeš moct vytahovat dřív než já Very Happy
Nu koukám, že podkladů máš dostatek(popřípadě ti můžu ještě nějaké poslat Wink ) tak pěkně najdi všechny chybky a informuj budoucí stavitele Smile

Snad jen jedna poznámka, jakožto ničitel modelů chválím návrat k podstavci ovšem pro tento skvost v kterém bude hafo práce tuto, i když pěkně obroušenou a ošmirglovanou fošnu?!! Ale no tak. Rolling Eyes Alespoň zakulať více hrany Wink

"Nestavím papírové modely, ale modely z papíru."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 3.6.2007 14:28 ne    Předmět: Citovat

Takže sem si řek že to sem chce taky nějakou fotku už mé práce na modelu. Není toho moc, je to zatím asi milión titěrných dílku naházených v krabičce a postole Laughing a taky sem našel už chybičku u modelu Laughing nic vážnýho ale je tam.

Takže tady jsou ty všechny možný dílky co už sem nějak spatlal a naretušoval a v pozadí jsou další v přípravě Smile

No tady je ten problém, podle vystřihovánky by se na tyhle dva díly měli udělat díry který mají posloužit ramenům kol, ale nemá to smysl je tam dělat, nic se donich nedá pouze se překryjí Rolling Eyes takže fakt nechápu co tim autor modelu zamýšlel. To je zatím vše. Wink
ALEXANDR

PříspěvekZaslal: 3.6.2007 15:00 ne    Předmět: Citovat

Vybral sis fakt krásný model...ten bych taky bral Wink ...na tvé práci pořád obdivuju jak se ti to daří tak přesně a čistě vyřezávat(hlavně ty malé otvory-obdiv)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 3.6.2007 20:03 ne    Předmět: Citovat

Otvory už nevyřezávám, ale vypichuju skalpelem, je to pomalejší, ale přesnější Smile

Naposledy upravil Brzdic dne 18.9.2007 19:20 út, celkově upraveno 1 krát.
Dejv

PříspěvekZaslal: 4.6.2007 19:00 po    Předmět: Citovat

Tak koukám, že ses opět rozjel jak blesk brzdici, to je fajn. Koukám, že model je i interiérový, hm...K těm otvorům, já je tedy dělám kulatým pilníčkem a jde to výborně a rychle, to vypichování jsem zkoušel taky, ale nebylo to ono. Ale to jen na okraj, každý to řeší jak to jde jemu nejlépe. Ať se daří v díle Wink
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 8.6.2007 17:49 pá    Předmět: Citovat

Tak už sem tu zase a něco málo přináším.
Na prvním obrázku tak mám vyfocený všechny polotovary co příjdou dovnitř tanku, bylo to děsně zdlouhavý Rolling Eyes ale povedlose. Naco bych upozornil jsou ty dlouhý hnědý tyčinky, dělat to z toho tlustýho papíru je fakt děs, doporučuju si to oskenovat a vytisknout na kanc. papír, nebo udělat ze špejle, je to lepší, já to dělal z toho papíruco je ve vystřihovánce, ale je to makčka, za jednu hodinu se dá stihnout 4 až 5 kousků a je jich tam 32 Laughing

Jo a ty oravžoví dutinky nejsou vajgly Laughing ale části nábojnic Wink

Vyskytla se mě tam i chyba, na vaně tanku v přední části, tak nemá ten pancíř vyčuhovat ale mě vyčuhuje asi o 2mm a nevím proč Rolling Eyes vše sem přiděl jak se má a toto mě vznyklo Confused ale nejhorší je na tom, že to je moje chyba Crying or Very sad jiným patlalům se to nestalo Exclamation

Střeva vany tanku Laughing

Cemá vana tanku.

Můj problém Confused
Dejv

PříspěvekZaslal: 11.6.2007 19:25 po    Předmět: Citovat

Zvláštní, ale nějak nevím, kde ten pancíř přesahuje - myslíš tu přední část s otvorem? Zkus to označit červeně...Jinak jen čumím nad tou rychlostí, podle mě lepíš a stříháš ve škole pod lavicí a o přestávkách. Laughing
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 12.6.2007 13:53 út    Předmět: Citovat

Tady je ta fotka Dejve Smile áto vycházet na přední hranu ale tady to přesahije Confused snad to pude spravit, to ale budu řešit až bude celej iteriér a budu na to dávat boční pancíře.

Jinak musím říst že další fotky budou co nevudět a chválou budu velice šetřit Confused zatím je to hrůza Crying or Very sad
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 12.6.2007 18:38 út    Předmět: Citovat

Takže jak sem slíbil tak konám.
Skoro všechny díly co jsou uvnitř vany tak jsou moc velký, takže sem musel stříhat a zařezávat aby se to tam vlezlo. Zase to má výhodu v tom že když se něco nepovede můžete to zkrátit a moc se neděje Smile.
Jedině co se stavělo dobře je část převodovky, na obou stranách a tak ty hydraulický písty nebo co to je, ty jsou taky na bocích.
Potom doporučuju ty středoví žebra co skrz vedou ty tyčky posunout tak o 0,7mm blíž k sobě bude to pak líp dosedat.

grafik

PříspěvekZaslal: 13.6.2007 13:29 st    Předmět: Citovat

ahoj, mas to nadherne ty nad modylkem musis sedet 24h x 7dnu v tydnu : )
Ale musim te taky pokarat, si datovej terorista, neslo by umistovat mensi nahledy s tim ze se po zakliknuti mysakem zvetsi? Nez se nahrajou vsechny fotky trva to vecnost ...
chci TOTALKU v 1:32 od Spidy
galerie na papirove-modely.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 13.6.2007 14:05 st    Předmět: Citovat

Dik, Very Happy patlu tak 2 hodiny deně, víc ne.
Jinak já stím problém nemám, mě se to vše načte tak do 8 vteřin, ale pokud nezapomenu, tak se můžu vrátit k těm malím fotkám jak dřív Wink
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 18.6.2007 14:38 po    Předmět: Citovat

Takže, moje týdenní práce byla na granátech do té 88ky, kterou se pyšní Jag. Wink
Barevné provedení mě nijak nenatchlo a tak sem si řek, že to přebarvím.
Obvod nábojnic se spojuje pomocí chlopně, ta tam vytvoří nevzhlednej schodek a tak sem to sešlirgloval a přetřel sem celou nábojnici mosazným odstínem.
Zjistil jsem že asi granát nevypadá jak by měl, chybýmu tam límec okolo samotné střely která je umístěna v nábojnici, dobře to bude vydět na obrázku.

Tady je vydět ta chyba, aspoň podle mě to tak je. Pokud ne tak mě dejte vědět prosím, jinak to budu předětávat, ale pokud je to v pořádku tak bych to tak nechal abych si nepřidělával zbytečnou práci.

Moje týdenní práce Laughing

Snad vám teďkom ta velikost fotek bude vyhovovat víc Wink
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 18.6.2007 14:48 po    Předmět: Citovat

Vypadá to pěkně, obdivuju tvojí trpělivost.
Tomu by se dalo pomoct úplně jednoduše, že bys tou mosazí namaloval ten límec i na té špejli. Vypadá to, že je to nějaký lak, tak by ta vrstvička mohla pro oko stačit. Bude to chtít pevnou ruku se štětcem Wink
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 18.6.2007 14:54 po    Předmět: Citovat

No Vojto, já bych to rovnou upravil tak, že bych tam dal navíc pružek papíru (okolo) a pak bych to zase nabarvil, ale jde mě o to jestli tam ten límec má bejt, nebo ne Question
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 1 z 10

Přejdi na: