Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Challenger - 2 / GPM / 1:25 - HOTOVO
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 3.3.2007 17:45 so    Předmět: Challenger - 2 / GPM / 1:25 - HOTOVO Citovat

Tak sem si v Brně uděl radost pár modelama a volba pro začátek padla na Challangra-2 od GPM. Na přebalu to na mě působí velice pěkně. Kompletně celý sešit se skládá z 18 stránek A3. Z toho 2 jako přebal, 1 jako psaný návod, 3 stránky jsou potištěny návodnýma krezbama, které na mě neudělali velkej dojem Confused a 13 stránek je samotnej model. Z těch třinácti stránek jsou 3 stránky použity pouze na šablony, je to ten tenoučkej papír, zbytek je kvalitní tvrdej papír se super tiskem.
Už mám vymyšlenou i podložku, ale to je ještě ve hvězdách jestli jí zpracuji.

Do modelu jsem se pustil tuhle středu 28 února Wink

Včera a dneska jsem se pustil do žebroví celého podvozku a byla to makačka, uf po s končení sem měl odepsanej pravej ukazováček Confused . Ale pak sem se nabaštil a už sem byl zase plnej síly. No a na fotve si můžete prohlídnout všechna žebra, podotýkám, to je jen podvozek Laughing

Naposledy upravil Brzdic dne 5.9.2007 13:24 st, celkově upraveno 3 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 5.3.2007 20:22 po    Předmět: Citovat

Tak jsem přes víkend zapracoval a dal jsem do hromady všechny žebra na podvozku tanku. Zatím hodnotím model dosti negativně. Všechny žebra jsou o cca 1 mm na každé straně vetší a pokud se to nespraví není možno tam dat obšívku, takže nastává dlouhá doba broušení šmirglem. Po úpravě to už sedne jak pr.. na mísu. Na boku mezi blatníkem a bokem modelu (to je to, jak jsou tam kola) se mě udělala škvíra, tu sem zneškodníl přilepením papíru ten se po nalepení obšívky pouze zaretušuje. Tyto věci bych nevyděl jako takovej problém. Ten nastal až po kladení žeber na vršek tanku, tam mě skoro nic nesedělo přesto že sem měl vše přesně vyřezané a slepené, (vše si pohlédnete na fotkách), model zatím hodnotím jako 4 z 10 takže žádná sláva. Dále jelikož už mám pár dílku vystříhaných k nanesení na skelet, tak jsem zjistil že obšívka tanku je o cca 1 cm kratší než je potřeba, asi se v GPM přepočítaly Sad takže budu muset nahrazovat papírem a retušovat, pak asi budu muset vymyslet nějaký smetí a zakrýt to, už mám něco namyšlený, nejspíš tam plácnu nějakou maskovací síť.

Jinak, jestli víte o někom kdo tenhle model stavěl, nahoďte prosím nějaký fotky nebo odkaz.

Zde je dobře vidět díra co mě tam vznikla Confused ale uz je zadělaná papírem.

No a tady už je to komplet.

Krčmoň
Anonymní

PříspěvekZaslal: 5.3.2007 20:42 po    Předmět: Citovat

Paráda Brzdiči Wink

Jen se divím, že model nemá interier Confused
Kid Karola

PříspěvekZaslal: 5.3.2007 23:10 po    Předmět: Citovat

No doufám, že se nedáš těma nepřesnostma odradit a budeš pokračovat dál. Jsem zvědavej, jak se ti to povede.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bernie
Administrátor

PříspěvekZaslal: 6.3.2007 4:59 út    Předmět: Citovat

...a helemese, tady někdo začíná stavět model, na který se dá cestovat z "polše" stopem Very Happy /vpomínika na vítka, který na rubovku napsal CZ a z PL dojel až do Olmiku/

I bez interiéru se z toho dá vymáčknout atraktivní potvora a přidám lajnu na nedokončenou stavbu z K-bau, která však obsahuje dost neotřelých postupů, které značně vylepšují vzhled modelu. Obrázky mluví srozumitelnou řečí.

http://www.kartonbau.de/wbb2/thread.php?threadid=2990&threadview=0&hilight=&hilightuser=0&page=1
Moderátor

PříspěvekZaslal: 6.3.2007 8:47 út    Předmět: Citovat

Berní dikec odpoledne na to mrknu.
Kid karola: ne, nenechám se odradit prostě pojedu dál Wink
Zdeňku: interiér tam není, ale jak psal Berní, urcitě to nebude vypadat špatně Wink Však uvidíme Laughing
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 8.3.2007 15:28 čt    Předmět: Citovat

Uf, tak sem zase trochu poskočil a na skelet tanku sem tak nějak naplácal obšívku. Díky tomu že kostra nesedla dobře tak nesedí ani obšívka, k tomu sem se vyjadřoval předtím. Celej skelet před nalepením obšívky sem si nabarvím na místech kde nebude dobře sedět obšívky žlutou barvou a dal sem se do lepení. Spodní díl sedl dobře bez problémů, vcelku i blatníky, ale tam sem tomu musel pomoct. přední čelo taky v pohodě, to ale neplatí pro zadní, bylo to moc krátký, takže sem to muset žďabet opravit a zaplácat Herkulem, ještě to budu muset přebrousit a natřít. Vrchní část, jak sem psal není dost dlouhá a tak sem ji prostě rozstříhnul před krytem motoru a prodloužil. Na místo kde mi vznikla mezera sem plácl papír a nabarvil sem ho, jak sem se díval na fotky tak to ani není poznat, ale ve skutečnosti je Confused takže tam budu muset něco později plácnout. Nejlíp sedl kryt řidiče, je to díl 6 a obešel se téměř bez jakýchkoliv úprav, ty byli potřeba jen mojí nezručností Wink
No teď už honem na fotky....... Wink

Samozřejmě ve stavbě pokračuju a můžete se těšit na držáky kol, ty snad stihnu okolo víkendu, tak zatim zduř. Twisted Evil
sarmen

PříspěvekZaslal: 10.3.2007 12:36 so    Předmět: Citovat

Už už sem si nań brousil zuby a tohle mě přesvědčilo, že si radši koupím greifa
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 10.3.2007 15:46 so    Předmět: Citovat

Grejfa mám taky, to je moc povedený vozítko a dobrý je že to tu stavěl Mrzout, takže jsou k tomu i připomínky Wink

Jinak pokud o tenhle model stojíš tak ho kup, vymlouvat ti to nebudu, ja sem zatim skalmanej, ale sem na začátku a vše se může změnit. Taky to že se mě to zatim moc nepovedlo může být zapříčiněno mou nešikovností Laughing takže to se musí taký vzít v potas.

Jínak stavba pokračuje z vesela dál a chybky tam sou furt Confused zatim jen na místech kde to nebude tak vydit protože tam bude překrití pancířem, takže to nikdo neuvidí. Dne bych rád dodělal fotky pčedního napínacího kola a hodil je sem. Kolo sem si trochu upravil o výřezy, to byla taky sranda veskutečnosti tam byli jen naznačeny cernou barvou Confused přesto že budou skoro celý zakrytý pod pancéřováním, řek sem si že to aspoň zkusím a snad se povede. Ne víhoda prořezávání je ta, že kola mají dost složitej design, takže nic moc, však uvidíte. Zatím zdadar, fota později Wink
sarmen

PříspěvekZaslal: 10.3.2007 15:58 so    Předmět: Citovat

už se těším Wink
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 10.3.2007 18:43 so    Předmět: Citovat

Uf, tak už sem tu se slíbenáma kolečkama, první dvojice nebyla opravdu nejlehčí Confused , ale dal sem to do kupy. Laughing Jak moc dobře musíte posoudit sami. Jako prví, ale ukážu nafotkách jak mají být upevněný, tam bylo pár nepřesností, ale jak sem psal bude to zakrytovaný takže nikdo nic neuvidí Wink

No atady jsou ty kola. Very Happy

Ps: na fotkách si můžete všimnou že sem si koupíl podložku OLFA, a je to super věc, kdo to ještě nemá, aď rozbyje prasátko a za ty hříšný prachy si to koup,í stojí to opravdu zato. (dík Berní za tip) Wink
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 21.3.2007 18:47 st    Předmět: Citovat

Tak už sem zase tu. Měl sem delší dobu odmlku, ale mělo to důvod, práce na podvozku je hodně a málo to přibejvá.
Ramena zavěšení kol se lepili bez problémů, vše sedělo na chlup. To samí se dá říct i o kolech, ale nebylo to 100% většinou sem musel upravovat vnitřky disku u pojezdových kol. Mám zatím hotoví 4 z 12 kol, zbytek bych mohl mít tak do víkendu nejpozději po víkendu Smile Hnací kola seděli téměř dokonale, aby to sedělo přesně muselo by se to taky přesně na ohýbat a to se mě moc nevyvedlo Sad ale nevyděl bych to až tak hrozně. Kladkové kola byli v klidu, bez problémů.

Zavěšení kol na podvozku vany.

A tady je nahled na rozpracovany kola a taky na hotoví kolečka Smile

fox

PříspěvekZaslal: 21.3.2007 19:14 st    Předmět: Citovat

Ahoj. No vidím že se stavba daří. Určitě budu sledovat. Tanky nedělám, ale jak to tak vidím tak asi udělám vyjímku a nechám se inspirovat. Wink

Na stole: Bumar Labedy Dut 0502
Hotovo: Tatra 815 VD 13350 6x6.1

Pod stolem: Nohy. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Dejv

PříspěvekZaslal: 21.3.2007 19:46 st    Předmět: Citovat

Zdárek, pěkné dílo, zajímá mě: jak vystřihuješ ty kolečka, že jsou tak
pěkně rovná, máš na to nějakou pomůcku? Já si teď objednal to kružítko
Olfa, tak jsem zvědavý...těším se na další fotky, čus Very Happy
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 22.3.2007 17:56 čt    Předmět: Citovat

Dikec hlapi Laughing
Jinak Foxi, nevahej a klidně se pusť do tanků.

Dejve Olfa krouhátko nemám, ale už sem o tom taky uvažoval, že bych si ho koupil. Jinak obvod koleček je vystřižen nůžkama, já používám oční nůžky, jsou kvalitní a ostrý. Jinak podlepuju kola na karton o tloušťce 0,6mm takže se to dá jesště stžíhat, podle vykrouhávánky ba to mělo bejt 1 mm, ale mě stačí ta 0,6 Wink . No a středy jsou vyřezavaný klasickým skalpelem, pouřívám ostří 11 a je to od medinu, ale klidně použíj Olfu, ale podle mě je extra drahá Confused Samozřejmě ten střed nevyřežu na poprvé, ale na víckrát ,většinou na 3x max. na 4x Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 1 z 8

Přejdi na: