Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Začátečník
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Stavba, konstrukce, tipy a triky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Raďas

PříspěvekZaslal: 12.12.2011 23:58 po    Předmět: Začátečník Citovat

Vážení odborníci.. Právě jsem se tu rgistroval, abych se mohl zeptat na pár otázek.. Po přečtení pravidel jsem si tak říkal, zda vůbec stojí za to, pokoušet sem něc napsat.. Ale budiž. Velmi tady obdivuju vaše práce. Je až neuvěřitelné, co všechno dokáží šikovné ruce, nádhera.. Já sám jsem i něco slepil, samozřejmě né v takové kvalitě a složitosti. Zajímá to i mojeho kluka (12 let) a chtěl by to zkusit.. Hledali jsme i nějaký kroužek kde by se mohl něco naučit, ale tady v ČL je to o ničem, nemá to žádnou úroveň..
A konečně dotazy:
Existuje nějaká literatura, kde by se člověk dozvěděl nějaké základy??
Nebyl by tu u nás modelář, který by byl ochoten naučit základy??
Je na internetu prodejna pro papírové modeláře??
Nebo popsal by někdo základní pomůcky pro práci??
Případně kam jinam se mám obrátit??

Pokud nebude můj říspěvek odstraněn, předem děkuji za odpovědi..
Přeji všem hezky den
Radek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 13.12.2011 0:16 út    Předmět: Citovat

Radku...? Co Ti na Tvé otázky napsat? Kdyby jsi prostudoval sekce a podsekce zde na foru umístěné, asi by jsi se k odpovědím nejspíš dopídil sám. Stačilo by nahlédnout do Stavba, konstrukce, tipy a triky kde je dost vláken zaměřených na rady i začínajícím modelářům co a jak. Dále sekce Novinky na trhu / New models in the market napovídá něco o prodejcích modelů, kteří nabízejí papírové modely právě že na internetových stránkách. A je možné, že se v mase lidiček věnujících se papírákům, najde i někdo s ČL, kdo by mohl osobně při nějakém setkání probrat více o tomto našem koníčku. Já z HB bohužel tak daleko nemůžu, i kdyby si to třeba klučina ve 12-ti letech zasloužil, aby se mu někdo v tomto směru věnoval, je lepší sedět u modelařiny, než u PC magořit nesmyslnými střílečkami.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 13.12.2011 0:20 út    Předmět: Citovat

Probůh, to fakt vypadáme jako takhle nedůtklivá banda?

Stručně:
Asi existuje (knihy jsou o všem, žejo), ale nejlepší je prostudovat pár modelů ze starýho ábíčka, pár modelů z internetu a pár modelů nových nebo od Poláků a přijdeš na leccos sám.
To by bylo, aby nebyl Wink
Jémine, spousta Wink S důvěrou začni tady: http://papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=8197
Nůžky, lepidlo, pravítko, špejle, nůž a olověná řiť, abys u toho vydržel sedět Twisted Evil
Když ti to tady nebude stačit, vyraz do světa Smile http://zealot.com/forum/ http://fk.konradus.com/modele/modele.php http://www.kartonwork.pl/forum/portal.php http://www.papermodelers.com/ ... Je to užitečný, zjistit, že neni jenom jeden přístup k věci.
zrzek
Moderátor

PříspěvekZaslal: 13.12.2011 0:25 út    Předmět: Citovat

1, co vím, tak odborná literatura určená přímo pro papírové modeláře není. Teda když nepočítám těch pár stránek návodů a rad, co kdysi vyšlo v ABC. Místní borci louskají plasťácké časáky(Modelář apod.) a jejich techniky a finesy pak "tahají" sem.

2, myslím, že se určitě najde někdo poblíž Tvého bydliště. Koukni do Obecné diskuse do vláken Setkání modelářů - najdi to nejbližší Tvému bydlišti, koukni kdo se tam objevuje a kontaktuj ho.

3, e-shopů s papírovými modely je v ČR celkem dost. Zkusil jsem zadat do vyhledávače a vyplivlo mi to "krátký" seznámek: http://search.seznam.cz/?aq=0&oq=e-shop+pap%C3%ADrov%C3%A9+modely&sourceid=szn-HP&thru=sug&q=e-shop+pap%C3%ADrov%C3%A9+modely

4, pro začátek - info o pomůckách je tady: http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=182
Raďas

PříspěvekZaslal: 13.12.2011 0:37 út    Předmět: Citovat

Díky za odpovědi, já bych to i pročetl, ale je to tu tak obsáhlé, že bych si musel vzít dovolenou Sad Mladej chodí na automodeláře, kde závoděj na autodráze co postavili sami, jako fakt velká, jezděj po republice po závodech. Chci říct ,že ten chlapík co to vede je do toho blázen a ty kluky do toho vtáhnul, to by potřeboval i na tom papírovým modeláři.. Možná když něco zkusí, tak potom si to bude, nebo budem hledat dál jak co vylepšit. Ale nejdřív nějaký základ.. Jak správně ohýbat, lepit, či podlepit a podobně.. Nějakej človíček by byl nejlepší učitel no..
Aki

PříspěvekZaslal: 13.12.2011 1:11 út    Předmět: Citovat

řeknu ti to asi takhle - myslím, že 90% lidí tady jsou samouci, který začínali sami a do začátků jim nikdo neradil. většina z nás si prošla systémem pokus-omyl. já si před pár lety myslel, že lepím celkem obstojně, než jsem narazil na tohle fórum a zjistil, že jsem 100 let za opicema Smile dá se tady najít obrovská spousta různých rad a vychytávek, ale člověk prostě nemůže chtít všechno najednou Smile když bude mít mladej zájem, není problém, aby si potřebný informace tady vyčet sám, má proti nám, starším, v začátku obrovskou výhodu - tenkrát žádnej internet nebyl a člověk vymejšlel všechno většinou sám... každopádně je to koníček krásnej a přeju vám oběma, aby ho to chytlo Smile

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Melchior

PříspěvekZaslal: 13.12.2011 8:57 út    Předmět: Citovat

Jak je výše napsana my jsme s pritelkyni hledali výpln naseho volneho casu, a rozhodlo jsme se jit do modelariny papírové.... nasel jsem si tohle forum, procetl rady,tipy, atd a zacali jsme a hle uz mame 2 stavbicky postavene a jsou fakt moc pekný (aspon podle nás) Smile) chyba mi se clovek uci...Smile

a to zatim patláme jen par mesicu Very Happy (viz datum registrace) _D

GOOD LUCK
Lukáš

PříspěvekZaslal: 13.12.2011 17:04 út    Předmět: Citovat

OT:
Melchior napsal:
... my jsme s pritelkyni hledali výpln naseho volneho casu, a rozhodlo jsme se jit do modelariny papírové....

Vstkutku pozoruhodné.. Very Happy Very Happy
stockholmik

PříspěvekZaslal: 13.12.2011 19:27 út    Předmět: odpověď Citovat

ahoj všem, co se týče knižních publikací, mám doma modelářské techniky
Radek14

PříspěvekZaslal: 13.12.2011 21:15 út    Předmět: Citovat

na začátek skus klukovo opravdu koupit Ábíčko, modely v něm nebejvají složité ( většinou Smile )
já jsem taky začínal asi ve 12 letech lepit s Ábíček, a pak sem se asi ve 14 dostal nějak k tomudle foru,
a začal se snažit lepit složitější modely, vždycky když sem jeden dodělal tak se mi zdál nejlepší a nejhezčí
, a když jsem pak slepil další, tak sem na tom předchozim viděl samé chyby... Nno nic snažím se říct,
že chybama se člověk učí, a po nějaké té době se do toho oba dostanete, a bude vás to bavit, tak budete taky třeba lepitjako zdejší borci Wink
Raďas

PříspěvekZaslal: 13.12.2011 22:48 út    Předmět: Citovat

díky všem za ohlasy a podporu.. Aby jste mi rozuměli, já chápu jak říkáte že chybama se člověk učí, to je jasný a taky nejlepší škola. Ale asi takhle, jsem automechanik a kdybych měl všechno zkoušet přijít na to sám, když už to dávno někdo vymyslel, stálo by mě to spoustu zbytečnýho času.. Nač znovu objevovat Ameriku.. Funguje to tak, že znám postup a vím jak na to, mám nářadí, no a potom už je jen na mně, jak dobře a rychle to zvládnu.. Potom už vymýšlím jak to udělat lépe a usnadnit si práci.. Dělal jsem i v lakovně a to je taky celkem modelařina.. Myslím že tak jako borci tady na foru to nezvládnu snad nikdy, to je prostě genialita! Ale chtěl bych si udělat radost z pěkně zpracovaný věci Wink A když to chytne pořádně mladýho, budu jen rád..
JoskaM

PříspěvekZaslal: 14.12.2011 9:02 st    Předmět: Citovat

Radku, ale ono je právě o rukách, co kus to originál, každý má svůj grif, jiné pomůcky, někdo stříhá, někdo vyřezává, někdo retušuje vodovkama, někdo temperkama, někdo pastelem..... skalpely má taky každý jiný. Jiné přístupy k laserovým pomůckám...chce to opravdu "go and cut" - jít a střihnout. A jestli pár vystřihovánek vyhodíš, no kolik jsme jich vyhodili my...ty seznamy by byly hodně dlouhé.
Jinak Melchiore, zajímavý důvod modelařit, ta moje by si jen povídala. tak ona povídá a já lepím, (vždy doufám, že nepoloží otázku a já nezaregistruji a bude trapné ticho) Laughing
Melchior

PříspěvekZaslal: 14.12.2011 9:49 st    Předmět: Citovat

Noo tak ja to mam v pohode Very Happy prijdu domu z prace a tam uz lezi nastrihany dilecky dalsiho domecku na slepeni Very HappyD

Naposledy upravil Melchior dne 14.12.2011 9:56 st, celkově upraveno 1 krát.
JoskaM

PříspěvekZaslal: 14.12.2011 9:52 st    Předmět: Citovat

Já bych to dál nerozváděl, prostě ti závidíme.
stockholmik

PříspěvekZaslal: 14.12.2011 20:05 st    Předmět: Citovat

já když příjdu domů z práce, Very Happy Very Happy a chci si pak lepit model, tak se mě přítelkyně ptá co budeme dělat? no co já lepit a ty koukej na telku
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Stavba, konstrukce, tipy a triky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: