Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 


Pravidla pro uživatele tohoto diskusního fóra

 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Každý správný papírák ví, co a jak na tomto DF
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Standa F.
Administrátor


Založen: 10.2.2006
Příspěvky: 1563
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 31.12.2009 23:37 čt    Předmět: Pravidla pro uživatele tohoto diskusního fóra Citovat

Pravidla pro uživatele tohoto diskusního fóra

Datum poslední aktualizace: 31.12.2009

1. Administrační tým a jeho pravomoci
1.1 Diskusní fórum papirovemodelarstvi.cz je soukromou iniciativou několika přátel, kteří žijí papírovým modelářstvím. Je udržováno z dobré vůle, ve volném čase a za soukromé peníze, takže není možno se dovolávat nějakých obecných principů a práv - všechna zdejší pravidla určují správci a moderátoři.

1.2. S pravidly jste byli seznámeni při registraci a souhlasili jste s nimi. O porušování či plnění pravidel rozhodují moderátoři. Moderátoři o úpravách, přemístění příspěvků či prohřešku informují červeným popiskem v dolní části příspěvku (v případě smazání celého tématu informují autora tématu soukromou zprávou).

1.3 Pouze moderátoři mají právo jakkoli proti druhým zasahovat a umravňovat je.

1.4 V případě nespokojenosti s rozhodnutími moderátorů je veřejná diskuse s moderátory nepřípustná. Možná je komunikace jen soukromou cestou (e-mail, SZ, icq, telefonicky, osobně apod.).

2. Uživatelé
2.1 Více identit (nicků) je zakázáno. Tyto identity budou mazány, v extrémních případech budou zakázány i IP adresy zdroje. Použití anonymizérů a open proxy je zakázáno.

2.2 Jakékoliv veřejné napadání, obviňování a pomluvy jiných uživatelů je zakázáno.

2.3 Nabízení nelegálních kopií, skenů modelů a poptávka po nich je přísně zakázaná. Tolerovat lze žádost o část modelu např. z důvodu opravy.

2.4 Prezentovat se na tomto DF s modelem stavěným z kopie lze jen při doložení originální vystřihovánky. Způsob doložení originálu je na staviteli. Pokud bude shledán moderátory nedostatečným, bude vlákno s touto stavbou odstraněno.
Účelem tohoto bodu je nepodporování staveb z nelegálně dostupných kopií a jejich veřejné prezentace na tomto DF.
Tento bod se nevztahuje na volně stažitelné modely, které uvolnili sami autoři k volnému stažení.

3. Jazyk
3.1 Jazykem fóra je čeština a slovenština. Je možno citovat z cizích jazyků, je však nutno připojit překlad.

3.2 Snažte se psát pravopisně a s diakritickými znaménky.

4. Etika projevu
4.1 Příspěvky pište jasně, slušně a k věci, bez napadání, urážek a obtěžování. Obcházení filtrů neslušných výrazů např. hvězdičkami bude kvalifikováno jako porušení tohoto pravidla.

4.2 Při psaní příspěvků se řiďte základními pravidly formátování.

4.3 Příspěvek ani podpis nesmí obtěžovat. Za obtěžování může být považováno i nerozumné použití blikajících a pohyblivých avatarů, offtopic textů, příliš velkých obrázků apod.

4.4 Dodržujte téma diskuse. Pokud se změní téma rozhovoru, založte nové téma. Do MODELÁŘSKÝCH diskusí patří pouze témata o DANÉM MODELU, pro ostatní případy využijte sekci "Obecná diskuse".

4.5 Větší množství nepřínosných reakcí (např. chválení po každém příspěvku) bude korigováno a promazáváno.

4.6 Pro vkládání obrázků používejte fotogalerie či úložiště k tomu určené. Neostré, roztřesené fotografie neprezentujte, budou smazány.

5. Nápravně výchovná opatření
5.1 Porušení pravidel je posuzováno moderátory, viník bude napomenut. V závažných případech může být potrestán vyloučením z diskusního fóra (dočasným či trvalým).

6. Komerční reklama
6.1. Jakákoliv cílená reklama na produkty spojené s papírovou modelařinou (modely, nástroje, doplňky, ...) je povolena pouze s výslovným souhlasem odpovědného moderátora (Vojta Č.). Jiná cílená reklama je zakázána.

6.2. Odpovědný moderátor (Vojta Č.) sdělí prodejcům podmínky, za kterých je možno inzerovat na tomto diskusním fóru.

6.3 Reklama na modely spadá do sekce "Novinky na trhu", reklama na internetové či kamenné obchody patří do "Obecné diskuse".

6.4 V případě neuposlechnutí pokynů moderátora k současné inzerci, bude tato inzerce smazána. V závažných případech může dojít k zablokování účtu uživatele či IP adresy zdroje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Každý správný papírák ví, co a jak na tomto DF Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com