Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bugatti T32 / ABC, R. Vyškovský / 1:32

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Honza S.

PříspěvekZaslal: 4.8.2009 17:56 út    Předmět: Bugatti T32 / ABC, R. Vyškovský / 1:32 Citovat

Jelikož jsem si potřeboval trošku odpočinout od architektury, tak jsem našel doma tento (pro mě) krásný model. Nejsem žádný zručný patlal v architektuře, natož v jezdítkách. O tom se mužete přesvědčit. Je to dost geometricky nepřesné a lehce je to zkroucené.

A pár postřehů ze stavby
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Honza S.

PříspěvekZaslal: 4.8.2009 18:10 út    Předmět: Citovat

Nevím jestli jste si toho všimli taky, ale chybí mi tam volant Laughing Tak už tentokrát přikládám fotky i s volantem

mumodeanel

PříspěvekZaslal: 4.8.2009 19:12 út    Předmět: Citovat

Heh, náhodou se ti povedl!
Honza S.

PříspěvekZaslal: 4.8.2009 20:38 út    Předmět: Citovat

Trocha informací o tomto voze

Jméno slavného konstruktéra závodních automobilů Ettora Bugattiho zná každý, kdo se jen trochu zajímá o historické automobily. Tento Ital, žijící mezi válkami ve Francii, zkonstruoval řadu vynikajících, často převratných modelů vozů určených na závodní tratě. Typ Bugatti 32 měl překonat vše na Velké ceně Francie v roce 1923. tedy před 65 lety. Umístil se nakonec na jako třetí za sunbeamy, ale přesto vešel do dějin motorismu svou neobvyklou konstrukcí a přezdívkou "tank". Byl dlohý 3940mm, široký 1224mm a poháněl jej motor o objemu 1991ccm a výkonu 90k (66,25kW)
Byly vyrobeny čtyři vozy, z nichž pro těžké havárie během závodu nedojely, třetí měl potíže a čtvrtý dotáhl do cíle zkušený závodník Ernest Friedrich na třetí pozici. Friedrichův vůz ještě téhož roku získal náš přední závodník Čeněk Junek a spolu se svou ženou Eliškou Junkovou sklízel úspěch za úspěchem. Ovšem při závodech do vrchů jej Junkovi překřtili na "želvu". S třístupňovou převodovkou na jízdy do kopců neměl. Dnes již existuje na světě pouze jediný exemplář v soukromé sbírce v NSR.

Exclamation Tento text jsem opsal z návodu šmikajdy. Jedná se o 21 let starý text Exclamation

Pro mumodeanel: díky Smile ale mohlo by to být lepší kdyby to nebylo asi moje třetí auto za život Laughing

pozn. na tu dobu to musel být pěkný výkon motoru Smile já mám Forda 1,6 a mám stejný výkon jako tohle Bugatti
Supermuf

PříspěvekZaslal: 4.8.2009 21:13 út    Předmět: Citovat

Řádnej kus nostalgie. Včetně těch červeně nabarvených špejlí Laughing Hezké.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: