Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Laserový tisk

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hromadko.s

PříspěvekZaslal: 12.6.2009 18:09 pá    Předmět: Laserový tisk Citovat

Ahoj formulkáři!
Taky už nejsem žádný nováček co se F1 týče, mám jich slepeno kolem dvaceti, ale to je abc, klasika.
Co by mně zajímalo je jak se lepí laserem vytištěný model - jestli se barva neláme, nerozpouští, jestli snese přelakování (jakým lakem).
Kdo jte viděl moje práce tady na foru tak víte, že se snažím lepit čistě, ale když vidím tuten tisk, tak se toho skoro až bojím dotknout Wink
Já si kopie zatím nedělal, lepím na první dobrou, tak uvítám každý váš postřeh Idea
Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 12.6.2009 19:23 pá    Předmět: Citovat

Neměj strach. Modely PKAA se lepí dobře. Je jasné, že je potřeba dávat pozor při ohybu, ale barva je dobře zapečená. Nejlepší bude to zkusit. Wink
Novis

PříspěvekZaslal: 13.6.2009 8:07 so    Předmět: Citovat

...a lakovat se dají laserem tištěné modely bez problému.
Já používám čirý akrylový lak ve spreji MOTIP.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kvr

PříspěvekZaslal: 14.6.2009 12:40 ne    Předmět: Citovat

Zdar,
oproti offsetu je to samozřejmě náročnější. Ohyby jsou většinou samy o sobě ok, ale když pak na hranu přitlačíš ještě prstem, barva pomalu, ale jistě odpadává. Takže to chce maximálně omezit násilí při tvarování.
PKAA obvykle tiskne jeden list leskle, druhý matně. Matný se loupe víc, ale obvykle jsou tam kola, motor apod., takže na nápravu celkem jednoduché Wink

Druhá věc je používání lepidel - při pohybu vteřinové lepidlo barvu setře, takže žádné jednou měř, dvakrát řež Smile Výpary ze vteřiňáku navíc barvu poškozují, nepřehánět s množstvím.

K lakování - papír je obvykle tenčí. O něco náchylnější na "prolakování" asi oproti offsetu jsou, ale ne výrazně.

Když už tu mluvím o lakování, musím udělat reklamu svému novému dodavateli - http://www.drostra.cz - v kamenných obchodech teď téměř nesehnatelné laky Motip 918571 (matný, na kola) a 918572 (lesklý) mi poslali během čtyř pracovních dnů, ač jich neměli dostatek skladem.

Tedy závěrem, je to změna, ale nic drastického. Držím palce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: