Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

8. kategorie hodnocení - Náročnost a propracovanost

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> CPM, o.s. + Muzeum papírových modelů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
..

PříspěvekZaslal: 24.2.2006 0:23 pá    Předmět: 8. kategorie hodnocení - Náročnost a propracovanost Citovat

...citace pravidel...
6.5.3.3 Náročnost a propracovanost
Náročnost (max. 5b.). Rozhodčí by podle vlastního uvážení doporučil model:
Arrow zájemci o jednoduchou hračku z papíru 0b.
Arrow začínajícímu modeláři 1b.
Arrow mírně pokročilému modeláři 2b.
Arrow pokročilému modeláři 3b.
Arrow dobrému modeláře 4b.
Arrow výbornému modeláři 5b.
Propracovanost (max. 5b.) resp. nároky kladené autorem modelu plynoucí z pracnosti konstrukce. Posuzuje se četnost viditelných typových dílů, u kterých je možno napočítat více než 5 kusů na daném modelu. Za každý takový prvek +1b.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cashpick

PříspěvekZaslal: 2.3.2006 10:25 čt    Předmět: Citovat

Včera večer jsem kontroloval zda jsem správně u fotek v sekci členitost opsal čísla a zaujalo mě i hodnocení náročností zmíněných sedmi modelů na podobné téma a ve stejném měřítku:

náročnost zleva shora:
Lotus 3.5, Ferrari 5, Toyota 3.5

náročnost - zleva:
Tyrrell 3.5, Lotus 3.5, Arrows 5.5, Benetton 3.5

11111

PříspěvekZaslal: 3.3.2006 9:31 pá    Předmět: Citovat

Náročnost... Stále nemohu pochopit proč je náročnost hodnocena pouze do 5b. Někde jsem tady četl, že je to z toho důvodu, aby nebyl výsledek příliš ovlivněn autorem modelu /vystřihovánky/. Potom je tady ale rozpor. Členitost je hodnocena do 20b a já se ptám, jestli členitost není také dána autorem modelu /vystřihovánky/. Jestliže ano, a já jsi myslím že ano, tak opět si kladu otázku co je náročnější. Zhotovit drobné doplňky na jednoduchý model, či sestavit obtížný model? Kde se stavitel může dopustit více nepřesností? Chybí mi rovnováha...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
..

PříspěvekZaslal: 3.3.2006 11:56 pá    Předmět: Citovat

11111 napsal:
Náročnost... Stále nemohu pochopit proč je náročnost hodnocena pouze do 5b. Někde jsem tady četl, že je to z toho důvodu, aby nebyl výsledek příliš ovlivněn autorem modelu /vystřihovánky/. Potom je tady ale rozpor. Členitost je hodnocena do 20b a já se ptám, jestli členitost není také dána autorem modelu /vystřihovánky/. Jestliže ano, a já jsi myslím že ano, tak opět si kladu otázku co je náročnější. Zhotovit drobné doplňky na jednoduchý model, či sestavit obtížný model? Kde se stavitel může dopustit více nepřesností? Chybí mi rovnováha...

-Náročnost 5b. + propracovanost 5b.
-Členitost 20b.
Celkem tedy 30b., tzn. 30% z maximálního bodového zisku 100b.

Je-li stavba zcela nezvládnutá mohu ztratit:
-střih a ohyb -8b.
-lepení -5b.
-geometrie až -15b.
Celkem tedy -28b., tzn -28% z maximálního bodového zisku

Je-li stavba modelářsky naprosto v pořádku netratím nic

Idealně řečeno, složitost modelu a jeho bohatost na detaily přinese ovoce jen tehdy je-li jejich modelářské zpracování KVALITNÍ.

citace:
Osobně tady vidím velice křehce a citlivě vybalancovanou hranici mezi kvalitou a kvantitou.

Jak jsem již řekl jinde pravidla a soutěže obecně jsou jenom prostředkem k dosažení vyšší kvality stavěných papírových modelů.
11111

PříspěvekZaslal: 3.3.2006 12:46 pá    Předmět: Citovat

vasek68 napsal:
[-Náročnost 5b. + propracovanost 5b.
-Členitost 20b.
Celkem tedy 30b., tzn. 30% z maximálního bodového zisku 100b.

Souhlasím s tím co jsi uvedl, krom vyváženosti mezi Náročností + prpracovaností versus členitost. Tady je to 1:2 ve prospěch členitosti, která je z hlediska náročnosti stavby méně náročnější. Slušel by minimálně poměr 1:1.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Achard

PříspěvekZaslal: 3.3.2006 13:12 pá    Předmět: Citovat

ještě je tu jeden faktor a tím je měřítko. Je jednodušší udělat propracovanější a členitější model v měřítku 1:10, než 1:24...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
..

PříspěvekZaslal: 3.3.2006 14:01 pá    Předmět: Citovat

Zdravím
jak jsem již říkal v Brně, pravidla jsou jistým kompromisem a odrazem aktuálních soutěžně stavitelských trendů a ty jsou značně široké a proto zopakuji svůj návrh.

Je nepochybné, že vy "formuláci" jste na slovo vzatí odborníci ve své oblasti.

Vyberte ze svého středu jednoho či více aktivních členů a přijďte pobejt. Nahlédněte pod pokličku, zachutná-li a bude-li pro Vás přínosné aplikujte na získání rozhodcovské licence. Pracujte uvnitř stroje jako lobby-skupina s vyhraněným zájmem. Prosaďte si kategorii F1 do soutěžního schématu v rámci MDT a přispějte svým pohledem na věc k úpravě - revizi - doplnění - změně stávajícího znění pravidel a jejich aplikaci na soutěžích papírových modelů.

Zapojte se, budete vítáni.
11111

PříspěvekZaslal: 3.3.2006 14:32 pá    Předmět: Citovat

vasek68 napsal:
Zdravím
jak jsem již říkal v Brně, pravidla jsou jistým kompromisem a odrazem aktuálních soutěžně stavitelských trendů a ty jsou značně široké a proto zopakuji svůj návrh.

Je nepochybné, že vy "formuláci" jste na slovo vzatí odborníci ve své oblasti.

Vyberte ze svého středu jednoho či více aktivních členů a přijďte pobejt. Nahlédněte pod pokličku, zachutná-li a bude-li pro Vás přínosné aplikujte na získání rozhodcovské licence. Pracujte uvnitř stroje jako lobby-skupina s vyhraněným zájmem. Prosaďte si kategorii F1 do soutěžního schématu v rámci MDT a přispějte svým pohledem na věc k úpravě - revizi - doplnění - změně stávajícího znění pravidel a jejich aplikaci na soutěžích papírových modelů.

Zapojte se, budete vítáni.

Vašku, já akceptuji všechny vyjasňující odpovědi, ale stále se nemohu stotožnit s nepoměrem náročnost + propracovanost versus členitost 10b : 20b. Použiji příklad Ferrari versus Toyota. 5b + 11b = 16b versus 3,5b + 13b = 16,5b. Pokud by se vyrovnal poměr těchto dvou hodnotících částí modelu na 15b : 15b a použiji koeficienty 0,25 pro N+P a 0,33 pro Č dostanu se k výsledku 6,65b + 8,25b = 14,9 versus 4,655b + 9,75b = 14,405b. Poměr k celkových bodům se nezmění, pouze se lépe vyváží bodový příděl mezi N+P a Č.
Přivítal bych hlubší zamyšlení nad návrhem, který vyváží tyto dvě hodnocené části a netýká se pouze Formulí či MDT.
Zapojení závisí také na osobním volnu, kterého máme všichni málo, ale já jsem navíc často mimo ČR, tudíž nemohu sám za sebe slíbi 100% účast. Nicméně toto není odmítavé stanovisko jen upozornění na možné problémy spojené s mou účastí.
bernie
Administrátor

PříspěvekZaslal: 3.3.2006 14:58 pá    Předmět: Citovat

Dovolte mi vstoupit do vaší debaty s poznámkou:

Všimli jste si toho /tady i u Cashpicků/, jak podobně byly komentovány výsledky resp způsob posuzování speciálky F1 z Brna??

NE Question

Vidíte, já taky ne - avizované Líbí-nelíbí podle členů FT nenechalo nikoho na pochybách o správné volbě toho nejlépe postaveného vozu s ohledem na posouzení zvládnutí stavby v porovnání s předlohou.
A podle toho, co jsme si řekli po ukončení PK Brno 2006 - "Za rok na roštu", doufám, že dojede víc vozů
a přesně nevím, jestli se v Praze pojede Velká Cena Chodova - jak je to??

A co na to Honza Kašpar?? Nepodá si přihlášku na rozhodčího?? Jakou kategorii by posuzoval, aby nepřišel do střetu zájmu, pokud bude nasazovat modely FT do MDT??

Přeji všem krásný víkend plný odstřižků Wink

PříspěvekZaslal: 3.3.2006 15:26 pá    Předmět: Citovat

GP Chodov byl domluven. Jen čekám na nějaké info od Acharda ať to mohu zařadit do propozic.

Soutěže formulí mimo rámec standardních kategorií mají své neodiskutovatelné kouzlo.
------------------------------------------------------------------------------
K větší propagaci mezi mladými modeláři v klubech a kroužcích by zařazení kategorie do standardu i Poháru zvýšilo atraktivitu a počet soutěžně postavených F1 právě od mladých z klubů. Tito často tvoří až 50% podíl na soutěžní akci Twisted Evil Twisted Evil

Nestojí to za úvahu?
11111

PříspěvekZaslal: 3.3.2006 15:36 pá    Předmět: Citovat

vasek68 napsal:
GP Chodov byl domluven. Jen čekám na nějaké info od Acharda ať to mohu zařadit do propozic.

Soutěže formulí mimo rámec standardních kategorií mají své neodiskutovatelné kouzlo.
------------------------------------------------------------------------------
K větší propagaci mezi mladými modeláři v klubech a kroužcích by zařazení kategorie do standardu i Poháru zvýšilo atraktivitu a počet soutěžně postavených F1 právě od mladých z klubů. Tito často tvoří až 50% podíl na soutěžní akci Twisted Evil Twisted Evil

Nestojí to za úvahu?

Zařazení do standardu je záležitostí organizátorů soutěží pokud se jedná o volnou soutěž, pokud by se jednalo o soutěž dle pravidel CPM, tak je to záležitostí CPM. Promiň z tvého příspěvku nedokáži vyčíst co myslíš "mimo rámec standardních..."
..

PříspěvekZaslal: 3.3.2006 15:40 pá    Předmět: Citovat

Upřesnění GP Chodov jako v Brně ve vaší režiji podle vašich představ.

Obecně do budoucna, v případě že by se podařilo otevřít F1 v rámci pravidel CPM a Poháru českých papírových modelářů, tak........(viz předchozí příspěvek)
11111

PříspěvekZaslal: 3.3.2006 15:46 pá    Předmět: Citovat

Rozumím, pouze dodám, že pokud by došlo k otevření F1 v rámci pravidel CPM, budu lobovat za změnu poměru, v pravidlech CPM, jenž uvádím v předchozích příspěvcích. Sakra, nebudu, použiji k tomu Honzu či Jardu, já nejsem členem CPM. Very Happy Very Happy Very Happy
..

PříspěvekZaslal: 3.3.2006 15:56 pá    Předmět: Citovat

Twisted Evil Ale na to, aby jsi do toho mohl mluvit, nepotrebujes byt clenem CPM ! Twisted Evil
citace:
TAK TO BYLO NASTAVENO JIŽ OD POČÁTKU

S tím že s novými myšlenkami přijdou nové požadavky se dá počítat.
Umění možného a kompromisu je očekáváno také Rolling Eyes

Jinak tvuj manažerský přístup oceňuji.
Cashpick

PříspěvekZaslal: 6.3.2006 9:37 po    Předmět: Citovat

bernie napsal:
A co na to Honza Kašpar?? Nepodá si přihlášku na rozhodčího?? Jakou kategorii by posuzoval, aby nepřišel do střetu zájmu, pokud bude nasazovat modely FT do MDT??

Určitě jste si všimli, že tu nereaguju nějak zvlášť často. Já prostě nestíhám Sad, ale teď se rozepíšu.
O tom, že bych zkusil rozhodčího jsem kdysi uvažoval (na Chodově, když jsem se s Oplem Blitz (VDT) dostal s bodama na požadovanou hranici pro rozhodčího - možná rok 2003?). Nechci tady ani nijak zvlášť diskutovat o pravidlech, protože když to začnu dělat tak je mi jasné, že do toho spadnu Very Happy.
Ptáš se v jaké kategorii? To, že teď stavím jen formule (a vlastně jen ty, které po mě chce někdo postavit) je taky jen záležitost volného času (a F1 vyhrála, protože mě zajímá). Troufnul bych si soutěžit mimo v MDT i ve VDT a LT (na to mám doma postavené modely). A na ostatní kategorie mám doma nějaké modely placaté (ty budou pravděpodobně postaveny pouze v mé hlavě).
Na rozhodčího nemám náturu. Jezdím jako zástupce hlavního vedoucího na letní dětské tábory a starám se o celotáborovou hru (a taky o stránky http://kingscross.webzdarma.cz ). Těch 14 dní protestů dětí (i vedoucích), proč něco bylo zrovna takhle a kdo co od koho odkoukal mi stačí na celý rok.
To je vlastně i odpověď, pro propagaci papírového modelářství bych raději zkusil vést nějaký kroužek. Se zájmem jsem tady na diskuzku četl o úskalích zmíněného.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> CPM, o.s. + Muzeum papírových modelů Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: