Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ptačí pohled

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Podklady ke stavbě
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Aki

PříspěvekZaslal: 16.12.2011 11:56 pá    Předmět: Ptačí pohled Citovat

možná to někdo z vás zazamenal taky, mapy.cz spustili funkci tzv. Ptačího pohledu. pro domečkáře bomba záležitost, někde prakticky odpadá potřeba shánění fotek okolí kvůli tvorbě terénu... pokrytí zatím žádná velká sláva, ale v některých místech je přiblížení naprosto dokonalý - tohle je třeba zámek v Kroměříži:

http://mapy.cz/#x=16.636288&y=48.806379&z=19&c=23-31-14-30-28-29-27-h&o=3

navíc jdou měnit úhly pohledu, takže už neunikne ani jeden malinkatej keříček Smile supr záležitost Smile

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 16.12.2011 12:05 pá    Předmět: Citovat

Včera jsem na to zrovna koukal jak zjara Smile
Fakt to maj letecky nafocený ze čtyř stran, pěkný, pěkný... Celkem si představuju, co by s tim šlo dělat v projektování. Takovej zákres do prakticky axonometrický fotky, hmmm... Silný to je.
AD

PříspěvekZaslal: 16.12.2011 13:55 pá    Předmět: Citovat

a nejlepší na tom je, že předběhli google, kde tato funkce je už nějakou dobu ohlášená a budou to mít propojené do sketchupu, takže vymodeluješ a otexturuje se to z těch záběrů. Počítají s tím, že se najde víc lidí, kteří budou vytvářet 3D obsah map. Ten postup vypadá vychytaně, takže to i po této stránce usnadní tvorbu prvotního modelu objektu, od kterého není dostupná výkresová dokumentace. Zarovnávání os v modelovacím softu podle podkladové fotky je jinak děsná práce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aki

PříspěvekZaslal: 16.12.2011 14:29 pá    Předmět: Citovat

mno nevím, texturovat model z těchhle fotek asi nebude to pravý ořechový... každopádně počin je to chválihodnej Smile

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Melchior

PříspěvekZaslal: 16.12.2011 15:06 pá    Předmět: Citovat

Prosimte AKI kde to zapínam nevím to najit ....Smile)

UZ TO MAAA Very HappyD

Naposledy upravil Melchior dne 16.12.2011 15:29 pá, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aki

PříspěvekZaslal: 16.12.2011 15:28 pá    Předmět: Citovat

Melchior napsal:
Prosimte AKI kde to zapínam nevím to najit ....Smile)

stačí když to budeš pořád přibližovat... nebližší přiblížení je potom ptačí pohled... ale nefunguje to všude, zatím jen na některých místech, zkus třeb Hradec Králové, tam by to mělo chodit Smile

AmatER

PříspěvekZaslal: 16.12.2011 15:59 pá    Předmět: Citovat

mapka s lokalitami, nasnímanými ptačím pohledem, je tady: http://mapy.cz.sblog.cz/2011/12/15/48
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Podklady ke stavbě Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: