Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Začátečník
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Stavba, konstrukce, tipy a triky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ml407

PříspěvekZaslal: 15.12.2011 11:00 čt    Předmět: Citovat

JoskaM to tady podal správně. Radku, základní techniky a principy určitě můžeš odkoukat tady na stránkách. Ať již v tipech a tricích ke stavbě, tak ve vláknech se stavbou jednotlivých modelů. Ale stejně - když okoukáš nějaké stavební postupy, nemusí ti vyhovovat. Snad všichni jsme začali od jednoduchých modelů a postupně přešli na techniky, které nám vyhovují. Třeba - rýhování hran jsem začal nůžkami, pokračoval přes hrot kružítka a momentálně skončil u skalpelu... Nebo nanášení lepidla začal štětcem, pokračoval špejlí a skončil u tenké ocelové tyčky. Takovýmhle vývojem budeš nejspíš muset projít i ty, abys našel, co ti bude vyhovovat... Ale rozhodně máte dnes lepší podmínky pro začátek, než když jsem začínal já. I přes otevřené hranice jsem měl možnost dostat se v podstatě jen k ABC nebo Albatrosu, a tak většinu věcí jsem kreslil sám tužkou. Nyní na internetu můžeš najít spoustu FREE modelů v různé obtížnosti, kde si můžeš nacvičit klidně několikrát postup slepení. Pokud chceš slyšet nějaké rady osobně, tak spoustu zdejších modelářů můžeš potkat na soutěžích.
Dle matematických zákonů platí nepřímá úměrnost - čím větší je měřítko, tím méně místa ve vitríně zbyde. A jak řekl klasik: "může se Vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžete dělat..."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raďas

PříspěvekZaslal: 16.12.2011 23:49 pá    Předmět: Citovat

díky moc za odpovědi.. Tak různě koukám na všemožný stavby a rady. Chystám se na nákup náčiní a materiálu a o svátcích se do toho pustíme.. Potom vám ukážem, co jsme spatlali Wink Kam se potom takový příspěvek vkládá??
Alfik

PříspěvekZaslal: 17.12.2011 8:55 so    Předmět: Citovat

Tam kam patří-když se nepovede,tak do koše,když se povede tak na forum Wink
To byl vtip.
Podle toho co budete stavět.Náklaďáky do sekce,,Velká dopravní technika",lodě do,,lodí" atd.A pak můžete založit v sekci,,galerie modelů"
svojí galerii.Vše je v poučkách.
Přeji pevnou ruku a čerstvý Herkules.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatranka

PříspěvekZaslal: 27.12.2011 19:37 út    Předmět: Citovat

Zdravím prosil bych o radu,mám něco málo slepeno z ABC ale jsem začatečnik koupil jsem lod H.M.S. HOOD od maleho modelaře 1:300,a chtěl bych se zeptat jestli mám trup zpevnit pěnou?nebo ne,a jak postupovat při lepeni obšivky aby se trup neskroutil.diky
JoskaM

PříspěvekZaslal: 27.12.2011 19:52 út    Předmět: Citovat

No podle mě bych zkusil něco menčího, aby jsi nemusel lodičku k vodě.
Jinak pěna je dobrá, ale chce to zkušenosti, co si máš hlídat.
Jeslti si nedáš poradit, zkus na to jít třeba jako KRM u Lützowa. mezi žebra nalepit další pomocné žebra. A jako další podmínka dobré stavby je taky ukázat pár fotek tady! Wink
tatranka

PříspěvekZaslal: 27.12.2011 19:59 út    Předmět: Citovat

Fotky tu dám hned jak nake pořídím,zatím jsem jěště nežačal lepit pročítám ruzné fora abych se něco dozvěděl.
Raďas

PříspěvekZaslal: 27.12.2011 23:49 út    Předmět: Citovat

Tak jsem pod stromeček dostal několik vystřihovánek, tak mám na dalších deset let vystaráno.. Wink budu lepičem ...
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Stavba, konstrukce, tipy a triky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejdi na: