Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Děčínský pohár 2011 / 14. - 15.10.2011

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tom59herder

PříspěvekZaslal: 16.10.2011 19:03 ne    Předmět: Děčínský pohár 2011 / 14. - 15.10.2011 Citovat

O tom, že se koná soutěž papírových modelářů v Děčíně jsem se dozvěděl z emailu, který mi přeposlala má šéfová. Po vzájemné komunikaci s děčínským kolegou jsem se domluvil, že se pokusím přivézt několik modelů dětí z libereckého DDM na jejich soutěž. Zároveň jsem to považoval za další možný projev budoucí spolupráce mezi papírovými modeláři na severu Čech.
Do Děčína jsem vyrazil po 18. hodině v pátek večer a pochopitelně, to jsem měl zadánu adresu v navigaci, jsem někam zakufroval. Byl jsem na ulici Teplická, ale na druhém konci. Po telefonátu s manželkou jsem se nakonec vymotal a dojel k cíli cesty po 20. hodině večerní. Vyřešil jsem problém se zaparkováním a vynesl krabici s modely do prvního patra budovy, kde jsem se setkal s organizátory, kteří měli plné ruce práce s přejímkou modelů. Naše modely měly na svých registračních lístcích čísla z druhé poloviny devadesátky a tak jsem si udělal představu o přibližném počtu modelů, protože jsem asi nebyl poslední. Vyplnění lístků mi zabralo nějaký čas a tak jsem se chystal na zpáteční cestu do Liberce, protože jsem rodině oznámil, že budu kolem 9. hodiny doma. Musel jsem v sobotu ráno vyjet na letiště s dcerou a vnučkou, které se vracely do Anglie.
U dveří jsem potkal známou tvář – kde jen jsem ji viděl ? Asi před třemi lety u nás v Liberci, lužánečtí zavítali k nám na návštěvu libereckého DDM. A tak debata, která se rozjela s kolegy z Lužánek Růženou Valehrachovou a Pavlem Šmídem mi dala zapomenout na můj slib rodině. Bylo opravdu o čem mluvit a tak jsem se dostal domů kolem 11. hodiny.
Ráno cesta Liberec – Praha – Liberec skoro na otočku a po vyložení manželky cesta do Děčína. Kolem čtvrt na jednu jsem byl na místě a mohl zakoupit nějaké polské modely „rour“ ve 2D u Pavla Szostka, pokecat si s Frantou Sochorem a obdivovat miniatury Michala Rozínka. Po druhé hodině bylo vše připraveno k vyhodnocení, alespoň z mého hlediska, zdařilé soutěže. Hlavní organizátor akce Pepa Libera všem poděkoval za účast a rozdělil mnoho medailí a diplomů. Také je nutno připomenout, že modeláři byli odměněni i věcnými cenami, které věnovali sponzoři akce – Muzeum hl. města Prahy, Ripper Works, Firebox, Erkotyp, BestPaperModels.com a další. Závěrečné slovo patřilo řediteli děčínského DDM panu Zdeňkovi Kultovi, který poděkoval ze účast všem modelářů a přislíbil, že pokud budou stále podmínky pro existenci děčínského DDM, pak bude domek takovým akcím stále nakloněn.
Mrzelo mne, že jsem opět z časových důvodů nemohl být přítomen po celou dobu konání akce a tak jsem se s děčínskými kolegy domluvil na další návštěvě, při které bychom mohli probrat možnosti další spolupráce mezi našimi kroužky. Chtěl bych touto cestou poděkovat děčínským organizátorům a to hlavně Pepovi Liberovi a Mirkovi Lochmanovi za zvládnutí celé akce a budu se těšit na další ročník akce, kam přijedu i se soutěžícími malými modeláři. Doufám, že jsem nikoho neopomenul, když tak mne určitě někdo doplní.
Přikládám tři fotografie a další můžete najít v galerii na http://www.tom59herder.com/car_gallery/decin2011/decin2011.htm.

pipiroha

PříspěvekZaslal: 16.10.2011 19:16 ne    Předmět: Citovat

Koukám že tam byl jen jeden Ripper (soutěž "best of ripper") takže vítěz byl asi jasný že... Very Happy Nemáš víc fotek této drobotiny???

Hotovo: VV 100, Zetor 7745, Citroen Jumpy 3x
Ve stavbě: The Brilliant Spider, Březina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tom59herder

PříspěvekZaslal: 16.10.2011 20:00 ne    Předmět: Citovat

Vše je v galerii, moc jsem nefotil - byl trochu problém s přesvětleným sálem, sluníčko dělalo místy fialovou svělenou show. Ale hlavně jsem celou dobu přítomnosti na této akci prokecal. Wink
Standa F.
Administrátor

PříspěvekZaslal: 16.10.2011 20:18 ne    Předmět: Re: Děčínský pohár 2011 / 14. - 15.10.2011 Citovat

tom59herder napsal:
O tom, že se koná soutěž papírových modelářů v Děčíně jsem se dozvěděl z emailu, který mi přeposlala má šéfová ...

Máš supr šéfovou Very Happy. Jinak mohutné info o této akci visí zde na fóru v Kalendáři akcí už od 8. září Wink.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tom59herder

PříspěvekZaslal: 16.10.2011 21:07 ne    Předmět: Citovat

Asi je to tím, že má šéfová byla stejně rychlá jako Ty Wink a tak už jsem nehledal na konferenci. Prakticky jsem dostal stejný plakátek. Dá se říci, že domky celkem mezi sebou spolupracují při předávání pozvánek na akce. Jen jsem to zasunul trochu do pozadí, protože mám v kalendáři akcí ještě akce jiných modelářských odborností a jedna z nich byla přesunuta tak, že mi vznikla díra právě k návštěvě Děčína. A nelituji. Very Happy
Standa F.
Administrátor

PříspěvekZaslal: 17.10.2011 17:54 po    Předmět: Citovat

Pepa Libera zaslal pár fotek z akce, další jsou na webu DDM Děčín: http://www.ddmdecin.cz/?p=2581&album=27&gallery=204

mazanov

PříspěvekZaslal: 17.10.2011 18:46 po    Předmět: Citovat

Jen na upřesněnou, v soutěži "Best of Ripper" soutěžily tři modely - dozer, SOTka a kontejnerový návěs. Ono i v řadě dalších kategorií to nebyl žádný nával, škoda. Možná je těch soutěží moc, že to modeláře k účasti moc netáhne...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tomas

PříspěvekZaslal: 17.10.2011 18:48 po    Předmět: Citovat

Přikládám odkaz na galerii od Míry Svobody, je tam i více fotek "drobotiny"

Odkaz:

http://mauricefreedom.rajce.idnes.cz/14.-15.10.2011_Decinsky_pohar

T.
www.minimodel.cz - Papírové modely 1:100 ke stažení zdarma
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 17.10.2011 18:49 po    Předmět: Citovat

Kdyby jenom velký počet soutěží, ale i ta vzdálenost dělá své....

Já to mám s HB po celé republice zhruba tak na stejno. No ale už nemusím lítat všude a vybírám si kam se pojedu podívat.

Naposledy upravil TEO dne 19.10.2011 18:01 st, celkově upraveno 1 krát.
marchal1

PříspěvekZaslal: 19.10.2011 17:19 st    Předmět: Citovat

Tak osobně si nemyslím,že by papíráckých akcí bylo hodně,spíše jak již napsal TEO,není možné účastnit se každé.Navíc většina akcí je dvoudenní,což znamená zabitý celý víkend.

(... "zabitou" jen půlku víkendu. Neděli máš volnou Wink. Standa F. / mod.)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: